09 листопада 2009
Вітаємо на сайті Спілки адвокатів України
Пошук





Спілка адвокатів України є спосерігачем при Раді адвокатур та правничих товариств Європи – Conseil des Barreaux européens / Council of Bars and Law Societies of Europe (ССВЕ), членом Міжнародної адвокатської асоціації – International Bar Association (ІВА)






збільшити обкладинку

НАША СПІЛКА #1(3) `2009
Тема випуску: Підсумки всеадвокатської дискусії
щодо шляхів реформування адвокатури України

формат .PDF, графіка і фото помірної якості. Розмір файлу 4,36 МB
формат .PDF, графіка і фото поліграфічної якості. Розмір файлу 31,43 МB

 


Важливо


читати більшеНАЙБЛИЖЧІ ЗАХОДИ САУ...

— ДРУГЕ ЗАСІДАННЯ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ АДВОКАТУРИ (МНЕРА). Київ, листопад.

— ПЕРШИЙ КОНГРЕС ЖІНОК-АДВОКАТІВ. Ялта, жовтень.

— НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "ЕТИКА АДВОКАТА: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ". Київ, жовтень.
(до 10-річчя Правил адвокатської етики)

Докладна інформація щодо участі у зазначених заходах буде оприлюднюватись на сайті.
Слідкуйте, будь ласка, за оголошеннями та анонсами.

читати більшеСТВОРЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОГО ОБ’ЄДНАННЯ АДВОКАТІВ В УКРАЇНІ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ССВЕ

Експерти ССВЕ опублікували свої висновки щодо круглого столу стосовно Закону «Про адвокатуру», який відбувся 26 вересня 2008 року в Києві, і рекомендації щодо реформування адвокатури України. Рекомендації стосуються таких питань як структура Асоціації адвокатів, робота адвокатів за наймом та об’єднання професій.

За словами Президента CCBE Петера Кьовеша, „ССВЕ була і залишається стурбованою, що в Україні все ще немає нормативної бази для відповідної незалежної та самоврядної Асоціації адвокатів України. Ми готові підтримати тривалі зусилля у вирішенні цього питання. Ми сподіваємося, що рекомендації експертів допоможуть юриспруденції України дійти вирішення питань, які були такими спірними у минулому.”

Висновки і рекомендації експертів є результатом круглого столу і спрямовані на надання допомоги українській адвокатурі у намаганнях створити єдину професійну Асоціацію адвокатів. Зокрема, експерти рекомендували, щоб нове українське об’єднання адвокатів включало регіональні асоціації адвокатів, а також одну національну асоціацію адвокатів, і щоб існувала одна юридична професія із набором правил, кодексом поведінки, яка б перебувала „під дахом” асоціації Адвокатів відповідно до девізу „У єдності – сила”.

Повний текст висновків і рекомендацій (українською та англійською), а також прес-реліз ССВЕ:

ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЕКСПЕРТІВ
EXPERTS’ CONCLUSIONS AND RECOMMENDATIONS
Прес-реліз (ua)
Прес-реліз (en)

читати більшеЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА САУ ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА УКРАЇНИ З ПРИВОДУ ПОРУШЕНЬ ПРОФЕСІЙНИХ ПРАВ АДВОКАТІВ...
Президент САУ Варфоломеєва Т.В. звернулась з листом до Генерального прокурора України Медведька О.І. з приводу порушення професійних прав адвоката Г., якого було усунуто від участі як захисника у кримінальній справі. Нещодавно президент САУ мала нагоду безпосередньо Генеральному прокуророві викласти цю ситуацію та підкреслити, що такі порушення не є поодинокими, нерідко слідчі тиснуть на захисників, вимагаючи від них розкриття адвокатської таємниці, грубо поводяться з адвокатами, порушують їх професійні права.
На звернення президента САУ з зазначених питань до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, надійшла відповідь, що це звернення взято Уповноваженим на контроль.
Як член ВККА, президент САУ також звернулась до голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І. з приводу порушення професійних прав адвоката Г. на досудовому слідстві. Виступаючи з цього питання на засіданні цієї комісії, Тетяна Варфоломеєва підкреслила, що останнім часом почастішали випадки безпідставного усунення адвокатів з процесу, допити їх як свідків з питань, що віднесено до адвокатської таємниці та інші порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності. Адвокати все частіше звертаються до САУ щодо захисту їх професійних прав.
Президент САУ внесла пропозицію – ВККА та КДКА узагальнити такі порушення, виявити їх причини та визначити шляхи виключення будь-яких посягань на права адвокатів.
На засіданні Правління САУ, що відбудеться 21 листопада, планується обговорити питання захисту професійних прав адвокатів.
читати більшеДОЛЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО АДВОКАТУРУ» ОБГОВОРЮВАЛАСЯ ВИЩОЮ КВАЛІФІКАЦІЙНОЮ КОМІСІЄЮ АДВОКАТУРИ, ВОДНОЧАС РОБОТА НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ «ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ» ІДЕ ПОВНИМ ХОДОМ ПІД ЕГІДОЮ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ...

