13 лютого 2010
Вітаємо на сайті Спілки адвокатів України
Пошук





Спілка адвокатів України є спосерігачем при Раді адвокатур та правничих товариств Європи – Conseil des Barreaux européens / Council of Bars and Law Societies of Europe (ССВЕ), членом Міжнародної адвокатської асоціації – International Bar Association (ІВА)






збільшити обкладинку

НАША СПІЛКА #1(3) `2009
Тема випуску: Підсумки всеадвокатської дискусії
щодо шляхів реформування адвокатури України

формат .PDF, графіка і фото помірної якості. Розмір файлу 4,36 МB
формат .PDF, графіка і фото поліграфічної якості. Розмір файлу 31,43 МB

 


Важливо


читати більшеНАЙБЛИЖЧІ ЗАХОДИ САУ...

— Постійнодіюча Всеукраїнська рада з захисту професійних прав адвокатів, січень – грудень

— Щомісячний Круглий стіл "Актуальні питання адвокатської діяльності" січень – грудень

— Інтернет-наради, консультації членів Правління та Ради САУ з питань аналізу роботи відділень та організації роботи Правління у 2010 р., січень

— VII дистанційний відео-семінар для адвокатів, лютий

— Регіональні практикуми для адвокатів – у Тернополі, у Дніпропетровську лютий

— Постійнодіючий навчальний семінар для адвокатів - на базі відділень САУ та навчальних регіональних центрів ААУ

— Засідання Комітету САУ з медичного права лютий, Тернопіль

— Міжнародна науково-практична інтернет-конференція "Проблеми юридичної етики" лютий – березень

— Рада САУ лютий

— Друга Республіканська Школа молодого адвоката, березень, Київ

— Постійнодіючий семінар з медичного та фармацевтичного права (спільно з науково-дослідною лабораторією з медичного права ААУ) березень

— Асоціація процесуалістів України березень

— Київський, Севастопольський, Тернопільський та інші адвокатські клуби березень

— Конгрес молодих адвокатів квітень

— VIII дистанційний відео-семінар для адвокатів квітень

— Щорічні травневі професійні заходи в Одесі "Адвокатські дискусії" травень

— Міжнародна науково-експертна Рада адвокатури (МНЕРА) травень

— Тренінги для адвокатів (спільно з Інститутом підвищення кваліфікації Академії адвокатури України) травень-червень

— Збори відділень САУ - м.Київ, Київське обласне, Чернігівське, Тернопільське, Дніпропетровське, Одеське, Харківське, Хмельницьке, Рівненське, Закарпатське, Житомирське, Севастопольське січень-червень

— Заходи до 20-річчя САУ

— Видання інформаційних вісників - Одеське, Кіровоградське, Харківське відділення, "Наша Спілка", журнал "Адвокат"

— Підготовка ювілейного видання "Золота книга адвокатури України"

Докладна інформація щодо участі у зазначених заходах буде оприлюднюватись на сайті.
Слідкуйте, будь ласка, за оголошеннями та анонсами.

читати більшеСТВОРЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОГО ОБ’ЄДНАННЯ АДВОКАТІВ В УКРАЇНІ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ССВЕ

Експерти ССВЕ опублікували свої висновки щодо круглого столу стосовно Закону «Про адвокатуру», який відбувся 26 вересня 2008 року в Києві, і рекомендації щодо реформування адвокатури України. Рекомендації стосуються таких питань як структура Асоціації адвокатів, робота адвокатів за наймом та об’єднання професій.

За словами Президента CCBE Петера Кьовеша, „ССВЕ була і залишається стурбованою, що в Україні все ще немає нормативної бази для відповідної незалежної та самоврядної Асоціації адвокатів України. Ми готові підтримати тривалі зусилля у вирішенні цього питання. Ми сподіваємося, що рекомендації експертів допоможуть юриспруденції України дійти вирішення питань, які були такими спірними у минулому.”

Висновки і рекомендації експертів є результатом круглого столу і спрямовані на надання допомоги українській адвокатурі у намаганнях створити єдину професійну Асоціацію адвокатів. Зокрема, експерти рекомендували, щоб нове українське об’єднання адвокатів включало регіональні асоціації адвокатів, а також одну національну асоціацію адвокатів, і щоб існувала одна юридична професія із набором правил, кодексом поведінки, яка б перебувала „під дахом” асоціації Адвокатів відповідно до девізу „У єдності – сила”.

