09 листопада 2009
Вітаємо на сайті Спілки адвокатів України
Пошук





Спілка адвокатів України є спосерігачем при Раді адвокатур та правничих товариств Європи – Conseil des Barreaux européens / Council of Bars and Law Societies of Europe (ССВЕ), членом Міжнародної адвокатської асоціації – International Bar Association (ІВА)






збільшити обкладинку

НАША СПІЛКА #1(3) `2009
Тема випуску: Підсумки всеадвокатської дискусії
щодо шляхів реформування адвокатури України

формат .PDF, графіка і фото помірної якості. Розмір файлу 4,36 МB
формат .PDF, графіка і фото поліграфічної якості. Розмір файлу 31,43 МB

 


Важливо


читати більшеНАЙБЛИЖЧІ ЗАХОДИ САУ...

— ДРУГЕ ЗАСІДАННЯ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ АДВОКАТУРИ (МНЕРА). Київ, листопад.

— ПЕРШИЙ КОНГРЕС ЖІНОК-АДВОКАТІВ. Ялта, жовтень.

— НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "ЕТИКА АДВОКАТА: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ". Київ, жовтень.
(до 10-річчя Правил адвокатської етики)

Докладна інформація щодо участі у зазначених заходах буде оприлюднюватись на сайті.
Слідкуйте, будь ласка, за оголошеннями та анонсами.

читати більшеСТВОРЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОГО ОБ’ЄДНАННЯ АДВОКАТІВ В УКРАЇНІ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ССВЕ

Експерти ССВЕ опублікували свої висновки щодо круглого столу стосовно Закону «Про адвокатуру», який відбувся 26 вересня 2008 року в Києві, і рекомендації щодо реформування адвокатури України. Рекомендації стосуються таких питань як структура Асоціації адвокатів, робота адвокатів за наймом та об’єднання професій.

За словами Президента CCBE Петера Кьовеша, „ССВЕ була і залишається стурбованою, що в Україні все ще немає нормативної бази для відповідної незалежної та самоврядної Асоціації адвокатів України. Ми готові підтримати тривалі зусилля у вирішенні цього питання. Ми сподіваємося, що рекомендації експертів допоможуть юриспруденції України дійти вирішення питань, які були такими спірними у минулому.”

Висновки і рекомендації експертів є результатом круглого столу і спрямовані на надання допомоги українській адвокатурі у намаганнях створити єдину професійну Асоціацію адвокатів. Зокрема, експерти рекомендували, щоб нове українське об’єднання адвокатів включало регіональні асоціації адвокатів, а також одну національну асоціацію адвокатів, і щоб існувала одна юридична професія із набором правил, кодексом поведінки, яка б перебувала „під дахом” асоціації Адвокатів відповідно до девізу „У єдності – сила”.

Повний текст висновків і рекомендацій (українською та англійською), а також прес-реліз ССВЕ:

ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЕКСПЕРТІВ
EXPERTS’ CONCLUSIONS AND RECOMMENDATIONS
Прес-реліз (ua)
Прес-реліз (en)

читати більшеЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА САУ ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА УКРАЇНИ З ПРИВОДУ ПОРУШЕНЬ ПРОФЕСІЙНИХ ПРАВ АДВОКАТІВ...
Президент САУ Варфоломеєва Т.В. звернулась з листом до Генерального прокурора України Медведька О.І. з приводу порушення професійних прав адвоката Г., якого було усунуто від участі як захисника у кримінальній справі. Нещодавно президент САУ мала нагоду безпосередньо Генеральному прокуророві викласти цю ситуацію та підкреслити, що такі порушення не є поодинокими, нерідко слідчі тиснуть на захисників, вимагаючи від них розкриття адвокатської таємниці, грубо поводяться з адвокатами, порушують їх професійні права.
На звернення президента САУ з зазначених питань до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, надійшла відповідь, що це звернення взято Уповноваженим на контроль.
Як член ВККА, президент САУ також звернулась до голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І. з приводу порушення професійних прав адвоката Г. на досудовому слідстві. Виступаючи з цього питання на засіданні цієї комісії, Тетяна Варфоломеєва підкреслила, що останнім часом почастішали випадки безпідставного усунення адвокатів з процесу, допити їх як свідків з питань, що віднесено до адвокатської таємниці та інші порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності. Адвокати все частіше звертаються до САУ щодо захисту їх професійних прав.
Президент САУ внесла пропозицію – ВККА та КДКА узагальнити такі порушення, виявити їх причини та визначити шляхи виключення будь-яких посягань на права адвокатів.
На засіданні Правління САУ, що відбудеться 21 листопада, планується обговорити питання захисту професійних прав адвокатів.
читати більшеДОЛЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО АДВОКАТУРУ» ОБГОВОРЮВАЛАСЯ ВИЩОЮ КВАЛІФІКАЦІЙНОЮ КОМІСІЄЮ АДВОКАТУРИ, ВОДНОЧАС РОБОТА НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ «ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ» ІДЕ ПОВНИМ ХОДОМ ПІД ЕГІДОЮ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ...