Члени Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури занепокоєні становищем навколо законопроекту «Про адвокатуру», який за рішенням Наради кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та ВККА був підготовлений спеціально створеною робочою групою у червні. Втім, напрацьований нею і обговорений в регіонах адвокатами проект закону «Про адвокатуру» не поданий і досі на заміну законопроекту Ю.Мірошниченка «Про адвокатську діяльність». Після значних змін і доповнень, внесених у проект Мінюстом, як повідомлялося, його зміст протирічить закладеним адвокатами концептуальним положенням. Проте, зараз ідуть перемовини щодо узгодження принципових положень, таких як проведення уніфікації, про отримання юристами-підприємцями статусу адвоката без складання кваліфікаційного іспиту, забезпечення виключного права адвокатів на ведення усіх справ в судах, створення професійної асоціації адвокатів з єдиним членством тощо. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури 17 жовтня підтвердила, що обстоюватиме варіант законопроекту, який було запропоновано робочою групою. У впровадженні реформи адвокатури в Україні у нагоді, мабуть, стане поїздка делегації адвокатів (в тому числі й віце-президента САУ Петра Бойка) до Вільнюса, де українським адвокатам надали можливість ознайомитися безпосередньо з проведеними у Литві реформами в адвокатурі. Зокрема, в цій країні адвокати отримали виключне право на представництво в судах, а юристів, що здійснювали приватну юридичну практику, одноразово усіх прийняли в адвокатуру без кваліфікаційних іспитів. Безоплатна правова допомога у Литві також зазнала істотних змін, потрапивши до державного керівництва нею.

Що ж до українського законопроекту «Про безоплатну правову допомогу», то робота над ним активно рухається у напрямі завершення під егідою Міністерства юстиції України.

Член Ради САУ Алла Ваннікова, яка представляє Спілку адвокатів України у Раді з координації реформи безоплатної правової допомоги, що створена при Міністерстві юстиції України, а також член правління САУ Наталія Вагіна - директор Офісу громадських адвокатів у м. Хмельницькому взяли участь у міжнародному семінарі з забезпечення якості безоплатної юридичної допомоги, який проходив у Кишиневі з 29 по 30 вересня. На відкритті семінару була присутня заступник Міністра юстиції Республіки Молдови Олена Мокану. Організаторами Міжнародного семінару виступили Юрие Куза, Координатор Програми БЮП, Фонд Сороса-Молдова; Моше Хакохен, Голова Офісу Громадського захисника м. Иєрусалим; Надія Хриптиевськи, Офіс громадських захисників м.Кишинева; Віктор Мунтеану, Директор Правової Програми, Фонд Сороса-Молдова; Заза Наморадзе, Директор Офісу в Будапешті, Правова Ініціатива Відкритого Суспільства; Анна Огородова, Правова Ініціатива Відкритого Суспільства; Роджер Сміт, Директор, JUSTICE. В роботі семінару брали участь адвокати Грузії, Молдови, Литви, України, переважно з числа тих, хто працює за програмами надання безоплатної правової допомоги.

Знаково, що в Молдові у 2007 році прийнято Закон «Про юридичну допомогу, що гарантується державою», яким її забезпечення покладено на громадських адвокатів та адвокатів, що її надають за заявою; відбір цих адвокатів здійснюється за конкурсом, який організує Національна Рада, і яка укладає з адвокатами відповідний договір. Встановлено право держави здійснювати контроль якості надаваних послуг. Разом з тим адвокати мають керуватися стандартами якості і нормами обсягу роботи, встановленими Національною Радою.

Відомо, що у законопроекті «Про безоплатну правову допомогу», який прискорено готується в Україні, застосовано модель, за якою надається така допомога у Литві та Молдові.

Було б доцільно українським адвокатам висловити своє бачення майбутнього Закону.

