20 липня 2009
Вітаємо на сайті Спілки адвокатів України
Пошук





Спілка адвокатів України є спосерігачем при Раді адвокатур та правничих товариств Європи – Conseil des Barreaux européens / Council of Bars and Law Societies of Europe (ССВЕ), членом Міжнародної адвокатської асоціації – International Bar Association (ІВА)






НАША СПІЛКА: 2008 рік.
Підсумковий інформаційний бюлетень

формат .PDF, графіка і фото помірної якості. Розмір файлу 1885 kB
формат .PDF, графіка і фото поліграфічної якості. Розмір файлу 18981 kB

 


Важливо


читати більшеНАЙБЛИЖЧІ ЗАХОДИ САУ...

— ДРУГЕ ЗАСІДАННЯ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ АДВОКАТУРИ (МНЕРА). Київ, вересень.

— ПЕРШИЙ КОНГРЕС ЖІНОК-АДВОКАТІВ. Ялта, жовтень.

— НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "ЕТИКА АДВОКАТА: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ". Київ, жовтень.
(до 10-річчя Правил адвокатської етики)

Докладна інформація щодо участі у зазначених заходах буде оприлюднюватись на сайті.
Слідкуйте, будь ласка, за оголошеннями та анонсами.

читати більшеСТВОРЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОГО ОБ’ЄДНАННЯ АДВОКАТІВ В УКРАЇНІ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ССВЕ

Експерти ССВЕ опублікували свої висновки щодо круглого столу стосовно Закону «Про адвокатуру», який відбувся 26 вересня 2008 року в Києві, і рекомендації щодо реформування адвокатури України. Рекомендації стосуються таких питань як структура Асоціації адвокатів, робота адвокатів за наймом та об’єднання професій.

За словами Президента CCBE Петера Кьовеша, „ССВЕ була і залишається стурбованою, що в Україні все ще немає нормативної бази для відповідної незалежної та самоврядної Асоціації адвокатів України. Ми готові підтримати тривалі зусилля у вирішенні цього питання. Ми сподіваємося, що рекомендації експертів допоможуть юриспруденції України дійти вирішення питань, які були такими спірними у минулому.”

Висновки і рекомендації експертів є результатом круглого столу і спрямовані на надання допомоги українській адвокатурі у намаганнях створити єдину професійну Асоціацію адвокатів. Зокрема, експерти рекомендували, щоб нове українське об’єднання адвокатів включало регіональні асоціації адвокатів, а також одну національну асоціацію адвокатів, і щоб існувала одна юридична професія із набором правил, кодексом поведінки, яка б перебувала „під дахом” асоціації Адвокатів відповідно до девізу „У єдності – сила”.

Повний текст висновків і рекомендацій (українською та англійською), а також прес-реліз ССВЕ:

ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЕКСПЕРТІВ
EXPERTS’ CONCLUSIONS AND RECOMMENDATIONS
Прес-реліз (ua)
Прес-реліз (en)

читати більшеЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА САУ ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА УКРАЇНИ З ПРИВОДУ ПОРУШЕНЬ ПРОФЕСІЙНИХ ПРАВ АДВОКАТІВ...
Президент САУ Варфоломеєва Т.В. звернулась з листом до Генерального прокурора України Медведька О.І. з приводу порушення професійних прав адвоката Г., якого було усунуто від участі як захисника у кримінальній справі. Нещодавно президент САУ мала нагоду безпосередньо Генеральному прокуророві викласти цю ситуацію та підкреслити, що такі порушення не є поодинокими, нерідко слідчі тиснуть на захисників, вимагаючи від них розкриття адвокатської таємниці, грубо поводяться з адвокатами, порушують їх професійні права.
На звернення президента САУ з зазначених питань до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, надійшла відповідь, що це звернення взято Уповноваженим на контроль.
Як член ВККА, президент САУ також звернулась до голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І. з приводу порушення професійних прав адвоката Г. на досудовому слідстві. Виступаючи з цього питання на засіданні цієї комісії, Тетяна Варфоломеєва підкреслила, що останнім часом почастішали випадки безпідставного усунення адвокатів з процесу, допити їх як свідків з питань, що віднесено до адвокатської таємниці та інші порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності. Адвокати все частіше звертаються до САУ щодо захисту їх професійних прав.
Президент САУ внесла пропозицію – ВККА та КДКА узагальнити такі порушення, виявити їх причини та визначити шляхи виключення будь-яких посягань на права адвокатів.
На засіданні Правління САУ, що відбудеться 21 листопада, планується обговорити питання захисту професійних прав адвокатів.
читати більшеДОЛЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО АДВОКАТУРУ» ОБГОВОРЮВАЛАСЯ ВИЩОЮ КВАЛІФІКАЦІЙНОЮ КОМІСІЄЮ АДВОКАТУРИ, ВОДНОЧАС РОБОТА НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ «ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ» ІДЕ ПОВНИМ ХОДОМ ПІД ЕГІДОЮ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ...