Члени Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури занепокоєні становищем навколо законопроекту «Про адвокатуру», який за рішенням Наради кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та ВККА був підготовлений спеціально створеною робочою групою у червні. Втім, напрацьований нею і обговорений в регіонах адвокатами проект закону «Про адвокатуру» не поданий і досі на заміну законопроекту Ю.Мірошниченка «Про адвокатську діяльність». Після значних змін і доповнень, внесених у проект Мінюстом, як повідомлялося, його зміст протирічить закладеним адвокатами концептуальним положенням. Проте, зараз ідуть перемовини щодо узгодження принципових положень, таких як проведення уніфікації, про отримання юристами-підприємцями статусу адвоката без складання кваліфікаційного іспиту, забезпечення виключного права адвокатів на ведення усіх справ в судах, створення професійної асоціації адвокатів з єдиним членством тощо. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури 17 жовтня підтвердила, що обстоюватиме варіант законопроекту, який було запропоновано робочою групою. У впровадженні реформи адвокатури в Україні у нагоді, мабуть, стане поїздка делегації адвокатів (в тому числі й віце-президента САУ Петра Бойка) до Вільнюса, де українським адвокатам надали можливість ознайомитися безпосередньо з проведеними у Литві реформами в адвокатурі. Зокрема, в цій країні адвокати отримали виключне право на представництво в судах, а юристів, що здійснювали приватну юридичну практику, одноразово усіх прийняли в адвокатуру без кваліфікаційних іспитів. Безоплатна правова допомога у Литві також зазнала істотних змін, потрапивши до державного керівництва нею.

Що ж до українського законопроекту «Про безоплатну правову допомогу», то робота над ним активно рухається у напрямі завершення під егідою Міністерства юстиції України.

Член Ради САУ Алла Ваннікова, яка представляє Спілку адвокатів України у Раді з координації реформи безоплатної правової допомоги, що створена при Міністерстві юстиції України, а також член правління САУ Наталія Вагіна - директор Офісу громадських адвокатів у м. Хмельницькому взяли участь у міжнародному семінарі з забезпечення якості безоплатної юридичної допомоги, який проходив у Кишиневі з 29 по 30 вересня. На відкритті семінару була присутня заступник Міністра юстиції Республіки Молдови Олена Мокану. Організаторами Міжнародного семінару виступили Юрие Куза, Координатор Програми БЮП, Фонд Сороса-Молдова; Моше Хакохен, Голова Офісу Громадського захисника м. Иєрусалим; Надія Хриптиевськи, Офіс громадських захисників м.Кишинева; Віктор Мунтеану, Директор Правової Програми, Фонд Сороса-Молдова; Заза Наморадзе, Директор Офісу в Будапешті, Правова Ініціатива Відкритого Суспільства; Анна Огородова, Правова Ініціатива Відкритого Суспільства; Роджер Сміт, Директор, JUSTICE. В роботі семінару брали участь адвокати Грузії, Молдови, Литви, України, переважно з числа тих, хто працює за програмами надання безоплатної правової допомоги.

Знаково, що в Молдові у 2007 році прийнято Закон «Про юридичну допомогу, що гарантується державою», яким її забезпечення покладено на громадських адвокатів та адвокатів, що її надають за заявою; відбір цих адвокатів здійснюється за конкурсом, який організує Національна Рада, і яка укладає з адвокатами відповідний договір. Встановлено право держави здійснювати контроль якості надаваних послуг. Разом з тим адвокати мають керуватися стандартами якості і нормами обсягу роботи, встановленими Національною Радою.

Відомо, що у законопроекті «Про безоплатну правову допомогу», який прискорено готується в Україні, застосовано модель, за якою надається така допомога у Литві та Молдові.

Було б доцільно українським адвокатам висловити своє бачення майбутнього Закону.