читати більшеЗАКОНОПРОЕКТ «ПРО АДВОКАТУРУ» ПІДДАВСЯ ДОСИТЬ СЕРЙОЗНОМУ «РЕДАГУВАННЮ» В МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ. ФАКТИЧНО БУЛИ ПЕРЕКРЕСЛЕНІ НАЙБІЛЬШ ПРИНЦИПОВІ ПОЛОЖЕННЯ ПРОЕКТУ, РОЗРОБЛЕНОГО РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ТА УЗГОДЖЕНОГО З АДВОКАТАМИ ...
Народний депутат України Мірошниченко Ю.Р. пообіцяв подати на заміну раніше ним внесеного законопроекту «Про адвокатську діяльність» інший проект, узгоджений з адвокатською спільнотою. Такий законопроект був напрацьований, обговорений адвокатами в регіонах, на нараді в Ялті, і з внесеними зауваженнями переданий народному депутату України Мірошниченку Ю.Р., який плідно працював з робочою групою (до її складу входили також представники Мін'юсту та інших організацій). Останній проголосований варіант законопроекту був переданий на узгодження до Міністерства юстиції, хоч представник цього відодмства був членом цієї робочої групи.
Втім, як стало відомо керівництву Спілки адвокатів, законопроект піддався досить серйозному «редагуванню» в Міністерстві юстиції - фактично був перекреслений документ (найбільш принципові його положення), розроблений робочою групою та узгоджений з адвокатами на регіональних конференціях. Дивно, але членів робочої групи не ознайомили з цим варіантом законопроекту наівть на засіданні, яке провів з ними Міністр юстиції 25 вересня. Не очікували такого сюрпризу і європейські експерти, котри аналізували проект робочої групи і його саме й обговорювали на круглому столі, який було проведено в Києві 26 вересня ССВЕ (Асоціацією адвокатських товариств Європейського Союзу) спільно з Міністерством юстиції України та Комітетом Верховної Ради України з правової політики.
Ситуація, що склалася з законопроектом, спонукала Правління Спілки терміново, 25 вересня, провести засідання і прийняти рішення, в якому зазначено, що САУ з приводу концептуальних засад реформування адвокатури неодноразово, принципово і послідовно приймала рішення, які базуються на міжнародних документах про адвокатуру та європейському досвіді організації адвокатури і здійснення адвокатської діяльності. Розроблені і схвалені Спілкою адвокатів концептуальні засади розвитку адвокатури України були підтверджені не тільки рішеннями з’їздів САУ, а й рішенням З’їзду адвокатів України, та викладені в Меморандумі. Члени Правління САУ підтвердили, що САУ залишається на своїх позиціях щодо реформування адвокатури, і «підтримує законопроект «Про адвокатуру», підготовлений робочою групою, створенною ВККА.
читати більшеАДВОКАТИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМИ АДВОКАТУРИ В УКРАЇНІ. ВИСЛОВЛЮЮТЬСЯ РІЗНІ ДУМКИ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ ...
АДВОКАТИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМИ АДВОКАТУРИ В УКРАЇНІ. ВИСЛОВЛЮЮТЬСЯ РІЗНІ ДУМКИ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ ПРОФЕСІЇ, САМОВРЯДУВАННЯ В АДВОКАТУРІ, ОРГАНІЗАЦІЇ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА З ІНШИХ ПРОФЕСІЙНИХ ПИТАНЬ, КОТРІ ХВИЛЮЮТЬ СЬОГОДНІ КОЖНОГО АДВОКАТА. (Див.розділ "Реформа адвокатури")
читати більше4 ЛИПНЯ ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ, НА ЯКОМУ БУЛИ ПРИСУТНІ МАЙЖЕ ...
4 ЛИПНЯ ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ, НА ЯКОМУ БУЛИ ПРИСУТНІ МАЙЖЕ П`ЯТДЕСЯТ АДВОКАТІВ З РІЗНИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ. ОБГОВОРЮВАЛАСЯ АКТУАЛЬНА ТЕМА – НОВА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ". СТВОРЕНА ЗА ДОРУЧЕННЯМ ВККА РОБОЧА ГРУПА РОЗРОБИЛА НОВУ РЕДАКЦІЮ, ЩО Й БУЛА ВИНЕСЕНА НА ОБГОВОРЕННЯ. НОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ ОТРИМАВ ПІДТРИМКУ, А ОТ ПРОПОЗИЦІЇ АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ З ПРИВОДУ СТВОРЕННЯ В АДВОКАТУРІ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ ТА НАЙМАННЯ АДВОКАТІВ ЗА ТРУДОВИМ ДОГОВОРОМ ПІДТРИМКИ АДВОКАТІВ НЕ ЗНАЙШЛИ. ЗАВТРА ВККА ПРОДОВЖИТЬ РОБОТУ З ПИТАНЬ ПОРЯДКУ ДЕННОГО. (з Ялти телефоном)
читати більшеЗАКІНЧЕНО РОБОТУ НАД НОВОЮ РЕДАКЦІЄЮ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ" ...
ЗАКІНЧЕНО РОБОТУ НАД НОВОЮ РЕДАКЦІЄЮ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ", НАД ЯКИМ ПРАЦЮВАЛА РОБОЧА ГРУПА, СТВОРЕНА 18 КВІТНЯ 2008 р. НА ПЕРШІЙ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАРАДІ ГОЛІВ КДКА ЗА УЧАСТЮ ЧЛЕНІВ ВККА. ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ ВХОДИЛИ ВІД СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ПРЕЗИДЕНТ ВАРФОЛОМЕЄВА Т.В. І ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ ЖУКОВСЬКА О.Л. В ОСНОВУ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ" ПОКЛАДЕНО ВНЕСЕНИЙ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОЕКТ ЗАКОНУ Ю.Р.МІРОШНИЧЕНКА "ПРО АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ". ЗГІДНО З ІСНУЮЧОЮ ДОМОВЛЕНІСТЮ РОЗРОБЛЕНИЙ РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ЗАКОНОПРОЕКТ БУДЕ ВНЕСЕНО НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ ЮРІЄМ МІРОШНИЧЕНКОМ НА ЗАМІНУ РАНІШЕ ПОДАНОГО НИМ ПРОЕКТУ.
(З текстом проекту Закону можна ознайомитися в розділі "Законопроекти")
читати більшеСПІЛКА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ М.ОНІЩУКА З ПРИВОДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ ...
СПІЛКА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ М.ОНІЩУКА З ПРИВОДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ", РОБОТУ НАД ЯКИМ ОЧОЛЮЄ МІН'ЮСТ.
САУ ЗВЕРТАЄ УВАГУ НА НЕОБХІДНІСТЬ СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В МЕЖАХ САМОЇ АДВОКАТУРИ, НЕ ДОПУСТИТИ ЇЇ ПІДМІНИ ДЕРЖАВНИМИ ОРГАНАМИ АБО ДЕРЖАВНОЮ АДВОКАТУРОЮ, ЗАПОБІГТИ НЕХТУВАННЮ ПРИНЦИПАМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ АДВОКАТУРИ ТА НЕВТРУЧАННЯ В АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ. СПІЛКА АДВОКАТІВ ПРОСИТЬ МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ІНІЦІЮВАТИ ЗМІНИ ДО ВІДПОВІДНИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ТА ПІДВИЩЕННЯ ВАРТОСТІ ОПЛАТИ ПРАЦІ АДВОКАТІВ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ.
(Див.у розділі "Звернення та заяви")
читати більшеПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮВАЛА ПІДГОТОВКУ НАУКОВОГО КОМЕНТАРЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ ...
ПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮВАЛА ПІДГОТОВКУ НАУКОВОГО КОМЕНТАРЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ПРАКТИКИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ В УКРАЇНІ, РОЗРОБКУ І ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ, ЩО ВИПЛИВАЮТЬ З ХАРТІЇ ОСНОВОПОЛОЖНИХ ПРИНЦИПІВ ДІЯЛЬНОСТІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ АДВОКАТІВ ТА З ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ.
ПРЕЗИДЕНТ САУ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ГОЛОВИ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ АДВОКАТУРИ ЩОДО НАДАННЯ ДОПОМОГИ У ВИВЧЕННІ ВІДПОВІДНОЇ ПРАКТИКИ КДКА І ВККА, А ТАКОЖ ЗАПРОСИЛА ЙОГО УВІЙТИ ДО СКЛАДУ СТВОРЕНОГО АВТОРСЬКОГО КОЛЕКТИВУ З ПІДГОТОВКИ КОМЕНТАРЯ ТА ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПІДГОТОВКИ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ.
читати більшеПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ ВНЕСТИ ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТТІ 59 КОНСТИТУЦІЇ ...
ПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ ВНЕСТИ ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТТІ 59 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ СТОСОВНО АДВОКАТУРИ ТА АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Просимо надсилати пропозиції...
читати більше29 БЕРЕЗНЯ ПРЕЗИДЕНТИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ Й АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ...
29 БЕРЕЗНЯ ПРЕЗИДЕНТИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ Й АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО АДВОКАТУРУ. МЕМОРАНДУМ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ ПІДПИСАННЯ ІНШИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, АДВОКАТАМИ, ЮРИСТАМИ.
текст Меморандуму (pdf)