Повний текст висновків і рекомендацій (українською та англійською), а також прес-реліз ССВЕ:

ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЕКСПЕРТІВ
EXPERTS’ CONCLUSIONS AND RECOMMENDATIONS
Прес-реліз (ua)
Прес-реліз (en)

читати більшеЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА САУ ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА УКРАЇНИ З ПРИВОДУ ПОРУШЕНЬ ПРОФЕСІЙНИХ ПРАВ АДВОКАТІВ...
Президент САУ Варфоломеєва Т.В. звернулась з листом до Генерального прокурора України Медведька О.І. з приводу порушення професійних прав адвоката Г., якого було усунуто від участі як захисника у кримінальній справі. Нещодавно президент САУ мала нагоду безпосередньо Генеральному прокуророві викласти цю ситуацію та підкреслити, що такі порушення не є поодинокими, нерідко слідчі тиснуть на захисників, вимагаючи від них розкриття адвокатської таємниці, грубо поводяться з адвокатами, порушують їх професійні права.
На звернення президента САУ з зазначених питань до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, надійшла відповідь, що це звернення взято Уповноваженим на контроль.
Як член ВККА, президент САУ також звернулась до голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І. з приводу порушення професійних прав адвоката Г. на досудовому слідстві. Виступаючи з цього питання на засіданні цієї комісії, Тетяна Варфоломеєва підкреслила, що останнім часом почастішали випадки безпідставного усунення адвокатів з процесу, допити їх як свідків з питань, що віднесено до адвокатської таємниці та інші порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності. Адвокати все частіше звертаються до САУ щодо захисту їх професійних прав.
Президент САУ внесла пропозицію – ВККА та КДКА узагальнити такі порушення, виявити їх причини та визначити шляхи виключення будь-яких посягань на права адвокатів.
На засіданні Правління САУ, що відбудеться 21 листопада, планується обговорити питання захисту професійних прав адвокатів.
читати більшеДОЛЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО АДВОКАТУРУ» ОБГОВОРЮВАЛАСЯ ВИЩОЮ КВАЛІФІКАЦІЙНОЮ КОМІСІЄЮ АДВОКАТУРИ, ВОДНОЧАС РОБОТА НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ «ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ» ІДЕ ПОВНИМ ХОДОМ ПІД ЕГІДОЮ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ...

Члени Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури занепокоєні становищем навколо законопроекту «Про адвокатуру», який за рішенням Наради кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та ВККА був підготовлений спеціально створеною робочою групою у червні. Втім, напрацьований нею і обговорений в регіонах адвокатами проект закону «Про адвокатуру» не поданий і досі на заміну законопроекту Ю.Мірошниченка «Про адвокатську діяльність». Після значних змін і доповнень, внесених у проект Мінюстом, як повідомлялося, його зміст протирічить закладеним адвокатами концептуальним положенням. Проте, зараз ідуть перемовини щодо узгодження принципових положень, таких як проведення уніфікації, про отримання юристами-підприємцями статусу адвоката без складання кваліфікаційного іспиту, забезпечення виключного права адвокатів на ведення усіх справ в судах, створення професійної асоціації адвокатів з єдиним членством тощо. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури 17 жовтня підтвердила, що обстоюватиме варіант законопроекту, який було запропоновано робочою групою. У впровадженні реформи адвокатури в Україні у нагоді, мабуть, стане поїздка делегації адвокатів (в тому числі й віце-президента САУ Петра Бойка) до Вільнюса, де українським адвокатам надали можливість ознайомитися безпосередньо з проведеними у Литві реформами в адвокатурі. Зокрема, в цій країні адвокати отримали виключне право на представництво в судах, а юристів, що здійснювали приватну юридичну практику, одноразово усіх прийняли в адвокатуру без кваліфікаційних іспитів. Безоплатна правова допомога у Литві також зазнала істотних змін, потрапивши до державного керівництва нею.

Що ж до українського законопроекту «Про безоплатну правову допомогу», то робота над ним активно рухається у напрямі завершення під егідою Міністерства юстиції України.

Член Ради САУ Алла Ваннікова, яка представляє Спілку адвокатів України у Раді з координації реформи безоплатної правової допомоги, що створена при Міністерстві юстиції України, а також член правління САУ Наталія Вагіна - директор Офісу громадських адвокатів у м. Хмельницькому взяли участь у міжнародному семінарі з забезпечення якості безоплатної юридичної допомоги, який проходив у Кишиневі з 29 по 30 вересня. На відкритті семінару була присутня заступник Міністра юстиції Республіки Молдови Олена Мокану. Організаторами Міжнародного семінару виступили Юрие Куза, Координатор Програми БЮП, Фонд Сороса-Молдова; Моше Хакохен, Голова Офісу Громадського захисника м. Иєрусалим; Надія Хриптиевськи, Офіс громадських захисників м.Кишинева; Віктор Мунтеану, Директор Правової Програми, Фонд Сороса-Молдова; Заза Наморадзе, Директор Офісу в Будапешті, Правова Ініціатива Відкритого Суспільства; Анна Огородова, Правова Ініціатива Відкритого Суспільства; Роджер Сміт, Директор, JUSTICE. В роботі семінару брали участь адвокати Грузії, Молдови, Литви, України, переважно з числа тих, хто працює за програмами надання безоплатної правової допомоги.