читати більшеЗАКОНОПРОЕКТ «ПРО АДВОКАТУРУ» ПІДДАВСЯ ДОСИТЬ СЕРЙОЗНОМУ «РЕДАГУВАННЮ» В МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ. ФАКТИЧНО БУЛИ ПЕРЕКРЕСЛЕНІ НАЙБІЛЬШ ПРИНЦИПОВІ ПОЛОЖЕННЯ ПРОЕКТУ, РОЗРОБЛЕНОГО РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ТА УЗГОДЖЕНОГО З АДВОКАТАМИ ...
Народний депутат України Мірошниченко Ю.Р. пообіцяв подати на заміну раніше ним внесеного законопроекту «Про адвокатську діяльність» інший проект, узгоджений з адвокатською спільнотою. Такий законопроект був напрацьований, обговорений адвокатами в регіонах, на нараді в Ялті, і з внесеними зауваженнями переданий народному депутату України Мірошниченку Ю.Р., який плідно працював з робочою групою (до її складу входили також представники Мін'юсту та інших організацій). Останній проголосований варіант законопроекту був переданий на узгодження до Міністерства юстиції, хоч представник цього відодмства був членом цієї робочої групи.
Втім, як стало відомо керівництву Спілки адвокатів, законопроект піддався досить серйозному «редагуванню» в Міністерстві юстиції - фактично був перекреслений документ (найбільш принципові його положення), розроблений робочою групою та узгоджений з адвокатами на регіональних конференціях. Дивно, але членів робочої групи не ознайомили з цим варіантом законопроекту наівть на засіданні, яке провів з ними Міністр юстиції 25 вересня. Не очікували такого сюрпризу і європейські експерти, котри аналізували проект робочої групи і його саме й обговорювали на круглому столі, який було проведено в Києві 26 вересня ССВЕ (Асоціацією адвокатських товариств Європейського Союзу) спільно з Міністерством юстиції України та Комітетом Верховної Ради України з правової політики.
Ситуація, що склалася з законопроектом, спонукала Правління Спілки терміново, 25 вересня, провести засідання і прийняти рішення, в якому зазначено, що САУ з приводу концептуальних засад реформування адвокатури неодноразово, принципово і послідовно приймала рішення, які базуються на міжнародних документах про адвокатуру та європейському досвіді організації адвокатури і здійснення адвокатської діяльності. Розроблені і схвалені Спілкою адвокатів концептуальні засади розвитку адвокатури України були підтверджені не тільки рішеннями з’їздів САУ, а й рішенням З’їзду адвокатів України, та викладені в Меморандумі. Члени Правління САУ підтвердили, що САУ залишається на своїх позиціях щодо реформування адвокатури, і «підтримує законопроект «Про адвокатуру», підготовлений робочою групою, створенною ВККА.
читати більшеАДВОКАТИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМИ АДВОКАТУРИ В УКРАЇНІ. ВИСЛОВЛЮЮТЬСЯ РІЗНІ ДУМКИ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ ...
АДВОКАТИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМИ АДВОКАТУРИ В УКРАЇНІ. ВИСЛОВЛЮЮТЬСЯ РІЗНІ ДУМКИ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ ПРОФЕСІЇ, САМОВРЯДУВАННЯ В АДВОКАТУРІ, ОРГАНІЗАЦІЇ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА З ІНШИХ ПРОФЕСІЙНИХ ПИТАНЬ, КОТРІ ХВИЛЮЮТЬ СЬОГОДНІ КОЖНОГО АДВОКАТА. (Див.розділ "Реформа адвокатури")
читати більше4 ЛИПНЯ ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ, НА ЯКОМУ БУЛИ ПРИСУТНІ МАЙЖЕ ...
4 ЛИПНЯ ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ, НА ЯКОМУ БУЛИ ПРИСУТНІ МАЙЖЕ П`ЯТДЕСЯТ АДВОКАТІВ З РІЗНИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ. ОБГОВОРЮВАЛАСЯ АКТУАЛЬНА ТЕМА – НОВА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ". СТВОРЕНА ЗА ДОРУЧЕННЯМ ВККА РОБОЧА ГРУПА РОЗРОБИЛА НОВУ РЕДАКЦІЮ, ЩО Й БУЛА ВИНЕСЕНА НА ОБГОВОРЕННЯ. НОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ ОТРИМАВ ПІДТРИМКУ, А ОТ ПРОПОЗИЦІЇ АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ З ПРИВОДУ СТВОРЕННЯ В АДВОКАТУРІ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ ТА НАЙМАННЯ АДВОКАТІВ ЗА ТРУДОВИМ ДОГОВОРОМ ПІДТРИМКИ АДВОКАТІВ НЕ ЗНАЙШЛИ. ЗАВТРА ВККА ПРОДОВЖИТЬ РОБОТУ З ПИТАНЬ ПОРЯДКУ ДЕННОГО. (з Ялти телефоном)
читати більшеЗАКІНЧЕНО РОБОТУ НАД НОВОЮ РЕДАКЦІЄЮ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ" ...
ЗАКІНЧЕНО РОБОТУ НАД НОВОЮ РЕДАКЦІЄЮ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ", НАД ЯКИМ ПРАЦЮВАЛА РОБОЧА ГРУПА, СТВОРЕНА 18 КВІТНЯ 2008 р. НА ПЕРШІЙ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАРАДІ ГОЛІВ КДКА ЗА УЧАСТЮ ЧЛЕНІВ ВККА. ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ ВХОДИЛИ ВІД СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ПРЕЗИДЕНТ ВАРФОЛОМЕЄВА Т.В. І ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ ЖУКОВСЬКА О.Л. В ОСНОВУ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ" ПОКЛАДЕНО ВНЕСЕНИЙ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОЕКТ ЗАКОНУ Ю.Р.МІРОШНИЧЕНКА "ПРО АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ". ЗГІДНО З ІСНУЮЧОЮ ДОМОВЛЕНІСТЮ РОЗРОБЛЕНИЙ РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ЗАКОНОПРОЕКТ БУДЕ ВНЕСЕНО НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ ЮРІЄМ МІРОШНИЧЕНКОМ НА ЗАМІНУ РАНІШЕ ПОДАНОГО НИМ ПРОЕКТУ.
(З текстом проекту Закону можна ознайомитися в розділі "Законопроекти")
читати більшеСПІЛКА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ М.ОНІЩУКА З ПРИВОДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ ...
СПІЛКА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ М.ОНІЩУКА З ПРИВОДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ", РОБОТУ НАД ЯКИМ ОЧОЛЮЄ МІН'ЮСТ.
САУ ЗВЕРТАЄ УВАГУ НА НЕОБХІДНІСТЬ СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В МЕЖАХ САМОЇ АДВОКАТУРИ, НЕ ДОПУСТИТИ ЇЇ ПІДМІНИ ДЕРЖАВНИМИ ОРГАНАМИ АБО ДЕРЖАВНОЮ АДВОКАТУРОЮ, ЗАПОБІГТИ НЕХТУВАННЮ ПРИНЦИПАМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ АДВОКАТУРИ ТА НЕВТРУЧАННЯ В АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ. СПІЛКА АДВОКАТІВ ПРОСИТЬ МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ІНІЦІЮВАТИ ЗМІНИ ДО ВІДПОВІДНИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ТА ПІДВИЩЕННЯ ВАРТОСТІ ОПЛАТИ ПРАЦІ АДВОКАТІВ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ.
(Див.у розділі "Звернення та заяви")
читати більшеПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮВАЛА ПІДГОТОВКУ НАУКОВОГО КОМЕНТАРЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ ...
ПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮВАЛА ПІДГОТОВКУ НАУКОВОГО КОМЕНТАРЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ПРАКТИКИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ В УКРАЇНІ, РОЗРОБКУ І ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ, ЩО ВИПЛИВАЮТЬ З ХАРТІЇ ОСНОВОПОЛОЖНИХ ПРИНЦИПІВ ДІЯЛЬНОСТІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ АДВОКАТІВ ТА З ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ.
ПРЕЗИДЕНТ САУ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ГОЛОВИ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ АДВОКАТУРИ ЩОДО НАДАННЯ ДОПОМОГИ У ВИВЧЕННІ ВІДПОВІДНОЇ ПРАКТИКИ КДКА І ВККА, А ТАКОЖ ЗАПРОСИЛА ЙОГО УВІЙТИ ДО СКЛАДУ СТВОРЕНОГО АВТОРСЬКОГО КОЛЕКТИВУ З ПІДГОТОВКИ КОМЕНТАРЯ ТА ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПІДГОТОВКИ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ.
читати більшеПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ ВНЕСТИ ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТТІ 59 КОНСТИТУЦІЇ ...
ПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ ВНЕСТИ ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТТІ 59 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ СТОСОВНО АДВОКАТУРИ ТА АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Просимо надсилати пропозиції...
читати більше29 БЕРЕЗНЯ ПРЕЗИДЕНТИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ Й АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ...
29 БЕРЕЗНЯ ПРЕЗИДЕНТИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ Й АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО АДВОКАТУРУ. МЕМОРАНДУМ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ ПІДПИСАННЯ ІНШИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, АДВОКАТАМИ, ЮРИСТАМИ.
текст Меморандуму (pdf)