 


Актуально

 


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |


18.02.08
ДИСТАНЦІЙНИЙ ВІДЕО-СЕМІНАР

Клікніть, аби збільшити18 лютого вперше Академією адвокатури України проведено дистанційний відео-семінар для адвокатів і студентів. Протягом двох годин адвокати з п’ятьох регіонів України мали можливість об'єднатися в ефірі для обговорення проблем судового захисту права власності. Доповідь судді Верховного Суду України В.І.Гуменюка, що пролунала у київській студії, одночасно слухали, спостерігаючи один одного, адвокати Донецька, Одеси, Рівного, Севастополя, а в Києві долучилися і студенти Академії.

Багато непростих запитань, породжених практикою, задали адвокати і почули ґрунтовні відповіді, а дискусія, що виникла між колегами, засвідчила, що декотрі винесені на обговорення проблеми забезпечення права власності потребують глибокого наукового дослідження і офіційних роз’яснень. Позитивним було і об'єднання на відео-семінарі адвокатів і студентів, які прагнуть набути практичні знання, а тому з особливою увагою слухали все, про що говорили і сперечалися досвідчені юристи.

Клікніть, аби збільшитиЕксперимент вдався, учасники його були в захваті. Висловлено багато пропозицій на майбутнє щодо проведення круглих столів, нарад, навчальних заходів. Після семінару суддя В.І.Гуменюк, президент САУ Варфоломеєва Т.В. і проректор Академії адвокатури Захарова О.С. обмінялися враженнями і думками щодо методики проведення подальших дистанційних відео-семінарів для підвищення кваліфікації адвокатів. Нещодавно презентована в Академії навчальна програма підвищення кваліфікації передбачає подальше широке застосування Інтернет-конференцій, телемостів, втілення інноваційних технологій, що активно запроваджує Академія в навчальний процес і у проведення заходів з підвищення кваліфікації юристів.

текст статті повністю   до повної версії





25.01.08

25 січня відбувся вечір пам'яті відомого адвоката Г.І.Гінзбурга і презентація книги про нього, а в Музеї історії адвокатури Академії адвокатури України відкрито експозицію, присвячену Григорію Ісаковичу.

Григорій Ісакович Гінзбург – один з найвідоміших адвокатів України, був зустрінутий делегатами ІІ З'їзду адвокатів України оплесками. Він народився 18 січня 1922 р. у м. Чернігові в сім'ї відомого адвоката. Юнак мріяв стати актором і навіть успішно склав іспити з акторської майстерності на акторський факультет одного з московських театральних інститутів. Але стати актором йому не судилося, батько наполягав на отриманні сином технічної освіти. Втім, Григорій Ісакович поступив на юридичний факультет Київського державного університету.

Війна перекреслила плани, і в перший її день він попросився в армію, був приписаний до підводного човна, воював у морській піхоті, розвідником, захищав Сталінград. Тричі тяжко поранений, став інвалідом, довго лікувався. Таки провчився рік у ВДІК, і тоді вирішивши остаточно, що не стане актором, повернувся на третій курс юридичного факультету.

Зразу після закінчення університету Григорій Ісакович без вагань прийшов до адвокатури, де став найкращим. Він творив добро . "Служіння людям, служіння Правосуддю, принциповість і безстрашність при відстоюванні своїх переконань", – такий девіз його життя.