Знаково, що в Молдові у 2007 році прийнято Закон «Про юридичну допомогу, що гарантується державою», яким її забезпечення покладено на громадських адвокатів та адвокатів, що її надають за заявою; відбір цих адвокатів здійснюється за конкурсом, який організує Національна Рада, і яка укладає з адвокатами відповідний договір. Встановлено право держави здійснювати контроль якості надаваних послуг. Разом з тим адвокати мають керуватися стандартами якості і нормами обсягу роботи, встановленими Національною Радою.

Відомо, що у законопроекті «Про безоплатну правову допомогу», який прискорено готується в Україні, застосовано модель, за якою надається така допомога у Литві та Молдові.

Було б доцільно українським адвокатам висловити своє бачення майбутнього Закону.

читати більшеЗАКОНОПРОЕКТ «ПРО АДВОКАТУРУ» ПІДДАВСЯ ДОСИТЬ СЕРЙОЗНОМУ «РЕДАГУВАННЮ» В МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ. ФАКТИЧНО БУЛИ ПЕРЕКРЕСЛЕНІ НАЙБІЛЬШ ПРИНЦИПОВІ ПОЛОЖЕННЯ ПРОЕКТУ, РОЗРОБЛЕНОГО РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ТА УЗГОДЖЕНОГО З АДВОКАТАМИ ...
Народний депутат України Мірошниченко Ю.Р. пообіцяв подати на заміну раніше ним внесеного законопроекту «Про адвокатську діяльність» інший проект, узгоджений з адвокатською спільнотою. Такий законопроект був напрацьований, обговорений адвокатами в регіонах, на нараді в Ялті, і з внесеними зауваженнями переданий народному депутату України Мірошниченку Ю.Р., який плідно працював з робочою групою (до її складу входили також представники Мін'юсту та інших організацій). Останній проголосований варіант законопроекту був переданий на узгодження до Міністерства юстиції, хоч представник цього відодмства був членом цієї робочої групи.
Втім, як стало відомо керівництву Спілки адвокатів, законопроект піддався досить серйозному «редагуванню» в Міністерстві юстиції - фактично був перекреслений документ (найбільш принципові його положення), розроблений робочою групою та узгоджений з адвокатами на регіональних конференціях. Дивно, але членів робочої групи не ознайомили з цим варіантом законопроекту наівть на засіданні, яке провів з ними Міністр юстиції 25 вересня. Не очікували такого сюрпризу і європейські експерти, котри аналізували проект робочої групи і його саме й обговорювали на круглому столі, який було проведено в Києві 26 вересня ССВЕ (Асоціацією адвокатських товариств Європейського Союзу) спільно з Міністерством юстиції України та Комітетом Верховної Ради України з правової політики.
Ситуація, що склалася з законопроектом, спонукала Правління Спілки терміново, 25 вересня, провести засідання і прийняти рішення, в якому зазначено, що САУ з приводу концептуальних засад реформування адвокатури неодноразово, принципово і послідовно приймала рішення, які базуються на міжнародних документах про адвокатуру та європейському досвіді організації адвокатури і здійснення адвокатської діяльності. Розроблені і схвалені Спілкою адвокатів концептуальні засади розвитку адвокатури України були підтверджені не тільки рішеннями з’їздів САУ, а й рішенням З’їзду адвокатів України, та викладені в Меморандумі. Члени Правління САУ підтвердили, що САУ залишається на своїх позиціях щодо реформування адвокатури, і «підтримує законопроект «Про адвокатуру», підготовлений робочою групою, створенною ВККА.
читати більшеАДВОКАТИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМИ АДВОКАТУРИ В УКРАЇНІ. ВИСЛОВЛЮЮТЬСЯ РІЗНІ ДУМКИ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ ...
АДВОКАТИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМИ АДВОКАТУРИ В УКРАЇНІ. ВИСЛОВЛЮЮТЬСЯ РІЗНІ ДУМКИ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ ПРОФЕСІЇ, САМОВРЯДУВАННЯ В АДВОКАТУРІ, ОРГАНІЗАЦІЇ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА З ІНШИХ ПРОФЕСІЙНИХ ПИТАНЬ, КОТРІ ХВИЛЮЮТЬ СЬОГОДНІ КОЖНОГО АДВОКАТА. (Див.розділ "Реформа адвокатури")
читати більше4 ЛИПНЯ ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ, НА ЯКОМУ БУЛИ ПРИСУТНІ МАЙЖЕ ...
4 ЛИПНЯ ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ, НА ЯКОМУ БУЛИ ПРИСУТНІ МАЙЖЕ П`ЯТДЕСЯТ АДВОКАТІВ З РІЗНИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ. ОБГОВОРЮВАЛАСЯ АКТУАЛЬНА ТЕМА – НОВА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ". СТВОРЕНА ЗА ДОРУЧЕННЯМ ВККА РОБОЧА ГРУПА РОЗРОБИЛА НОВУ РЕДАКЦІЮ, ЩО Й БУЛА ВИНЕСЕНА НА ОБГОВОРЕННЯ. НОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ ОТРИМАВ ПІДТРИМКУ, А ОТ ПРОПОЗИЦІЇ АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ З ПРИВОДУ СТВОРЕННЯ В АДВОКАТУРІ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ ТА НАЙМАННЯ АДВОКАТІВ ЗА ТРУДОВИМ ДОГОВОРОМ ПІДТРИМКИ АДВОКАТІВ НЕ ЗНАЙШЛИ. ЗАВТРА ВККА ПРОДОВЖИТЬ РОБОТУ З ПИТАНЬ ПОРЯДКУ ДЕННОГО. (з Ялти телефоном)