Члени Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури занепокоєні становищем навколо законопроекту «Про адвокатуру», який за рішенням Наради кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та ВККА був підготовлений спеціально створеною робочою групою у червні. Втім, напрацьований нею і обговорений в регіонах адвокатами проект закону «Про адвокатуру» не поданий і досі на заміну законопроекту Ю.Мірошниченка «Про адвокатську діяльність». Після значних змін і доповнень, внесених у проект Мінюстом, як повідомлялося, його зміст протирічить закладеним адвокатами концептуальним положенням. Проте, зараз ідуть перемовини щодо узгодження принципових положень, таких як проведення уніфікації, про отримання юристами-підприємцями статусу адвоката без складання кваліфікаційного іспиту, забезпечення виключного права адвокатів на ведення усіх справ в судах, створення професійної асоціації адвокатів з єдиним членством тощо. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури 17 жовтня підтвердила, що обстоюватиме варіант законопроекту, який було запропоновано робочою групою. У впровадженні реформи адвокатури в Україні у нагоді, мабуть, стане поїздка делегації адвокатів (в тому числі й віце-президента САУ Петра Бойка) до Вільнюса, де українським адвокатам надали можливість ознайомитися безпосередньо з проведеними у Литві реформами в адвокатурі. Зокрема, в цій країні адвокати отримали виключне право на представництво в судах, а юристів, що здійснювали приватну юридичну практику, одноразово усіх прийняли в адвокатуру без кваліфікаційних іспитів. Безоплатна правова допомога у Литві також зазнала істотних змін, потрапивши до державного керівництва нею.

Що ж до українського законопроекту «Про безоплатну правову допомогу», то робота над ним активно рухається у напрямі завершення під егідою Міністерства юстиції України.

Член Ради САУ Алла Ваннікова, яка представляє Спілку адвокатів України у Раді з координації реформи безоплатної правової допомоги, що створена при Міністерстві юстиції України, а також член правління САУ Наталія Вагіна - директор Офісу громадських адвокатів у м. Хмельницькому взяли участь у міжнародному семінарі з забезпечення якості безоплатної юридичної допомоги, який проходив у Кишиневі з 29 по 30 вересня. На відкритті семінару була присутня заступник Міністра юстиції Республіки Молдови Олена Мокану. Організаторами Міжнародного семінару виступили Юрие Куза, Координатор Програми БЮП, Фонд Сороса-Молдова; Моше Хакохен, Голова Офісу Громадського захисника м. Иєрусалим; Надія Хриптиевськи, Офіс громадських захисників м.Кишинева; Віктор Мунтеану, Директор Правової Програми, Фонд Сороса-Молдова; Заза Наморадзе, Директор Офісу в Будапешті, Правова Ініціатива Відкритого Суспільства; Анна Огородова, Правова Ініціатива Відкритого Суспільства; Роджер Сміт, Директор, JUSTICE. В роботі семінару брали участь адвокати Грузії, Молдови, Литви, України, переважно з числа тих, хто працює за програмами надання безоплатної правової допомоги.

Знаково, що в Молдові у 2007 році прийнято Закон «Про юридичну допомогу, що гарантується державою», яким її забезпечення покладено на громадських адвокатів та адвокатів, що її надають за заявою; відбір цих адвокатів здійснюється за конкурсом, який організує Національна Рада, і яка укладає з адвокатами відповідний договір. Встановлено право держави здійснювати контроль якості надаваних послуг. Разом з тим адвокати мають керуватися стандартами якості і нормами обсягу роботи, встановленими Національною Радою.

Відомо, що у законопроекті «Про безоплатну правову допомогу», який прискорено готується в Україні, застосовано модель, за якою надається така допомога у Литві та Молдові.

Було б доцільно українським адвокатам висловити своє бачення майбутнього Закону.