Ім'я Григорія Ісаковича Гінзбурга внесено до Золотої книги адвокатури України.

текст статті повністю   до повної версії





25.01.08
НОВІ ІНІЦІАТИВИ САУ ПОЧИНАЮТЬ ВТІЛЮВАТИСЬ У ЖИТТЯ

На засіданні Ради Спілки адвокатів України, що проходило в Одесі у червні 2007 р., була досягнута домовленість щодо створення комісії з розробки законопроекту про адвокатуру, оскільки рекомендований у травні 2007 р. на перше читання Комітетом Верховної Ради України законопроект "Про адвокатську діяльність" (автор Мірошниченко Ю.Р.) не розглядався на пленарному засіданні.

Членами законопроектної та інших комісій САУ зараз напрацьовано декілька варіантів законопроекту про адвокатуру, в основу яких покладено концепцію, неодноразово обговорену і схвалену адвокатською спільнотою, в тому числі на з’їздах Спілки адвокатів України, з’їздах адвокатів, конференціях тощо.

Враховуючи досягнуту раніше домовленість між президентом САУ Т.В.Варфоломеєвою і президентом АПУ С.В.Конновим щодо спільної роботи над новим проектом, на пропозицію Спілки адвокатів України 18 січня 2008 р. відбулося перше засідання комісії.

Обговорювалися шляхи подальшої роботи над спільним законопроектом, висловлювалися думки присутніх членів комісії з дискусійних питань. Сергій Коннов і Олег Макаров поінформували колег про підготовлений членами АПУ законопроект і майже сорок виділених ними питань, що потребують узгоджень. В засіданні комісії взяли участь 16 адвокатів з Києва, Донецька, Житомира, Одеси, Тернополя.

Схвалено пропозицію щодо формування робочої групи (по п’ять адвокатів від САУ та АПУ), котра працюватиме безпосередньо над текстом проекту після узгодження розбіжностей з низки питань, щодо яких представники САУ і АПУ мають різні точки зору. Від АПУ вже отримано перелік таких питань, і з ними знайомляться члени комісії.

Наступне засідання було призначено на 25 січня.

25 січня 2008 р. відбулося друге засідання комісії з підготовки законопроекту про адвокатуру, на якому узгоджувалися позиції Асоціації правників України та Спілки адвокатів України щодо законопроекту про адвокатуру. В процесі обговорення пропозицій Асоціації правників України щодо реформування законодавства про адвокатуру й концептуальних засад законодавчого розвитку адвокатури України, запропонованих САУ, та відповідної резолюції З’їзду адвокатів України значна увага була приділена засадам створення органів адвокатського самоврядування. Макаров О.А., який головував на засіданні, наголосив, що не може бути адвоката поза адвокатурою. Отже, адвокатура об’єднує всіх адвокатів, однак слід розмежувати питання регіонального і республіканського рівнів. Він підкреслив, що бачення переважної більшості питань Асоціацією і Спілкою однакове, а ті питання, з яких точки зору різні, необхідно ще обговорювати, редакційно уточнювати. Луцюк П.С. (САУ) підкреслив потребу в уточненні обсягу повноважень і компетенції органів самоврядування. Він також підтримав формулювання, з якого випливає, що адвокатура об'єднує всіх адвокатів України, у кого є адвокатське свідоцтво – він адвокат України, а не Полтавщини чи Донеччини. Любов Бойкова (Донецьке відділення САУ) висловила впевненість, що опоненти говорять про одні й ті ж повноваження органів самоврядування і їх компетенцію на регіональному рівні.

Гостру дискусію викликали поставлені Конновим С.В. (АПУ) питання про організаційні форми адвокатської діяльності, зокрема, товариство з обмеженою відповідальністю, про можливість виплати адвокату (або адвокатам) заробітної плати за доручену роботу іншим адвокатом, прийом на роботу в адвокатську контору адвокатів за наймом. Жуковська О.Л. (САУ) підкреслила, що єдине членство має реалізовуватися через регіональну палату. Різне ставлення учасників виникло до членства у єдиній організації на республіканському рівні. Своє ставлення до питань, пов’язаних з об'єднанням професій (адвокатів і юристів-підприємців), висловили Бойко П.А., Варфоломеєва Т.В. (САУ). Критиці були піддано пропозиції щодо різного статусу адвокатів і нерозповсюдження гарантій адвокатської діяльності на тих адвокатів, які не здійснюють адвокатську діяльність. Різні точки зору були висловлені стосовно необхідності складання іспитів юристами-підприємцями для отримання статусу адвоката (Бірюкова А.М.), скасування юридичної підприємницької діяльності, обміну адвокатських свідоцтв, страхування адвокатської діяльності, визначення статусу органу, що діятиме між з’їздами (Гревцова Р.Ю.), ведення Реєстру адвокатів, внесення і виключення з нього, про пред’явлення ордера чи довіреності на підтвердження повноважень адвоката (Захарова О.С.).