читати більшеЗАКІНЧЕНО РОБОТУ НАД НОВОЮ РЕДАКЦІЄЮ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ" ...
ЗАКІНЧЕНО РОБОТУ НАД НОВОЮ РЕДАКЦІЄЮ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ", НАД ЯКИМ ПРАЦЮВАЛА РОБОЧА ГРУПА, СТВОРЕНА 18 КВІТНЯ 2008 р. НА ПЕРШІЙ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАРАДІ ГОЛІВ КДКА ЗА УЧАСТЮ ЧЛЕНІВ ВККА. ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ ВХОДИЛИ ВІД СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ПРЕЗИДЕНТ ВАРФОЛОМЕЄВА Т.В. І ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ ЖУКОВСЬКА О.Л. В ОСНОВУ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ" ПОКЛАДЕНО ВНЕСЕНИЙ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОЕКТ ЗАКОНУ Ю.Р.МІРОШНИЧЕНКА "ПРО АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ". ЗГІДНО З ІСНУЮЧОЮ ДОМОВЛЕНІСТЮ РОЗРОБЛЕНИЙ РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ЗАКОНОПРОЕКТ БУДЕ ВНЕСЕНО НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ ЮРІЄМ МІРОШНИЧЕНКОМ НА ЗАМІНУ РАНІШЕ ПОДАНОГО НИМ ПРОЕКТУ.
(З текстом проекту Закону можна ознайомитися в розділі "Законопроекти")
читати більшеСПІЛКА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ М.ОНІЩУКА З ПРИВОДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ ...
СПІЛКА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ М.ОНІЩУКА З ПРИВОДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ", РОБОТУ НАД ЯКИМ ОЧОЛЮЄ МІН'ЮСТ.
САУ ЗВЕРТАЄ УВАГУ НА НЕОБХІДНІСТЬ СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В МЕЖАХ САМОЇ АДВОКАТУРИ, НЕ ДОПУСТИТИ ЇЇ ПІДМІНИ ДЕРЖАВНИМИ ОРГАНАМИ АБО ДЕРЖАВНОЮ АДВОКАТУРОЮ, ЗАПОБІГТИ НЕХТУВАННЮ ПРИНЦИПАМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ АДВОКАТУРИ ТА НЕВТРУЧАННЯ В АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ. СПІЛКА АДВОКАТІВ ПРОСИТЬ МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ІНІЦІЮВАТИ ЗМІНИ ДО ВІДПОВІДНИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ТА ПІДВИЩЕННЯ ВАРТОСТІ ОПЛАТИ ПРАЦІ АДВОКАТІВ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ.
(Див.у розділі "Звернення та заяви")
читати більшеПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮВАЛА ПІДГОТОВКУ НАУКОВОГО КОМЕНТАРЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ ...
ПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮВАЛА ПІДГОТОВКУ НАУКОВОГО КОМЕНТАРЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ПРАКТИКИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ В УКРАЇНІ, РОЗРОБКУ І ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ, ЩО ВИПЛИВАЮТЬ З ХАРТІЇ ОСНОВОПОЛОЖНИХ ПРИНЦИПІВ ДІЯЛЬНОСТІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ АДВОКАТІВ ТА З ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ.
ПРЕЗИДЕНТ САУ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ГОЛОВИ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ АДВОКАТУРИ ЩОДО НАДАННЯ ДОПОМОГИ У ВИВЧЕННІ ВІДПОВІДНОЇ ПРАКТИКИ КДКА І ВККА, А ТАКОЖ ЗАПРОСИЛА ЙОГО УВІЙТИ ДО СКЛАДУ СТВОРЕНОГО АВТОРСЬКОГО КОЛЕКТИВУ З ПІДГОТОВКИ КОМЕНТАРЯ ТА ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПІДГОТОВКИ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ.
читати більшеПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ ВНЕСТИ ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТТІ 59 КОНСТИТУЦІЇ ...
ПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ ВНЕСТИ ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТТІ 59 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ СТОСОВНО АДВОКАТУРИ ТА АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Просимо надсилати пропозиції...
читати більше29 БЕРЕЗНЯ ПРЕЗИДЕНТИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ Й АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ...
29 БЕРЕЗНЯ ПРЕЗИДЕНТИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ Й АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО АДВОКАТУРУ. МЕМОРАНДУМ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ ПІДПИСАННЯ ІНШИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, АДВОКАТАМИ, ЮРИСТАМИ.
текст Меморандуму (pdf)