читати більшеЗАКОНОПРОЕКТ «ПРО АДВОКАТУРУ» ПІДДАВСЯ ДОСИТЬ СЕРЙОЗНОМУ «РЕДАГУВАННЮ» В МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ. ФАКТИЧНО БУЛИ ПЕРЕКРЕСЛЕНІ НАЙБІЛЬШ ПРИНЦИПОВІ ПОЛОЖЕННЯ ПРОЕКТУ, РОЗРОБЛЕНОГО РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ТА УЗГОДЖЕНОГО З АДВОКАТАМИ ...
Народний депутат України Мірошниченко Ю.Р. пообіцяв подати на заміну раніше ним внесеного законопроекту «Про адвокатську діяльність» інший проект, узгоджений з адвокатською спільнотою. Такий законопроект був напрацьований, обговорений адвокатами в регіонах, на нараді в Ялті, і з внесеними зауваженнями переданий народному депутату України Мірошниченку Ю.Р., який плідно працював з робочою групою (до її складу входили також представники Мін'юсту та інших організацій). Останній проголосований варіант законопроекту був переданий на узгодження до Міністерства юстиції, хоч представник цього відодмства був членом цієї робочої групи.
Втім, як стало відомо керівництву Спілки адвокатів, законопроект піддався досить серйозному «редагуванню» в Міністерстві юстиції - фактично був перекреслений документ (найбільш принципові його положення), розроблений робочою групою та узгоджений з адвокатами на регіональних конференціях. Дивно, але членів робочої групи не ознайомили з цим варіантом законопроекту наівть на засіданні, яке провів з ними Міністр юстиції 25 вересня. Не очікували такого сюрпризу і європейські експерти, котри аналізували проект робочої групи і його саме й обговорювали на круглому столі, який було проведено в Києві 26 вересня ССВЕ (Асоціацією адвокатських товариств Європейського Союзу) спільно з Міністерством юстиції України та Комітетом Верховної Ради України з правової політики.
Ситуація, що склалася з законопроектом, спонукала Правління Спілки терміново, 25 вересня, провести засідання і прийняти рішення, в якому зазначено, що САУ з приводу концептуальних засад реформування адвокатури неодноразово, принципово і послідовно приймала рішення, які базуються на міжнародних документах про адвокатуру та європейському досвіді організації адвокатури і здійснення адвокатської діяльності. Розроблені і схвалені Спілкою адвокатів концептуальні засади розвитку адвокатури України були підтверджені не тільки рішеннями з’їздів САУ, а й рішенням З’їзду адвокатів України, та викладені в Меморандумі. Члени Правління САУ підтвердили, що САУ залишається на своїх позиціях щодо реформування адвокатури, і «підтримує законопроект «Про адвокатуру», підготовлений робочою групою, створенною ВККА.
читати більшеАДВОКАТИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМИ АДВОКАТУРИ В УКРАЇНІ. ВИСЛОВЛЮЮТЬСЯ РІЗНІ ДУМКИ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ ...
АДВОКАТИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМИ АДВОКАТУРИ В УКРАЇНІ. ВИСЛОВЛЮЮТЬСЯ РІЗНІ ДУМКИ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ ПРОФЕСІЇ, САМОВРЯДУВАННЯ В АДВОКАТУРІ, ОРГАНІЗАЦІЇ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА З ІНШИХ ПРОФЕСІЙНИХ ПИТАНЬ, КОТРІ ХВИЛЮЮТЬ СЬОГОДНІ КОЖНОГО АДВОКАТА. (Див.розділ "Реформа адвокатури")
читати більше4 ЛИПНЯ ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ, НА ЯКОМУ БУЛИ ПРИСУТНІ МАЙЖЕ ...
4 ЛИПНЯ ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ, НА ЯКОМУ БУЛИ ПРИСУТНІ МАЙЖЕ П`ЯТДЕСЯТ АДВОКАТІВ З РІЗНИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ. ОБГОВОРЮВАЛАСЯ АКТУАЛЬНА ТЕМА – НОВА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ". СТВОРЕНА ЗА ДОРУЧЕННЯМ ВККА РОБОЧА ГРУПА РОЗРОБИЛА НОВУ РЕДАКЦІЮ, ЩО Й БУЛА ВИНЕСЕНА НА ОБГОВОРЕННЯ. НОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ ОТРИМАВ ПІДТРИМКУ, А ОТ ПРОПОЗИЦІЇ АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ З ПРИВОДУ СТВОРЕННЯ В АДВОКАТУРІ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ ТА НАЙМАННЯ АДВОКАТІВ ЗА ТРУДОВИМ ДОГОВОРОМ ПІДТРИМКИ АДВОКАТІВ НЕ ЗНАЙШЛИ. ЗАВТРА ВККА ПРОДОВЖИТЬ РОБОТУ З ПИТАНЬ ПОРЯДКУ ДЕННОГО. (з Ялти телефоном)
читати більшеЗАКІНЧЕНО РОБОТУ НАД НОВОЮ РЕДАКЦІЄЮ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ" ...
ЗАКІНЧЕНО РОБОТУ НАД НОВОЮ РЕДАКЦІЄЮ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ", НАД ЯКИМ ПРАЦЮВАЛА РОБОЧА ГРУПА, СТВОРЕНА 18 КВІТНЯ 2008 р. НА ПЕРШІЙ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАРАДІ ГОЛІВ КДКА ЗА УЧАСТЮ ЧЛЕНІВ ВККА. ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ ВХОДИЛИ ВІД СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ПРЕЗИДЕНТ ВАРФОЛОМЕЄВА Т.В. І ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ ЖУКОВСЬКА О.Л. В ОСНОВУ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ" ПОКЛАДЕНО ВНЕСЕНИЙ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОЕКТ ЗАКОНУ Ю.Р.МІРОШНИЧЕНКА "ПРО АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ". ЗГІДНО З ІСНУЮЧОЮ ДОМОВЛЕНІСТЮ РОЗРОБЛЕНИЙ РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ЗАКОНОПРОЕКТ БУДЕ ВНЕСЕНО НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ ЮРІЄМ МІРОШНИЧЕНКОМ НА ЗАМІНУ РАНІШЕ ПОДАНОГО НИМ ПРОЕКТУ.
(З текстом проекту Закону можна ознайомитися в розділі "Законопроекти")
читати більшеСПІЛКА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ М.ОНІЩУКА З ПРИВОДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ ...
СПІЛКА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ М.ОНІЩУКА З ПРИВОДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ", РОБОТУ НАД ЯКИМ ОЧОЛЮЄ МІН'ЮСТ.
САУ ЗВЕРТАЄ УВАГУ НА НЕОБХІДНІСТЬ СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В МЕЖАХ САМОЇ АДВОКАТУРИ, НЕ ДОПУСТИТИ ЇЇ ПІДМІНИ ДЕРЖАВНИМИ ОРГАНАМИ АБО ДЕРЖАВНОЮ АДВОКАТУРОЮ, ЗАПОБІГТИ НЕХТУВАННЮ ПРИНЦИПАМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ АДВОКАТУРИ ТА НЕВТРУЧАННЯ В АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ. СПІЛКА АДВОКАТІВ ПРОСИТЬ МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ІНІЦІЮВАТИ ЗМІНИ ДО ВІДПОВІДНИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ТА ПІДВИЩЕННЯ ВАРТОСТІ ОПЛАТИ ПРАЦІ АДВОКАТІВ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ.
(Див.у розділі "Звернення та заяви")
читати більшеПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮВАЛА ПІДГОТОВКУ НАУКОВОГО КОМЕНТАРЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ ...
ПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮВАЛА ПІДГОТОВКУ НАУКОВОГО КОМЕНТАРЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ПРАКТИКИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ В УКРАЇНІ, РОЗРОБКУ І ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ, ЩО ВИПЛИВАЮТЬ З ХАРТІЇ ОСНОВОПОЛОЖНИХ ПРИНЦИПІВ ДІЯЛЬНОСТІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ АДВОКАТІВ ТА З ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ.
ПРЕЗИДЕНТ САУ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ГОЛОВИ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ АДВОКАТУРИ ЩОДО НАДАННЯ ДОПОМОГИ У ВИВЧЕННІ ВІДПОВІДНОЇ ПРАКТИКИ КДКА І ВККА, А ТАКОЖ ЗАПРОСИЛА ЙОГО УВІЙТИ ДО СКЛАДУ СТВОРЕНОГО АВТОРСЬКОГО КОЛЕКТИВУ З ПІДГОТОВКИ КОМЕНТАРЯ ТА ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПІДГОТОВКИ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ.
читати більшеПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ ВНЕСТИ ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТТІ 59 КОНСТИТУЦІЇ ...
ПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ ВНЕСТИ ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТТІ 59 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ СТОСОВНО АДВОКАТУРИ ТА АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Просимо надсилати пропозиції...
читати більше29 БЕРЕЗНЯ ПРЕЗИДЕНТИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ Й АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ...
29 БЕРЕЗНЯ ПРЕЗИДЕНТИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ Й АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО АДВОКАТУРУ. МЕМОРАНДУМ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ ПІДПИСАННЯ ІНШИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, АДВОКАТАМИ, ЮРИСТАМИ.
текст Меморандуму (pdf)