 


Актуально

 


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |


09.03.09
Корисна зустріч з японськими колегами

На фото: О.Олейніков вручає віце-президенту Міжнародного Комітету Федерації Асоціації Адвокатів Японії пану Ооцука Фусанорі пам’ятний знак від Союзу Адвокатів України

7 березня 2009 року член Спілки адвокатів України адвокат Олейніков О.В. провів презентацію «Україна: організація судової влади та адвокатури» на черговому засіданні Міжнародного Комітету Федерації Асоціацій Адвокатів Кюсю в м.Фукуока, Японія. Федерація Асоціацій Адвокатів Кюсю об’єднує 8 південних асоціацій адвокатів на островах Кюсю та Окінава. Голова Міжнародного Комітету пан Ооцука Фусанорі є також віце-президентом Міжнародного Комітету Федерації Асоціації Адвокатів Японії.

Географічно Кюсю розташований набагато ближче до Кореї та Китаю, ніж до Токіо. Тому Федерація Асоціацій Адвокатів Кюсю є дуже активним прибічником міжнародного співробітництва між адвокатами в Азії, маючи дуже успішний досвід співпраці з адвокатами Тайваню та префектури Бусан, Корея.

Японські адвокати живо цікавилися проблемами відсутності адвокатської організації в Україні, статусом Спілки адвокатівт України, перспективами адвокатури в України. На зустрічі О.Олейніков наголосив на необхідності спільних зусиль з боку адвокатів обох країн щодо впровадження в життя недавніх ініціатив уряду України та представників японського бізнесу стосовно економічного співробітництва та озвучив запропоновані Президентом Спілки адвокатів України Варфоломеєвою Т.В. можливі шляхи розвитку співробітництва з Федерацією Асоціації Адвокатів Японії.