 


Актуально

 


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |


13.06.08
Нові ставки оплати праці адвокатів

З 1 січня 2009 р. буде збільшено оплату праці адвокатів за участь при провадженні дізнання, досудового слідства чи розгляді кримінальної справи судом. За годину роботи адвокат отримуватиме кошти в розмірі 2,5 відсотка мінімальної заробітної плати за рахунок коштів державного бюджету. Таке підвищення передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 11 червня 2008 р. № 539 «Про внесення змін до Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави».

[текст постанови КМ див. у повній версії]


текст статті повністю   до повної версії





13.06.08
Адвокатська таємниця додатково захищатиметься

13 чевня 2008 р. Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб, що тримаються під вартою, та засуджених осіб на безперешкодне листування з адвокатом», внесений Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 2460).

Існуюче зараз законодавство і практика перегляду кореспонденції із захисником осіб, що тримаються під вартою, та засуджених, котре не передбачає належної конфіденційності, є порушенням статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Натомість, законодавством встановлено види кореспонденції зазначених осіб, яка не підлягає перегляду адміністрацією установ виконання покарань, зокрема, заяви і скарги, адресовані Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, Європейському суду з прав людини, відповідним органам та уповноваженим особам міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна, прокурору. Втім, не заборонено перегляд кореспонденції, яку засуджені та особи, що тримаються під вартою, отримують від названих вище органів.

Перегляд переписки з захисником є порушенням права адвоката на адвокатську таємницю і прав засуджених чи осіб, які тримаються під вартою. Внесений і підтриманий Комітетом законопроект сприятиме реалізації принципу Верховенства права, адже в ньому право засудженого і особи, що знаходиться під вартою, на дотримання конфіденційності інформації, пропонується надійно захистити шляхом...

текст статті повністю   до повної версії





11.06.08
Адвокатів зарахували до суб’єктів корупційних правопорушень

Одразу декілька антикорупційних законопроектів готуються до другого читання у Верховній Раді: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні правопорушення», «Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень», «Про засади запобігання та протидії корупції». В останньому законопроекті до суб’єктів  корупційних правопорушень віднесено адвокатів, як осіб, котрі виконують надані законом публічні повноваження. Корупційним правопорушенням визнається умисне діяння, що містить ознаки корупції, яка, в свою чергу представляє собою протиправне використання особою повноважень та пов'язаних з цим можливостей, з метою  незаконного одержання благ для себе, інших осіб, та відповідно неправомірні обіцянка, пропозиція чи надання таких благ.

Визнання адвокатів суб’єктами корупційних правопорушень навряд чи доцільно и можливо. Віднесення адвокатів до зазначеної групи осіб, покладає на адвоката обов’язки і антикорупційні обмеження, що фактично не дозволяють йому виконувати свою професію. Наприклад, встановлення щодо адвокатів передбачених ст. 9 законопроекту спеціальних кодексів поведінки, у яких держава сприяє закріпленню етичних та інших вимог, протирічить міжнародним нормам і вимогам до прийняття адвокатських етичних кодексів усередині самої адвокатури. Сумнівними є й певні заборони та обмеження щодо адвокатів у разі їх віднесення  до суб’єктів корупційних правопорушень, оскільки такі заборони будуть негативно впливати на здійснення адвокатом своєї професійної діяльності. Негативні оцінки з цього питання викладені у висновку Головного науково-експертного управління  Верховної Ради.

На проведених нещодавно Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією слуханнях на тему: «Антикорупційна політика і практика: проблеми законодавчого забезпечення» з критикою законопроекту в частині визнання адвокатів суб’єктами корупційних правопорушень виступила президент САУ Варфоломеєва Т.В., яка, зокрема, зазначила, що у разі прийняття такої норми адвокатура в Україні буде знищена.

 

текст статті повністю   до повної версії





05.06.08
Перша конференція-круглий стіл Федеральної палати адвокатів Російської Федерації з питань співробітництва та взаємодії адвокатського співтовариства в країнах СНД та балтійських державах

(за матеріалами сайту www.ukradv.org)

Учасники конференції-круглого столу

Перша конференція-круглий стіл Федеральної палати адвокатів Російської Федерації з питань співробітництва та взаємодії адвокатського співтовариства в країнах СНД та балтійських державах проходила на початку червня у Москві. В ній взяли участь представники адвокатур Білорусі, Естонії, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Росії, Узбекистану, України. Визначені теми конференції «Роль адвокатури в гармонізації законодавства в галузі захисту прав людини» і «Проблеми правового регулювання трансграничної діяльності адвокатів» передбачали чотири доповіді та їх обговорення.