 


Актуально


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |


10.02.09
Що принесла реформа адвокатури узбецьким адвокатам?

Як відомо, у вересні минулого року в Узбекистані створена Палата адвокатів Республіки Узбекистан. Підставою для цієї важливої події став Указ Президента Республіки Узбекистан «Про заходи з подальшого реформування інституту адвокатури в Республіці Узбекистан" від 1 травня 2008 р.

Як проходило реформування адвокатури, які функції покладено на цю професійну організацію адвокатів, як законодавчо вирішено питання обов’язкового в ній членства та інші питання можуть бути цікавими для українських адвокатів в умовах реформування адвокатури України. Втручання держави в процеси управління адвокатурою стали можливими в Узбекистані у період створення органів самоврядування.

Спроби відновити "керування" адвокатурою з боку Міністерства юстиції були здійснені нещодавно і в Україні, в ході узгодження проекту Закону "Про адвокатуру", напрацьованого робочою групою, створеною у квітні минулого року Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури. Представникам САУ і членам робочої групи вдалося зупинити просування "міністерського" варіанту законопроекту. Однак необхідно й надалі принципово обстоювати демократичні засади реформування української адвокатури. На жаль, досвід різних країн свідчить про невпинне бажання державних мужів втручатися в адвокатську діяльність, нехтувати принципами професії, зневажати її незалежність.