Відзначимо, що Прем’єр-міністр України Ю.Тимошенко 13 лютого 2009 р. виступила з рядом пропозицій щодо впровадження крупних інвестиційних проектів за участю потужних японських корпорацій, орієнтовною оцінкою в 16 млрд. доларів США.

текст статті повністю   до повної версії





22.02.09
Засідання Ради Спілки адвокатів України

 

Робочий момент засідання Ради САУ

21 лютого відбулося засідання Ради Спілки адвокатів України – вищого керівного органу Спілки у період між з’їздами. На засіданні Ради були присутні голови регіональних відділень та представники від відділень, президент та віце-президенти Спілки, члени правління, голови, їх заступники та члени постійних комісій та комітетів САУ.

 

У цьогорічному засіданні Ради взяв участь молодий, але добре знаний в Європі експерт з питань організації адвокатури Рітіс Йокубаускас, представник Ради адвокатур та правничих товариств Європи (ССВЕ) – адвокатської організації Європейського Союзу, до якої Спілка адвокатів входить як спостерігач.

Окрім поточних питань діяльності Спілки, вирішення яких віднесено Статутом до компетенції Ради, порядок денний включав обговорення законопроектів про адвокатуру.

Віце-президент САУ В.Башенко і представник ССВЕ Р.Йокубаускас

Присутній на засіданні член САУ, голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцький В.І. виступив з проблем, що існують зараз в адвокатурі, а також стосовно напрацьованого робочою групою законопроекту "Про адвокатуру", який на минулому тижні розглянула ВККА. Дискусія стосувалася як змісту проектів, так і стану речей у законотворчій сфері щодо розробки численних законопроектів про адвокатуру. Оцінки ситуації, що склалася, висловлені у виступах присутніх, були доволі різкими. Адвокати піддали критиці позицію народного депутата Мірошниченка Ю.Р. та Асоціації правників України. Зокрема наголошувалося, що в підготовлених ними проектах Закону "Про адвокатуру" містяться норми, які не відповідають демократичним засадам адвокатської професії, негативно впливатимуть на забезпечення самоврядування в адвокатурі.

 

Особливо гострої критики зазнала ідея уніфікації, пропозиції щодо надання статусу адвоката юристам без складання ними кваліфікаційних іспитів, перетворення адвокатури у підприємницьку організацію, що суперечить самій суті цього правозахисного інституту, тощо. Виступаючі підкреслювали, що такий негативний досвід вже мала країна у 90-х роках минулого століття і його повторення неможна допустити. Йшлося про те, що проведені у семи регіонах збори у межах Всеадвокатської дискусії, яку ініціювала САУ, засвідчили вкрай негативне ставлення адвокатів, до зазначених вище питань. Про неприйняття адвокатами багатьох "новел", внесених у грудні минулого року, свідчить і анкетування адвокатів, перші узагальнені результати якого були озвучені президентом САУ. Всеадвокатська дискусія продовжується, на часі – телеміст з адвокатами різних регіонів, соціологічне дослідження тощо. Докладні підсумки дискусії, після остаточного завершення всіх заходів і обробки результатів, будуть оприлюдненні на нашому сайті, офіційно доведені до відома законодавців та широко презентовані у пресі.

 

Фото на пам'ять

Одноголосно прийнято звернення до народних депутатів України стосовно законопроектів, внесених до Верховної Ради України 24 та 25 грудня 2009 року. У виступах негативно оцінено дії АПУ з порушення Меморандуму, підписаного 29 лютого 2008 року.

 

Короткий звіт про діяльність Спілки адвокатів у 2008 році оголосила президент САУ Т.Варфоломеєва. Відбувся обмін думками щодо подальших напрямів діяльності Спілки. Особлива увага була приділена захисту Спілкою професійних і соціальних прав адвокатів, в тому числі шляхом представництва інтересів адвокатів у КДКА та ВККА. Було наведено приклади, коли саме у комісіях виникала необхідність громадського захисту професійних інтересів адвокатів, внесення пропозицій членів САУ з питань унормування актів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, постановка питань, які виникають у діяльності КДКА, на законодавчому рівні – в комітетах Верховної Ради, комісіях Міністерств і відомств, у яких членами є спілчани. Затверджено заходи з продовження програм зі створення "адвокатських кімнат" у судах, впровадження нових форм підвищення кваліфікації адвокатів, розвитку міжнародних зв’язків тощо. Огляд доробку САУ з основних статутних напрямів подано у інформаційному бюлетені "Наша Спілка", який був розданий присутнім. Електронну версію цього видання можна завантажити за наступними посиланнями:

файл PDF (поліграфічна якість, розмір файлу 18,9 Мб)
файл формату PDF (графіка у зниженій якості, розмір файлу 1,9 Мб)

текст статті повністю   до повної версії





10.02.09
Що принесла реформа адвокатури узбецьким адвокатам?