Відкриваючи цей захід, президент Федеральної палати адвокатів Російської Федерації Є.В.Семеняко висловив надію, що така форма обміну думками та адвокатським досвідом представників адвокатур стане постійною і корисною, оскільки у професійній кооперації зацікавлені національні адвокатури, адже адвокати вийшли за території своїх країн, ведуть справи своїх клієнтів у різних державах. Важливо також обмінюватися інформацією щодо нового законодавства, особливо з огляду на те, що рішенням Федеральної палати введено обов’язкове підвищення кваліфікації, невиконання цього обов’язку несе для адвоката певні наслідки – позбавлення адвокатського свідоцтва. Президент ФП ознайомив присутніх з найближчими планами Федеральної палати і накреслив можливі спільні дії, зокрема, створення спільного веб-ресурсу, методичного журналу тощо.

Українська делегація

До складу української делегації входили адвокати – президент Спілки адвокатів України, доктор юридичних наук, член-кореспондент Академії правових наук України Варфоломеєва Т.В., заступник голови Харківської обласної колегії адвокатів, заступник голови обласного відділення Спілки адвокатів України, член правління Міжнародного Союзу (Співдружності) адвокатів Гайворонська В.В., голова Харківської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, член президії Харківської обласної колегії адвокатів, член правління обласного відділення Спілки адвокатів України Голянд Ю.І., голова адвокатського об'єднання «Українська адвокатська корпорація», член правління Спілки адвокатів України, кандидат юридичних наук Гончаренко С.В., член президії Харківської обласної колегії адвокатів, заступник голови Харківського обласного відділення Спілки адвокатів України Задніпровський О.П., голова Харківської обласної колегії адвокатів, голова Харківського обласного відділення Спілки адвокатів України, віце-президент Міжнародного Союзу (Співдружності) адвокатів Маслов О.Ф., адвокат Харківської обласної колегії адвокатів Корнєва О.С.

текст статті повністю   до повної версії





23.05.08
Середньоазійський орієнтир для побудови адвокатури західноєвропейського типу

Непересічна подія, яка має неабияке значення і для України, відбулася 1 травня 2008 року в Узбекистані: Президент І.Каримов видав Указ «Про заходи з подальшого реформування інституту адвокатури в Республіці Узбекистан». В цьому доленосному для узбецького народу документі вирішено найважливіші питання подальшого демократичного розвитку професійного правозахисного інституту – адвокатури, яка забезпечує захист прав та свобод людини і громадянина, сприяє належному функціонуванню правової системи держави. В Указі наголошується, що його мета полягає у подальшій лібералізації судово-правової системи, реалізації конституційної норми щодо права громадян на професійну юридичну допомогу на будь-якій стадії судочинства, забезпечення організаційної самостійності адвокатури, наповнення її висококваліфікованими кадрами, посилення гарантій незалежності адвокатів, підвищення авторитета і престижу адвокатської професії.

Шляхи вирішення низки основоположних питань демократичного розвитку адвокатури у пострадянських республіках прискіпливо вивчаються в Україні, де саме зараз відновлено роботу над новою редакцією закону «Про адвокатуру», а чотири громадські організації адвокатів та юристів об’єднали зусилля у створенні сучасного закону, і відтворили у Меморандумі, основні концептуальні положення майбутнього законопроекту, майже одночасно створена Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури робоча група активно розпочала створення оновленого варіанту законопроекту Ю.Р.Мірошниченка "Про адвокатську діяльність". У найближчі дні очікується внесення законопроекту «Про безоплатну правову допомогу», створеного на реалізацію схваленої Указом Президентом України В.Ющенка Концепції формування системи безоплатної правової допомоги в Україні.

Отже, більшість тих самих питань, навколо котрих вирують пристрасті в юридичних колах України, розв’язані в Узбекистані. Наприклад, визнано, що реформування адвокатури є найважливішим завданням реформи судово-правової системи, проголошено основні напрями реформування адвокатури: створення централізованої системи самоврядування адвокатури як одного з основних інститутів громадянського суспільства, поставлено завдання посилення вимог до складання професійних іспитів в адвокатуру, проходження стажування та обов’язкове підвищення кваліфікації адвокатів. Цікавими для Українських адвокатів є й питання врегулювання організаційних форм і визначення правового статусу адвокатських формувань, виключення участі у судочинстві осіб, котрі не мають спеціальних знань в сфері юриспруденції. Увага приділена такому актуальному питанню як вдосконалення механізму контролю за дотриманням адвокатами правил професійної етики та системи дисциплінарного провадження щодо адвокатів. Вирішено в Узбекистані й питання, над яким більше 10 років розмірковують в Україні і не наважуються запровадити – створення професійної організації адвокатів з обов’язковим членством – Палати адвокатів Республіки Узбекистан (на базі Асоціації адвокатів Узбекистану). Визначено, що Палата адвокатів є некомерційною організацією, яка...