Пропонуємо ознайомитись зі статтею Л.Б.Хвана, відомого не тільки в Узбекистані вченого, адвоката, яку він надіслав Спілці адвокатів України для публікації. (файл у форматі PDF)

текст статті повністю   до повної версії





25.12.08
ІНТЕРВ'Ю ПРЕЗИДЕНТА СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ

Президент САУ вважає, що Асоціація правників України порушила Меморандум про концептуальні положення щодо реформування законодавства про адвокатуру.

Президент Спілки адвокатів України, доктор юридичних наук Варфоломеєва Т.В. вважає, що законопроект № 3549 "Про внесення змін до Закону України "Про адвокатуру" (щодо системи адвокатського самоврядування), який був підготовлений Асоціацією правників України і поданий 24.12.2008 р. членом цієї громадської організації народним депутатом С.Власенком, є непрофесійним, нашвидкоруч підготовленим і недосконалим документом, який не відповідає міжнародним стандартам щодо створення органів адвокатського самоврядування, не пропонує завершеної системи самоврядування.

Законопроект передбачає різке згортання демократичних процесів в адвокатурі, демонструє нехтування найважливішими проблемами адвокатури, законодавче розв'язання яких є сьогодні першочерговим. Це, зокрема, гарантування незалежності адвокатури і невтручання в адвокатську діяльність, забезпечення принципів адвокатської професії, розширення професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, рівня надання правової допомоги тощо. В законопроекті залишено присутність у складі дисциплінарних органів адвокатури (КДКА та ВККА) державних службовців, що є суттєвим порушенням міжнародних стандартів, на що неодноразово звертали увагу найвідоміші європейські експерти. Натомість, пропонується виключення зі складу кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури членів Спілки адвокатів України, що унеможливить громадський контроль за діяльністю атестаційно-дисциплінарних органів адвокатури, зменшить можливості визнаної у світі цієї Всеукраїнської громадської організації адвокатів, яка є єдиним від України асоційованим членом ССВЕ (адвокатської організації Європейського Союзу) у боротьбі за незалежність адвокатури, у захисті українських адвокатів від посягань на їх самостійність і від спроб повернути адвокатуру у підпорядкування державі, відсторонити Спілку адвокатів від активного захисту професійних і соціальних прав адвокатів.

Президент САУ вважає, що Асоціація правників України порушила Меморандум про концептуальні положення щодо реформування законодавства про адвокатуру - документ, що накреслює сучасну модель української адвокатури, яка не тільки узгоджується із світовими стандартами, а й відповідає викликам сьогодення, документ, в якому міститься зобов'язання сторін щодо неподання в односторонньому порядку законопроектів про адвокатуру. Озвучена нещодавно Асоціацією правників України ідея термінового проведення так званої "малої реформи" в адвокатурі є згубною для цього професійного правозахисного інституту, завдання якого з захисту прав людини передбачено Конституцією України, адже до "великої реформи" адвокатура може й не дотягти в умовах кризи і недолугих проектів щодо її реформування.

 

 

текст статті повністю   до повної версії





19.12.08
ПРЕСС-КОНФЕРЕНЦИЯ САУ, ПОСВЯЩЕННАЯ ДНЮ АДВОКАТУРЫ

19 декабря в Пресс-центре Информационного агентства ЛІГАБізнесІнформ состоялась пресс-конференция, посвященная Дню адвокатуры.

Украине необходимо создать национальную организацию адвокатов, а также расширить их профессиональные права, укрепить гарантии адвокатской деятельности. Об этом рассказала президент Союза адвокатов Украины Татьяна Варфоломеева в ходе пресс-конференции. Она уточнила, что данные меры необходимо предпринять для того, чтобы устранить ту незащищенность адвокатов, которая доминирует сегодня. "Ведь если надлежащим образом не защищен сам адвокат, то остаются незащищенными и его клиенты, граждане, интересы которых он представляет". По мнению президента Союза адвокатов, миссия адвокатуры - это, прежде всего, исполнять конституционные обязательства. Поэтому государство должно максимально поддержать инициативы Союза адвокатов Украины на законодательном уровне.

Вице-президент САУ Ольга Жуковская подчеркнула в своем выступлении: "Международные эксперты считают, что Украине необходимо создать национальную организацию адвокатов", она также сослалась на международную практику функционирования адвокатуры, правила, которые предусматривают широкое самоуправление через национальную профессиональную организацию адвокатов.

Петр Бойко, вице-президент САУ, обратил внимание журналистов на то, что на рынке юридических услуг появились аферисты, которые, не имея статуса адвоката и юридического образования, подделывают адвокатские удостоверения. К сожалению, многие доверяют подобным псевдо адвокатам, и в результате - остаются ограбленными. По его словам, сегодня эти махинации являются очень серьезной проблемой. Кроме того, отметил Петр Бойко, "сейчас защитниками в уголовных, гражданских процессах часто становятся люди, которые не имеют абсолютно никакого отношения к юриспруденции". По его словам, в судах правозащитниками часто выступают близкие родственники подсудимых, опекуны и попечители, что абсолютно недопустимо, поскольку данные лица непрофессионально представляют интересы своего подопечного.