Постали непрості питання щодо зупинення адвокатської діяльності або анулювання адвокатських свідоцтв осіб, котрі не здійснюють адвокатську діяльність, про зупинення адвокатської діяльності у разі несумісності. Запропоновано передбачити у законі заборону в КПК дискримінаційних норм щодо захисника та його діяльності (Гончаренко С.В.). Насамкінець, учасники засідання домовилися узгодити в робочому порядку питання, котрі ще залишилися спірними, й підписати документ про концепцію закону про адвокатуру, після чого приступити до узгодження тексту законопроекту про адвокатуру

текст статті повністю   до повної версії





20.12.07
НОВІ ІНІЦІАТИВИ САУ

Спілка адвокатів України запросила членів КДКА і ВККА та Асоціації правників України увійти до складу створеної САУ у червні 2007 р. комісії з підготовки законопроекту “Про адвокатуру” та розробки пропозицій щодо врегулювання проблем адвокатської діяльності, а також до участі у щомісячних Круглих столах з проблем адвокатури, які проводитиме з січня 2008 р. у кожну третю п'ятницю Академія адвокатури України за сприяння САУ.

Президент САУ звернулася до голів відділень Спілки адвокатів та голів КДКА з проханням сумісно організувати проведення круглих столів з проблем адвокатури у регіонах і висловила надію, що широке обговорення стану адвокатури та законодавчого врегулювання питань адвокатської діяльності стане у нагоді при підготовці законопроекту про адвокатуру і обговоренні його у Верховній Раді.

текст статті повністю   до повної версії





14.12.07
До Дня адвокатури

У цьому році професійне свято – День адвокатури – буде відзначатися вшосте. В червні 2001 р. делегати V З'їзду Спілки адвокатів України звернулися до Президента України з ініціативою про встановлення в Україні професійного свята адвокатів. Лише в 2002 році це стало дійсністю: Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1121/2002 в Україні було установлено професійне свято – День адвокатури.

Скоріш за все дата цього свята була визначена не випадково – адже саме 19 грудня був прийнятий вперше в Україні Закон "Про адвокатуру", саме у 2002 р. відзначалося його десятиріччя, саме День Святого Миколая, заступника всіх скривджених, став адвокатським професійним святом.

Як в цьому році адвокати святкуватимуть, які важливі події приніс рік 2007 і що адвокатів чекає у наступному Році Щура, котрий, за гороскопом, очікується як рік звинувачень та осуджень, багатства та вдачі.

Збігає ще один рік, котрий адвокатура провела в очікуванні вирішення проблем адвокатської діяльності, що накопичувалися десятиліттями, а зволікання з їх вирішенням не найкращим чином відбивається на захисті прав і свобод людини. Втім, певні зрушення у напрямі оновлення законодавства про адвокатуру, все ж відбулися. У Верховній Раді була створена на початку 2007 р. робоча група з доопрацювання законопроекту про адвокатуру, до складу якої були включені також адвокати – представники громадських адвокатських організацій. В травні комітет з питань правосуддя рекомендував на перше читання законопроект, поданий народним депутатом Ю.Р.Мірошниченком (з числа трьох, внесених народними депутатами). На початку червня відбулася науково-практична конференція з обговорення цього проекту, котрий був позитивно оцінений її учасниками. Однак, у зв'язку з відомими політичними подіями в країні жоден з законопроектів про адвокатуру не був розглянутий народними депутатами і тепер будь-який законопроект "Про адвокатуру" має бути внесений заново.

Слід зазначити, що Американська асоціація юристів провела ґрунтовне порівняльне дослідження цих трьох законопроектів і підготувала відповідний висновок щодо них, котрий, безумовно, стане у пригоді в подальшій роботі над законопроектом.

Академія адвокатури України підготувала перший том збірки законодавства зарубіжних країн про адвокатуру, де зібрано і прокоментовано сучасне законодавство про адвокатуру пострадянських республік. У наступних книгах, які готуються до друку, буде вміщено законодавство європейських країн про адвокатуру, що дозволить врахувати міжнародний досвід організації адвокатури.

Важливим напрямом, який мав дуже активний розвиток у цьому році, є розробка законодавства і реалізація пілотних проектів щодо надання безоплатної правової допомоги, зокрема адвокатами.

Концепція формування системи безоплатної правової допомоги в Україні, схвалена Указом Президента України від 9 червня 2006 року № 509/2000, спрямована на створення ефективного функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні, фінансування її у достатньому обсязі за рахунок коштів державного бюджету, які мали б закріплюватися окремою захищеною статтею видатків у законі про Державний бюджет України на поточний рік. Міністерство юстиції України має відповідати за функціонування системи безоплатної правової допомоги і забезпечувати, зокрема: проведення конкурсів (тендерів) з метою відбору суб'єктів надання безоплатної вторинної правової допомоги; укладення договорів з адвокатами про надання безоплатної вторинної правової допомоги; розроблення разом із органами адвокатського самоврядування стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги та механізмів їх додержання тощо.

Створеною Міністром юстиції України у 2006 р. Радою з координації реформи безоплатної правової допомоги, до якої увійшли і члени САУ, було розроблено законопроект "Про безоплатну правову допомогу", доопрацьований Міністерством юстиції України і винесений на широке обговорення. Декотрі положення його неоднозначно сприймаються адвокатами, наприклад, про надання широких повноважень державному органу щодо управління адвокатурою, від якого відмовилася Україна у 1992 р., скасувавши в Закону "Про адвокатуру" загальне керівництво адвокатурою з боку Міністерства юстиції.