текст статті повністю   до повної версії



| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

 

Читайте на сайті:

—НАГОРОДЖЕНО ДИПЛОМАМИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ


Обговорення антикорупційних законів

 11 лютого відбулося засідання Асоціації процесуалістів України, Спілки адвокатів України, Академії адвокатури України з обговорення актуальних на сьогодні питань застосування антикорупційних законів, які вступають в дію з 1 квітня. В цьому заході взяли участь науковці, юристи, адвокати, викладачі вузів з різних регіонів України. Відбулася цікава дискусія, висловлені важливі пропозиції, в тому числі й щодо беззастережного захисту прав людини, професійних прав при впровадженні зазначених законів.

...
Засідання Правління САУ

11 лютого відбулося засідання Правління САУ. Затверджено звіт САУ за 2009 р., схвалено план заходів на 2010 р., розглянуто виконання Програм САУ, зокрема з захисту професійних прав адвокатів, про роботу «телефонної гарячої лінії для адвокатів», про створення Всеукраїнської Ради з захисту професійних прав адвокатів, заслухано результати аналізу діяльності відділень САУ, обговорено документи та заяви, які поступили до Спілки адвокатів, створено комісію з відзначення 20-річчя САУ, вирішено інші питання, що віднесено до компетенції Правління САУ.  ...
Збори у Рівненському відділенні САУ

У Рівненському регіональному відділенні САУ сьогодні проходили звітно-виборні збори. Після звіту голови відділення Луцюка П.С. відбулося обрання правління відділення та обрання адвокатів до палат Рівненської КДКА. До складу Ради відділення обрано: Удовиченка С.В., Курганську О.В., Шилан С.В.; головою РВ САУ обрано віце-президента САУ, члена Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, кандидата юридичних наук, заслуженого юриста України Луцюка П.С., заступником – Сурікову С.І. Слід підкреслити, що всі члени САУ, котрих обрано до складу правління регіонального відділення, є висококваліфікованими адвокатами, стаж адвокатської діяльності яких – не менше десяти років.

...
Круглі столи пройдуть у регіональних відділеннях САУ

Голова Харківського регіонального відділення САУ Вікторія Гайворонська повідомила, що учасники вчорашнього круглого столу, проведеного Харківською колегією адвокатів, Харківським відділенням САУ та Харківським економіко-правовим університетом внесли пропозицію обговорити на базі регіональних відділень питання застосування антикорупційних законів – Закону України «Про принципи запобігання й протидії корупції», Закону України «Про відповідальність юридичних осіб за здійснення корупційних правопорушень», які набудуть чинності з 1 квітня 2010 року. Правління САУ прийняло цю пропозицію й призначило на 11, 13, 20 лютого обговорення цих важливих документів членами Спілки адвокатів у Києві та регіонах.

...
Гаряча лінія САУ

На "гарячу лінію" САУ продовжуються звернення адвокатів за захистом їх професійних прав та законних інтересів. Президент САУ, віце-президенти та члени правління оперативно докладають зусиль до відновлення справедливості, уникнення протистояння в адвокатурі, збереження її належного іміджу. Декотрі заяви адвокатів потребують надання фахових висновків, вироблення колективної думки адвокатів щодо виниклих проблем, а тому будуть обговорені членами правління САУ 11 лютого 2010 р.

На звернення САУ надходять відповіді від різних відомств щодо подій, які свідчать про порушення гарантій адвокатської діяльності та зневагу до адвокатів. Зокрема, прокуратура Житомирської області повідомила, що у справі нападу на адвоката Левчук Т.В. "прийнято рішення про перекваліфікацію злочину зі ст.296 ч.1 КК України на ст.398 ч.2 КК України". Спілка адвокатів отримала 2.02.2010 р. лист від Генеральної прокуратури України про те, що продовжується досудове слідство у справі по факту умисного заподіяння Левчук Т.В. тілесних  ушкоджень у зв'язку з діяльністю останньої, пов'язаною з наданням правової допомоги, хід досудового слідства контролюється прокуратурою Житомирської області.

Поступили відповіді і по інших справах, у яких Спілка адвокатів зверталася на захист адвокатів.    

 

 

...
Адвокати обговорюють антикорупційні закони

Сьогодні Харківська колегія адвокатів, Харківське регіональне відділення Спілки адвокатів України, Харківський економіко-правовий університет проводять круглий стіл "Сучасні проблеми надання адвокатами правової допомоги при застосуванні Закону України "Про  засади запобігання та протидії корупції". Кругллі столи пройдуть також в інших регіональних відділеннях.

За повідомленням віце-президента САУ Павла Луцюка, який взяв участь у круглому столі в Харкові, на круглий стіл прибули члени САУ з Сумського та Донецького регіональних відділень Спілки.