Член Совета Союза адвокатов Украины Алина Бирюкова, почеркнула, что миссия адвокатуры прежде всего в исполнении конституционных обязательств. Она остановилась на вопросах дисциплинарной ответственности адвокатов, необходимости усиления гарантий адвокатской деятельности и применения к лицам, нарушающим их, установленной законодательством Украины ответственности.

 

 

 

текст статті повністю   до повної версії





19.12.08
Вітаємо із професійним святом!

Спілка адвокатів України щиро вітає всю українську адвокатську спільноту із Днем адвокатури та Днем Святого Миколи Угодника. Символічно, що ці дві дати співпадають, адже адвокати в усьому християнському світі традиційно вважають Свт. Миколу своїм святим. Це пов’язано, очевидно, з подією, описаною в кількох древніх джерелах.

Імператор візантійський направив воїнів придушити заколот тайфалів (одного з вестготських племен, переселених у Фрігію з Дунаю). Дорогою – через шторм – військо зупинилося в Андриакській гавані, і на ринку розгорілася сварка між солдатами й місцевими мешканцями. Архієпископ Микола зумів усіх умиротворити. А стратилатів, проводирів воїнів, запросив до себе. У цей момент прибігли жителі Мир зі звісткою, що правитель заарештував трьох невинних городян і наказав відтяти їм голови. Святитель разом зі стратилатами й іншими воїнами поквапився в місто. Він був уже в похилому віці – близько 70 років, а дорога – чотири кілометри в гору. У древній хроніці відверто повідомляється, що Свт. Микола боявся не встигнути прийти на допомогу й урятувати від смерті безневинних людей. І тоді стратилати послали солдат затримати страту.

На відомій картині Рєпіна ця подія зображена так: меч уже занесений над чоловіками, коли з'являється Свт. Микола й в останню секунду втримує зброю смерті. Але все було, звичайно, інакше. У древньому тексті сказано: меч був оголений катом. Важко представити, що кат стояв півгодини з піднятим над головами важким мечем. Він оголив меч і чекав. Солдати затримали страту, поки не підійшов Святитель зі стратилатами й не звільнив безневинних людей. Нібито з того часу архієпископа стали називати "Протектор" – "Захисник".

Як би там не було, хай символ безкорисного служіння справедливості та самовідданого захисту засуджених та скривджених, яким є один з найбільш шанованих християнських святих Микола Чудотворець, завжди надихає українських адвокатів до тяжкої, але щасливої праці на користь Праву.

Зі святом, колеги!

 

текст статті повністю   до повної версії





22.11.08
ВСЕАДВОКАТСЬКУ ДИСКУСІЮ ЗАПРОПОНУВАЛО ПРОВЕСТИ ПРАВЛІННЯ САУ

Членами правління САУ прийнято рішення заборонити членам Спілки адвокатів України виступати від імені САУ з іншою позицією стосовно концептуальних положень законопроекту, ніж та, що затверджена з’їздом Спілки адвокатів України та закріплена у Меморандумі й інших рішеннях САУ.

Члени правління САУ розглянули на своєму засіданні 21 листопада питання про стан роботи над законопроектом "Про адвокатуру"; про проведення опитування членів САУ щодо уніфікації професії; про звернення членів САУ за захистом професійних прав; про заходи САУ з відзначення Дня адвокатури; про підсумки конкурсу "Адвокатура-2008"; про висунення до нагородження членів САУ; участь САУ в міжнародних програмах; про навчальні програми для членів САУ; про видання звіту роботи САУ у 2008 р. – "Наша Спілка" тощо.

Члени правління САУ, котрі входять до складу робочої групи з підготовки законопроекту "Про адвокатуру", створену ВККА в квітні ц.р., повідомили, що остаточно узгоджений проект, напрацьований робочою групою, розглянутий ВККА, обговорений в регіонах та затвердженій на розширеній нараді в Ялті, був підданий значній переробці Мінюстом, де більшість положень не відповідали Меморандуму та загальновизнаним адвокатами концептуальним положенням організації адвокатури і здійснення адвокатської діяльності. Після того, як представники Спілки адвокатів категорично поставили питання (на нараді за участю Міністра юстиції) про неприпустимість такого втручання Мінюсту, включення в законопроект неприйнятних положень та "перекроювання" його тексту, який був узгоджений з адвокатами, з'явився інший текст, який також не співпадав з проголосованим раніше робочою групою та ВККА. За пропозицією народного депутата Мірошниченка Ю.Р., який терміново зібрав окремих членів робочої групи 13 листопада, було призначено на 19 листопада засідання робочої групи (без узгодження з головою та відсутніми членами робочої групи), на якому знов приступили до редагування кожної статті законопроекту, нехтуючи досягнутими у травні-червні домовленостями і голосуванням щодо тексту законопроекту в цілому, котрий зрештою і обговорювався адвокатами та членами ВККА. Разом з тим, ВККА, засідання якої проходило наступного дня, 14 листопада, у роботі якого взяв участь народний депутат України Мірошниченко Ю.Р., не приймала рішення про ревізію всього тексту законопроекту.