Як відомо, у вересні минулого року в Узбекистані створена Палата адвокатів Республіки Узбекистан. Підставою для цієї важливої події став Указ Президента Республіки Узбекистан «Про заходи з подальшого реформування інституту адвокатури в Республіці Узбекистан" від 1 травня 2008 р.

Як проходило реформування адвокатури, які функції покладено на цю професійну організацію адвокатів, як законодавчо вирішено питання обов’язкового в ній членства та інші питання можуть бути цікавими для українських адвокатів в умовах реформування адвокатури України. Втручання держави в процеси управління адвокатурою стали можливими в Узбекистані у період створення органів самоврядування.

Спроби відновити "керування" адвокатурою з боку Міністерства юстиції були здійснені нещодавно і в Україні, в ході узгодження проекту Закону "Про адвокатуру", напрацьованого робочою групою, створеною у квітні минулого року Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури. Представникам САУ і членам робочої групи вдалося зупинити просування "міністерського" варіанту законопроекту. Однак необхідно й надалі принципово обстоювати демократичні засади реформування української адвокатури. На жаль, досвід різних країн свідчить про невпинне бажання державних мужів втручатися в адвокатську діяльність, нехтувати принципами професії, зневажати її незалежність.

Пропонуємо ознайомитись зі статтею Л.Б.Хвана, відомого не тільки в Узбекистані вченого, адвоката, яку він надіслав Спілці адвокатів України для публікації. (файл у форматі PDF)

текст статті повністю   до повної версії





25.12.08
ІНТЕРВ'Ю ПРЕЗИДЕНТА СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ

Президент САУ вважає, що Асоціація правників України порушила Меморандум про концептуальні положення щодо реформування законодавства про адвокатуру.

Президент Спілки адвокатів України, доктор юридичних наук Варфоломеєва Т.В. вважає, що законопроект № 3549 "Про внесення змін до Закону України "Про адвокатуру" (щодо системи адвокатського самоврядування), який був підготовлений Асоціацією правників України і поданий 24.12.2008 р. членом цієї громадської організації народним депутатом С.Власенком, є непрофесійним, нашвидкоруч підготовленим і недосконалим документом, який не відповідає міжнародним стандартам щодо створення органів адвокатського самоврядування, не пропонує завершеної системи самоврядування.

Законопроект передбачає різке згортання демократичних процесів в адвокатурі, демонструє нехтування найважливішими проблемами адвокатури, законодавче розв'язання яких є сьогодні першочерговим. Це, зокрема, гарантування незалежності адвокатури і невтручання в адвокатську діяльність, забезпечення принципів адвокатської професії, розширення професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, рівня надання правової допомоги тощо. В законопроекті залишено присутність у складі дисциплінарних органів адвокатури (КДКА та ВККА) державних службовців, що є суттєвим порушенням міжнародних стандартів, на що неодноразово звертали увагу найвідоміші європейські експерти. Натомість, пропонується виключення зі складу кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури членів Спілки адвокатів України, що унеможливить громадський контроль за діяльністю атестаційно-дисциплінарних органів адвокатури, зменшить можливості визнаної у світі цієї Всеукраїнської громадської організації адвокатів, яка є єдиним від України асоційованим членом ССВЕ (адвокатської організації Європейського Союзу) у боротьбі за незалежність адвокатури, у захисті українських адвокатів від посягань на їх самостійність і від спроб повернути адвокатуру у підпорядкування державі, відсторонити Спілку адвокатів від активного захисту професійних і соціальних прав адвокатів.

Президент САУ вважає, що Асоціація правників України порушила Меморандум про концептуальні положення щодо реформування законодавства про адвокатуру - документ, що накреслює сучасну модель української адвокатури, яка не тільки узгоджується із світовими стандартами, а й відповідає викликам сьогодення, документ, в якому міститься зобов'язання сторін щодо неподання в односторонньому порядку законопроектів про адвокатуру. Озвучена нещодавно Асоціацією правників України ідея термінового проведення так званої "малої реформи" в адвокатурі є згубною для цього професійного правозахисного інституту, завдання якого з захисту прав людини передбачено Конституцією України, адже до "великої реформи" адвокатура може й не дотягти в умовах кризи і недолугих проектів щодо її реформування.

 

 

текст статті повністю   до повної версії





19.12.08
ПРЕСС-КОНФЕРЕНЦИЯ САУ, ПОСВЯЩЕННАЯ ДНЮ АДВОКАТУРЫ

19 декабря в Пресс-центре Информационного агентства ЛІГАБізнесІнформ состоялась пресс-конференция, посвященная Дню адвокатуры.