В Україні здійснюються пілотні проекти зі створення офісів з надання безоплатної правової допомоги. Вони успішно діють у Харкові, Білій Церкві, нещодавно відкрито в Хмельницькому. Адвокати відбиралися для роботи в них за конкурсом, декотрі з працівників і керівників цих офісів ознайомлювалися з організацією аналогічних структур за кордоном. Ця програма здійснюється Міжнародним Фондом "Відродження", Фондом Віктора Пінчука – соціальна ініціатива, які за участю Національної комісії зі зміцнення законності та утвердження верховенства права і Правової Ініціативи Відкритого Суспільства провели в грудні конференцію "Формування системи безоплатної правової допомоги в Україні: перші результати та подальші кроки", в якій взяли участь адвокати.

Адвокатури безпосередньо стосується й розроблений Національною комісією зі зміцнення законності та утвердження верховенства права при Президентові України, до складу якої входять і адвокати, проект Концепції реформування кримінальної юстиції України. Низка положень спрямована на реальне забезпечення змагальності процесу та рівності сторін, розширення прав захисника.

Потребує негайного оновлення кримінально-процесуальний кодекс. Новий проект його створений творчим колективом. Обговорення цього документа триває в різних регіонах України. На засіданні Асоціації процесуалістів України цей законопроект отримав багато зауважень, зокрема, щодо формування доказів, забезпечення гарантій діяльності захисника, його професійних прав тощо.

Новелою до законодавства є запровадження медіації, що певним чином торкнеться й адвокатів, оскільки у відповідності із проектами законів, котрі регулюватимуть цей вид діяльності, адвокати можуть виконувати функції медіатора. Однак, має право на існування й інша точка зору, що запровадження медіації – це створення паралельної до адвокатури інституції, котра частково виконуватимуть функції, притаманні адвокатурі.

Багато проблем існує і в самій адвокатурі. Організаційна її недовершеність, відсутність розвинутого самоврядування, втручання в її діяльність, проблеми з реалізацією професійних прав та дотриманням гарантій адвокатської діяльності, незахищеність адвоката, недостатні соціальні права, невирішеність багатьох питань гонорарної практики та оподаткування, відверті зазіхання на приміщення, котрі займають адвокати і випадки, що почастішали, виселення адвокатів з їх робочих приміщень.

До цього додаються й професійні проблеми, пов’язані безпосередньо із здійсненням професії, відсутністю рівності сторін в процесі, змагальності, можливостей реально застосовувати надані адвокату права, дискримінаційними щодо адвоката нормами процесуального законодавства, зокрема закладеними у ст.61 КПК. Не викоренені й досі тиск на адвоката, заборонений його допит, порушення адвокатської таємниці, тяганина з наданням дозволу на побачення з підзахисним, обмежені можливості адвоката у збиранні доказової інформації, обмеження із ознайомленням з матеріалами справи. На жаль, досудовому слідству притаманні й серйозні порушення прав адвоката і його клієнта, що проявляється в усуненні адвоката від участі в слідчих діях, втручання слідчих у вибір підозрюваним, обвинуваченим захисника й рекомендації щодо своїх знайомих адвокатів тощо.

Слід наголосити й на тому, що зустрічаються випадки зловживання адвокатами своїми правами, несумлінного ставлення до виконання професійних обов’язків, низької якості надання правової допомоги, порушень гонорарної практики, правил адвокатської етики. Почастішали випадки звернення громадян до КДКА стосовно поведінки адвоката, статистика свідчить про збільшення справ в судах стосовно порушень, які допускають адвокати, скарг на дії кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. В листопаді, після майже дев'ятимісячної перерви, розпочала діяти в новому складі Вища кваліфікаційна комісія адвокатури. В цьому році ВККА сумісно з Американською Асоціацією юристів проводили в регіонах семінари та тренінги для адвокатів.

На часі питання організації підвищення кваліфікації адвокатів, що має стати їх обов’язком. Академія адвокатури України презентувала днями новий проект зі створення на її базі Всеукраїнського інституту підвищення кваліфікації адвокатів і його складової – Вищої школи адвокатури, запровадження в цьому інституті дистанційної системи підвищення кваліфікації тощо. Наразі Спілка адвокатів разом з Центром підвищення кваліфікації адвокатів Академії адвокатури України провела в цьому році низку семінарів для адвокатів в регіонах України, а також тренінгів, в тому числі й за спільною з Нідерландами програмою "МАТРА", яка була присвячена ознайомленню адвокатів з практикою застосування цивільного законодавства.

Спілка адвокатів реалізує проект забезпечення адвокатів робочим місцем – адвокатською кімнатою в суді. Відкрито в Острозі першу таку кімнату, обладнану Спілкою сучасною технікою, на черзі відкриття адвокатських кімнат в судах у інших регіонах України.

Адвокати проводять значну за обсягом роботу на виконання покладених на адвокатуру Конституцією України завдань з захисту прав і свобод громадян. Адвокати активно займаються громадською діяльністю, зокрема на базі відділень САУ виконують програму з надання безкоштовної правової допомоги ВІЛ-інфікованим, безпритульним дітям, ведуть передачі з права на телебаченні і радіо, надають правову допомогу в Консультативному бюро САУ з прав людини та в його філіалах, членами цього Бюро успішно проведено низку справ в Європейському суді. Саме адвокати - члени САУ розпочали наукову розробку проблем медичного права і впровадження в практику методик ведення медичних справ. Член САУ Гревцова Р.Ю. очолила в Україні роботу з цього напрямку і разом з колегами і медиками провели перший в Україні Конгрес з медичного права. Адвокати розвивають міжнародні зв'язки з зарубіжними адвокатурами, обмінюються досвідом, беруть участь у наукових міжнародних конференціях, з'їздах, долучаються до законопроектної роботи, працюють на громадських засадах у різних консультативних органах, комісіях і робочих групах Верховної Ради, міністерств і відомств.