Як видно з листа голови ВККА Висоцького В.І. від 21 листопада, направленого членам робочої групи, неузгодженими залишилися питання: про уніфікацію, побудову організаційних відносин в Національній асоціації адвокатів України, питання членства в Національній асоціації адвокатів України. Голова ВККА зазначає, що 19 листопада після початку засідання (проходило в приміщенні Укрінюрколегії) за наявності кворуму робочої групи, було визначено, що проводиться не робоча група, а засідання підкомітету ВР України за участю представника Мінюсту, головуючий – народний депутат України Мірошниченко Ю.Р., але ніхто з народних депутатів, членів Комітету ВР на засіданні присутніми не були, крім того, рішення з обговорення питань приймали члени робочої групи. Під головуванням Мірошниченка Ю.Р. з ініціативи члена робочої групи Ісакова М.Г. було прийнято рішення про перегляд всього тексту законопроекту, який раніше був затверджений. Рішення про перегляд законопроекту в цілому ВККА не приймала.

Голова ВККА підкреслив: "Фактично "засідання" підкомітету ВР України, яке проводилось, звелося до ревізії тексту законопроекту тими членами робочої групи, які раніше залишились в меншості, не голосували або проголосували "проти" або виступали за текст, який не був схвалений робочою групою чи ВККА при КМ України".

З цих питань висловили свою точку зору члени робочої групи Жуковська О.Л., Бойко П.А., Варфоломеєва Т.В., а також інші члени правління САУ. Зазначалося, що за тих умов, котрі сформульовано в законопроекті щодо уніфікації, яка фактично призведе до отримання величезною кількістю юристів адвокатських свідоцтв без перевірки рівня їх професіоналізму (без складання кваліфікаційних іспитів) та за відсутності реальних гарантій щодо встановлення в законах України монопольного права адвокатів на захист і представництво в суді, "уніфікація" зведеться до видачі свідоцтв всім бажаючим юристам-підприємцям, як це відбулося у 1992 році при прийнятті закону України "Про адвокатуру", що, як вважають, призвело до ...

текст статті повністю   до повної версії



| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Читайте на сайті:

—НАГОРОДЖЕНО ДИПЛОМАМИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ


Привітання від САУ

Президент САУ привітала "Правовий тиждень" з юілеєм.Вона відзначила: "За цей, хоч і невеликий, але найбільш відповідальний для становлення юридичного видання термін "Правовий тиждень" набув популярності, утвердився серед багатьох юридичних видань як сучасний, актуальний, професійний тижневик, котрий успішно виконує свою інформаційну роль у суспільстві. Бажаю і надалі тримати своє оригінальне  творче обличчя, дотримуватись найкращих журналістських традицій, об'єктивно і максимально широко висвітлювати юридичні події кожного тижня багато років! "

 

...
Маріупольській колегії адвокатів - 15 років!

Віце-президент САУ П.Луцюк та член Правління САУ І.Лукьянчикова взяли участь у святкуванні 15 річниці Маріупольської колегії адвокатів (докладніше див.у розділі "Актуально") ...
Збори Одеського віділення САУ з виборів до КДКА

10 липня відбулися збори Одеського обласного відділення САУ з обрання членів КДКА. Обрано Тулякову Марину Анатоліївну (адвокат з 1993 р.) та Яроша Івана Івановича (адвокат з 1979 р.), завідувача Центральної адвокатської контори міста Одеси. ...
Правозахисники про права людини в Україні

6 липня президент САУ взяла участь в обговоренні Доповіді правозахисних організацій "Права людини в Україні – 2008". Особливу увагу вона приділила питанням реформи адвокатури, наголосила на неприпустимості прийняття закону "Про безоплатну правову допомогу" в прийнятій у першому читанні редакції, оскільки декотрі норми цього законопроекту призведуть до порушення принципу незалежності адвокатури, втручання в адвокатську діяльність, нехтування інших принципів адвокатської професії. ...
10-річчя Правил адвокатської етики



До цієї дати відкрито нову рубрику на сайті САУ. Надсилайте коментарі, наукові статті, практику та інші матеріали.
...
До 10-річчя Правил адвокатської етики

Правління САУ затвердило заходи з відзначення 10-річчя Правил адвокатської етики, зокрема, проведення науково-практичної конференції в Ялті. Прийнято також рішення про представлення до державних нагород адвокатів, котрі входили до авторського колективу, який працював над створенням Правил адвокатської етики, що діють в Україні.