Украине необходимо создать национальную организацию адвокатов, а также расширить их профессиональные права, укрепить гарантии адвокатской деятельности. Об этом рассказала президент Союза адвокатов Украины Татьяна Варфоломеева в ходе пресс-конференции. Она уточнила, что данные меры необходимо предпринять для того, чтобы устранить ту незащищенность адвокатов, которая доминирует сегодня. "Ведь если надлежащим образом не защищен сам адвокат, то остаются незащищенными и его клиенты, граждане, интересы которых он представляет". По мнению президента Союза адвокатов, миссия адвокатуры - это, прежде всего, исполнять конституционные обязательства. Поэтому государство должно максимально поддержать инициативы Союза адвокатов Украины на законодательном уровне.

Вице-президент САУ Ольга Жуковская подчеркнула в своем выступлении: "Международные эксперты считают, что Украине необходимо создать национальную организацию адвокатов", она также сослалась на международную практику функционирования адвокатуры, правила, которые предусматривают широкое самоуправление через национальную профессиональную организацию адвокатов.

Петр Бойко, вице-президент САУ, обратил внимание журналистов на то, что на рынке юридических услуг появились аферисты, которые, не имея статуса адвоката и юридического образования, подделывают адвокатские удостоверения. К сожалению, многие доверяют подобным псевдо адвокатам, и в результате - остаются ограбленными. По его словам, сегодня эти махинации являются очень серьезной проблемой. Кроме того, отметил Петр Бойко, "сейчас защитниками в уголовных, гражданских процессах часто становятся люди, которые не имеют абсолютно никакого отношения к юриспруденции". По его словам, в судах правозащитниками часто выступают близкие родственники подсудимых, опекуны и попечители, что абсолютно недопустимо, поскольку данные лица непрофессионально представляют интересы своего подопечного.

Член Совета Союза адвокатов Украины Алина Бирюкова, почеркнула, что миссия адвокатуры прежде всего в исполнении конституционных обязательств. Она остановилась на вопросах дисциплинарной ответственности адвокатов, необходимости усиления гарантий адвокатской деятельности и применения к лицам, нарушающим их, установленной законодательством Украины ответственности.

 

 

 

текст статті повністю   до повної версії



| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

 

 

Читайте на сайті:

—НАГОРОДЖЕНО ДИПЛОМАМИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ


Адвокати призначили трьох членів Вищої Ради юстиції

V З'їзд адвокатів України призначив трьох членів Вищої Ради юстиції: членів Спілки адвокатів України Ізовітову Л.П. та Висоцького В.І., а також Сафулька С.Ф.

Вітаємо колег!

...
V З'їзд адвокатів України

Сьогодні, 2 листопада, в Одесі розпочався П'ятий з'їзд адвокатів України. 

...
Якою бути юридичній освіті в Україні?

Президент САУ Варфоломеєва Т.В. та член правління САУ Захарова О.С. взяли участь у Всеукраїнській конференції з питань реформування вищої юридичної освіти в Україні, яка організована спільно Міністерством освіти і науки, Міністерством юстиції України та за сприяння Американської асоціації юристів / Ініціатива з верховенства права в Україні та Регіональної місії USAID в Україні, Молдові і Білорусі.
Обговорювалися питання реформування вищої юридичної освіти, перспектив створення ефективної системи підготовки кадрів юридичного профілю, забезпечення якості викладання юридичних дисциплін, зв’язку теоретичної підготовки з практикою. Презентовано проект Концепції розвитку вищої юридичної освіти в Україні. В обговоренні виступила ректор Академії адвокатури України Варфоломеєва Т.В.

...
V З'їзд адвокатів України перенесено

Відбулося засідання Організаційного комітету з проведення V З'їзду адвокатів України. Розглянуто низку організаційних питань, прийнято рішення про проведення З'їзду 2 листопада 2009 р. в Одесі.
...
До адвокатів звернувся Голова Союзу юристів України В.Євдокімов

Голова Союзу юристів України, Президент Всесвітньої асоціації юристів, Президент Світового Конгресу українських юристів Валерій Євдокимов у зверненні до адвокатської спільноти та оргкомітету V З’їзду адвокатів України з приводу спроб зірвати процес призначення членів Вищої ради юстиції від адвокатури зазначив, що такі дії деяких представників юридичної громади є неприйнятними, такими, що підривають авторитет адвокатури України й ставлять під сумнів легітимність роботи членів Вищої ради юстиції від адвокатури у майбутньому.
Союз юристів України з метою уникнення дестабілізації процесу призначення членів ВРЮ від адвокатури закликав представників адвокатської спільноти, для яких правила адвокатської етики і повага до професії адвоката – не пустий звук, а основа світогляду, — підтримати оргкомітет з організації V З’їзду адвокатів України.
Союз юристів України також закликав оргкомітет З’їзду організувати його проведення так, щоб кожен адвокат зміг реалізувати своє право участі в органах самоврядування адвокатури: конференціях і З’їзді, – а отже у формуванні складу Вищої ради юстиції.