...
Адвокатам - нові програми підвищення кваліфікації

1 лютого 2010 р. відкрився Інститут підвищення кваліфікації Академії адвокатури України, який отримав відповідну ліцензію і право видавати сертифікат державного зразка про підвищення кваліфікації адвокатів, юристів, викладачів права тощо.
Першими слухачами стали вузівські викладачі. Незабаром розпочнуться заняття у Вищій школі адвокатури Інституту підвищення кваліфікації: тренінги, майстер-класи, стажування, літні школи права, школа міжнародного захисту прав людини, діятимуть студії з професійної етики та ділового етикету, школа адвокатської підготовки.
Впроваджується дистанційне підвищення кваліфікації юристів.
В Інституті діють студії ораторського мистецтва, правничої української мови, Центри медіації, медичного права. Є й спеціальні програми для населення у Недільній школі права, правові лекторії, наприклад, для молоді, правові курси для фахівців, наприклад, для журналістів, бухгалтерів, тижневі юридичні практикуми з медичного, земельного та сімейного законодавства.



...
У Спілці адвокатів України

Президент САУ Варфоломеєва Т.В. проводить зустрічі з віце-президентами, членами правління САУ, головами регіональних відділень, зокрема тих, де останнім часом відбуваються збори, спілкується також з ними у телефонному та Інтернет режимі з організаційних питань, пов’язаних з проведенням заходів Спілки, зокрема, щорічного засідання Ради САУ, Міжнародної науково-експертної Ради адвокатури, Всеукраїнської ради з захисту професійних прав адвокатів, Конгресу молодих адвокатів, Республіканської Школи молодого адвоката, дистанційних відео семінарів та інших навчальних заходів для адвокатів, щомісячних круглих столів, засідань комітетів з галузей права, продовження розпочатих в минулих роках Програм САУ. Особлива увага приділяється, як і раніше, захисту професійних і соціальних прав адвокатів. У 2010 році, ювілейному для Спілки адвокатів України, впроваджуватимуться нові, дуже цікаві й корисні програми для членів САУ, готується програма урочистостей до 20-річчя Спілки. Особлива увага приділятиметься подальшому розвитку спільних регіональних заходів відділень. Найближчі з них – Круглий стіл у Києві та Харкові 3 лютого, семінар у Тернополі 13 лютого. ...
У Дніпропетровську обрали членів КДКА

Формується новий склад кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. У багатьох регіонах відбулися збори або конференції адвокатів з виборів членів палат КДКА. Сьогодні дніпропетровці обирали своїх колег до складу атестаційної та дисциплінарної палат КДКА.
Зокрема обрано відомого адвоката Вербу М.І., який був головою комісії минулого скликання, членом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури. З 1990 року Микола Іванович – член Спілки адвокатів України, неодноразово обирався головою відділення Спілки адвокатів України, чинний голова відділення, член Ради Спілки адвокатів України, Заслужений юрист України. До складу КДКА обрано члена Ради САУ Євгена Большакова. У лютому відбудуться збори Дніпропетровського відділення САУ з обрання двох членів САУ до складу палат КДКА.


...
Збори у Київському обласному відділенні САУ

Відбулися звітно-виборні збори в Київському обласному відділенні Спілки адвокатів України. Головою відділення обрано Бойка П.А., віце-президента САУ, члена КДКА Київської області. Заступниками голови – членів Ради САУ Мартишенко Т.О. та Сухомяткіна К.М., Павленко Г.М. До складу Президії обрані: Олкова Т.О., Кучинська О.А., Мохонько К.М., Демидюк О.Б., Садиков І.Н. Ревізійна комісія: Березинець В.В., Андрійко О., Грязнова Л.М. Від САУ до атестаційної палати КДКА обрано Гречківського П.М., до дисциплінарної палати – Лісниченко Є.С. ...
Формування Київської обласної КДКА

16 січня 2009 р. відбулася конференція адвокатів Київської області з дообрання члена атестаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Обрано Кіккаса Віктора Едгардовича, директора офісу громадського захисника в Білій Церкві, члена Ради Спілки адвокатів України.

...


З НОВИМ РОКОМ!

...
Члени САУ успішно захистили дисертації

Успішно захистив докторську дисертацію відомий український вчений та адвокат, член Спілки адвокатів України Попелюшко В.О. на тему:"Функція захисту в кримінальному судочинстві України: правові, теоретичні та прикладні проблеми. Захист відбувся 28 грудня 2010 р. у спеціалізованій Вченій Раді Київського Національного університету імені Тараса Шевченка.

Диплом кандидата юридичних наук нещодавно отримав віце-президент САУ Луцюк П.С. Тема дисертації "Особливості процесуального доказування в ході дослідження дорожньо-транспортних пригод, вчинених в несприятливих умовах".
...


Фотовиставка


 Компания дизайн и интернет решенийAB Design Разработка веб-сайтов
AB Design 2008