...
Рішення правління САУ

Відбулося засідання правління САУ, на якому затверджено висновок щодо законопроекту "Про безоплатну правову допомогу", підтримано ініціативу президента САУ про звернення до Верховної Ради з проведення парламентських слухань з проблем реформи адвокатури, заслухано аналіз діяльності декількох відділень САУ та уточнено графік відвідування членами правління регіональних відділень. Розглянуто ситуацію у Харківському відділенні щодо проведення зборів, схвалено рекомендації про проведення звітно-виборних зборів адвокатів та зборів з обрання представників відділення САУ до КДКА, а також ...
Перебування членів САУ у Норвегії

Делегація юристів, до складу якої входили судді, а також адвокати – члени Спілки адвокатів України А.Ваннікова, А.Бірюкова, Г.Ковбасинська, повернулася з Норвегії, де вони мали офіційні зустрічі з керівництвом національної адвокатської організації, в Міністерстві юстиції, у судових органах, інших державних інституціях, взяли участь у прийнятті в Посольстві України. Члени САУ провели успішні переговори про співробітництво САУ з Норвезькою колегією адвокатів, здійснення спільних програм для адвокатів. ...
Поздоровлення випускникам Академії адвокатури України

Віце-президент САУ Жуковська О.Л. надіслала привітання випускникам Академії адвокатури України. У своєму поздоровленні вона, зокрема, зазначила: "Я не помилково поздоровляю вас не просто з отриманням диплома про вищу освіту, а з набуттям неоціненних знань, навичок і суто людських якостей, таких необхідних в найблагороднішій професії – Адвоката, в єдиному в Україні вузі, який здатен насправді озброїти своїх студентів всім, що знадобиться їм на важкому шляху до вершин фахової майстерності.
Ви вже витягнули в житті щасливий квиток – бо Вам випало на долю увібрати часточки душ Ваших викладачів - справжніх адвокатів і справжніх вчених, які в реаліях сьогодення так само рідко зустрічаються, як діамант корони ЇЇ Величності – Британської Королеви.

...
Робочі зустрічі у Спілці

Президент САУ обмінялася думками  щодо діяльності Спілки з віце-президентами САУ Ізовітовою Л.П. та Коворотним В.І., зустрілася з головою Закарпатського відділення САУ Немешем П.Ф. і мала з ним детальну розмову про стан справ у відділенні та найближчі плани  роботи. Вона також провела переговори з членами Секретаріату САУ Тиханською Т.В. та Масловим В. Г. щодо підготовки засідання Правління, яке відбудеться 3 липня. Видано посвідчення новим членам САУ з різних областей України. ...
Учасники Форуму висловили зацікавленість у встановленні професійних зв'язків із САУ

У засіданні Четвертого Форуму юридичних фірм країн СНД 26 червня взяли участь президент САУ Варфоломеєва Т.В. і віце-президент САУ Жуковська О.Л., котра виступила з доповіддю. Учасники Форуму з різних країн світу висловили бажання встановити професійні зв'язки із САУ. ...
Про корупцію в судочинстві

В рамках спільного проекту Ради Європи та Європейської комісії "Підтримка належного урядування: проект протидії корупції в Україні (UPAC)" 26 червня у Міністерстві юстиції відбулася презентація системного дослідження щодо ризиків корупції в кримінальному процесі (досудова та судова стадії) і в цивільному, господарському та адміністративному судочинстві. Президент САУ виступила в обговоренні Аналітичного звіту і зробила низку зауважень щодо негативних оцінок, які містяться в цьому документі стосовно адвокатів. Вона категорично заперечила щодо пропозицій підвисити контроль за здійсненням адвокатом професійної діяльності, встановити обов’язок звітуватись за здійснення про виконання адвокатом захисту або представництва. ...
На Форумі юридичних фірм

На Четвертому Форумі юридичних фірм стран СНД, 25 червня продовжувалися виступи з доповідями та обговорення проблем розвитку бізнесу в умовах світової кризи, розглядалися питання функціонування юридичних фірм в цих умовах, етичні та інші аспекти взаємовідносин з клієнтами та безліч інших актуальних сторін функціонування юридичного ринку. На Форумі представлені відомі юридичні фірми Швейцарії, Бельгії, США, Беларусі, Казахстану, Росії, України, Польщі, Німеччини та багатьох інших країн. Сьогодні з доповіддю про юридичну освіту та ринок юридичних послуг в Україні виступила президент САУ Варфоломеєва Т.В., її доповідь викликала інтерес багатьох зарубіжних юристів, котрі виявили бажання надати свої пропозиції щодо створення адвокатського самоврядування, організації юридичної професії тощо.
...


Фотовиставка