...
САУ взяла участь у відзначенні Дня юриста

Спілка адвокатів України стала одним з організаторів проведеної Міністерством юстиції України конференції "Роль представників юридичної професії в реалізації завдань сучасного етапу державотворення і правотворення в Україні" з нагоди професійного свята Дня юриста.
У проведеній Союзом юристів України урочистій церемонії нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Юрист року-2009" взяли участь віце-президенти САУ Ізовітова Л.П. та Жуковська О.Л.
День юриста в Україні як професійне свято запроваджено Указом Президента № 1022/97 від 16 вересня 1997 р. за ініціативою Спілки юристів України, Спілки адвокатів України, Міністерства юстиції України.
...
На Закарпатті адвокати відзначили День юриста

На Закарпатті сьогодні спілчани відзначили День юриста. Проведено також збори, де були обрані члени САУ до атестаційної та дисциплінарної палат кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. ...
Жінки-адвокати - до серця кожного

Сьогодні відбувся Перший Всеукраїнський конгрес жінок-адвокатів "Жінки-адвокати – до серця кожного", ініційований президентом Спілки адвокатів України і проведений САУ в Ялті. Конгрес був присвячений проблемам підвищення ролі жінок-адвокатів у громадянському суспільстві, розкриттю їх можливостей у захисті прав людини, вдосконаленні українського правосуддя, розвитку адвокатського самоврядування, проведенні реформи адвокатури, вдосконаленні соціальних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Увагу приділено і питанням участі жінок-адвокатів у реалізації гендерної політики держави, захисту прав жінок та дітей. Прийнято відповідні документи Конгресу з обговорюваних проблем.


...
Громадські слухання з прав людини

Президент САУ взяла участь у Всеукраїнських громадських слуханнях "Дотримання прав людини в діяльності МВС", які проходили Українському Домі за участю Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Міністр наголосив: "Подібну відкриту роботу над "помилками" міліції ми робимо для того, аби Міністерство внутрішніх справ України перетворити із радянської репресивної машини на дійсно правозахисну структуру". Міністр підкреслив, що це перша зустріч у такому форматі, під час якої він очікує почути від громадськості правдиві слова та зауваження щодо діяльності української міліції. На засіданні було висловлено багато критичних зауважень ...
Перше 10-річчя Правил адвокатської етики

Спілка адвокатів на початку 90 років розпочала роботу над створенням в Україні Правил адвокатської етики. 1 жовтня виповнилося 10 років з часу схвалення Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури цих Правил. Про роль САУ у розробці і впровадженні Правил адвокатської етики йшлося сьогодні на засідання Ради Спілки адвокатів України, яке відбулося в Ялті. В Музеї історії адвокатури України відкрито нову експозицію щодо цієї історичної події. В Академії адвокатури України проведено також низку заходів, присвячених питанням адвокатської етики. ...
Законопроект про безоплатну правову допомогу потребує доопрацювання

Відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики, на якому розглядався проект закону "Про безоплатну правову допомогу" (друге читання). На засіданні, на запрошення голови Комітету були присутні голова ВККА Висоцький В.І., президент САУ Варфоломеєва Т.В., віце-президент САУ Жуковська О.Л. Позицію Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури щодо прийняття у другому читанні законопроекту висловив Висоцький В.І., зазначивши, що передбачений в законопроекті порядок організації надання вторинної правової допомоги шляхом створення з числа адвокатів окремої структури, підпорядкованої Мінюсту, може призвести до негативних процесів в адвокатурі, сприяти її послабленню та завадити належному наданню безоплатної правової допомоги населенню. В результаті ретельного і досить принципового обговорення народними депутатами ситуації щодо рекомендації законопроекту на друге читання було прийняте рішення про створення робочої групи для доопрацювання законопроекту ...
Заходи до 10-річчя Правил адвокатської етики

Розпочалися заходи Спілки адвокатів України та Академії адвокатури України, присвячені 10-річчю Правил адвокатської етики. 1 вересня в Академії адвокатури України відбулася перша лекція, яка була присвячена професійній етиці юриста. Ії прочитала ректор Академії адвокатури України, Президент САУ доктор юридичних наук, член-кореспондент АПрНУ Варфоломеєва Т.В. в межах запланованих спільних заходів САУ та ААУ. ...
Аналіз діяльності відділень САУ

На виконання рішень правління САУ щодо проведення аналізу діяльності відділень Спілки адвокатів України розпочато їх відвідування членами Правління і Ради САУ відповідно до затвердженого графіка. Метою цього заходу є не тільки ознайомлення з роботою відділень, зустрічі з членами організації, а й надання, у разі необхідності, методичної допомоги. Днями члени Правління і Ради САУ Ваннікова А.М. і Тиханська Т.В. (голова Секретаріату САУ) відвідали Чернівецьке обласне відділення САУ. Раніше аналізувалася робота Одеського, Луганського, Харківського та декотрих інших відділень. ...


Фотовиставка