На День Святого Миколая традиційно адвокати - члени САУ відвідують дитячі будинки, надають благодійну допомогу.

В своє професійне свято адвокати із задоволенням зустрічаються на традиційному Зимовому адвокатському балі, котрий проходить у Києві, а тепер вже і в декількох регіонах України, отримують державні нагороди, дипломи, почесні грамоти і вітання та теплі слова вдячності від тих, кому допомогли у складній життєвій ситуації.

І все ж адвокатів не полишають сподівання на прийняття врешті нової редакції закону "Про адвокатуру" і створення в Україні, як того передбачають міжнародні стандарти адвокатської професії, єдиної професійної організації адвокатів, яка б від імені адвокатури і за уповноваженням адвокатів представляла б і захищала їх професійні права і законні інтереси.

текст статті повністю   до повної версії



| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

 

 

Читайте на сайті:

—НАГОРОДЖЕНО ДИПЛОМАМИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ


Адвокати призначили трьох членів Вищої Ради юстиції

V З'їзд адвокатів України призначив трьох членів Вищої Ради юстиції: членів Спілки адвокатів України Ізовітову Л.П. та Висоцького В.І., а також Сафулька С.Ф.

Вітаємо колег!

...
V З'їзд адвокатів України

Сьогодні, 2 листопада, в Одесі розпочався П'ятий з'їзд адвокатів України. 

...
Якою бути юридичній освіті в Україні?

Президент САУ Варфоломеєва Т.В. та член правління САУ Захарова О.С. взяли участь у Всеукраїнській конференції з питань реформування вищої юридичної освіти в Україні, яка організована спільно Міністерством освіти і науки, Міністерством юстиції України та за сприяння Американської асоціації юристів / Ініціатива з верховенства права в Україні та Регіональної місії USAID в Україні, Молдові і Білорусі.
Обговорювалися питання реформування вищої юридичної освіти, перспектив створення ефективної системи підготовки кадрів юридичного профілю, забезпечення якості викладання юридичних дисциплін, зв’язку теоретичної підготовки з практикою. Презентовано проект Концепції розвитку вищої юридичної освіти в Україні. В обговоренні виступила ректор Академії адвокатури України Варфоломеєва Т.В.

...
V З'їзд адвокатів України перенесено

Відбулося засідання Організаційного комітету з проведення V З'їзду адвокатів України. Розглянуто низку організаційних питань, прийнято рішення про проведення З'їзду 2 листопада 2009 р. в Одесі.
...
До адвокатів звернувся Голова Союзу юристів України В.Євдокімов

Голова Союзу юристів України, Президент Всесвітньої асоціації юристів, Президент Світового Конгресу українських юристів Валерій Євдокимов у зверненні до адвокатської спільноти та оргкомітету V З’їзду адвокатів України з приводу спроб зірвати процес призначення членів Вищої ради юстиції від адвокатури зазначив, що такі дії деяких представників юридичної громади є неприйнятними, такими, що підривають авторитет адвокатури України й ставлять під сумнів легітимність роботи членів Вищої ради юстиції від адвокатури у майбутньому.
Союз юристів України з метою уникнення дестабілізації процесу призначення членів ВРЮ від адвокатури закликав представників адвокатської спільноти, для яких правила адвокатської етики і повага до професії адвоката – не пустий звук, а основа світогляду, — підтримати оргкомітет з організації V З’їзду адвокатів України.
Союз юристів України також закликав оргкомітет З’їзду організувати його проведення так, щоб кожен адвокат зміг реалізувати своє право участі в органах самоврядування адвокатури: конференціях і З’їзді, – а отже у формуванні складу Вищої ради юстиції.

...
САУ взяла участь у відзначенні Дня юриста

Спілка адвокатів України стала одним з організаторів проведеної Міністерством юстиції України конференції "Роль представників юридичної професії в реалізації завдань сучасного етапу державотворення і правотворення в Україні" з нагоди професійного свята Дня юриста.
У проведеній Союзом юристів України урочистій церемонії нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Юрист року-2009" взяли участь віце-президенти САУ Ізовітова Л.П. та Жуковська О.Л.
День юриста в Україні як професійне свято запроваджено Указом Президента № 1022/97 від 16 вересня 1997 р. за ініціативою Спілки юристів України, Спілки адвокатів України, Міністерства юстиції України.
...
На Закарпатті адвокати відзначили День юриста

На Закарпатті сьогодні спілчани відзначили День юриста. Проведено також збори, де були обрані члени САУ до атестаційної та дисциплінарної палат кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. ...
Жінки-адвокати - до серця кожного

Сьогодні відбувся Перший Всеукраїнський конгрес жінок-адвокатів "Жінки-адвокати – до серця кожного", ініційований президентом Спілки адвокатів України і проведений САУ в Ялті. Конгрес був присвячений проблемам підвищення ролі жінок-адвокатів у громадянському суспільстві, розкриттю їх можливостей у захисті прав людини, вдосконаленні українського правосуддя, розвитку адвокатського самоврядування, проведенні реформи адвокатури, вдосконаленні соціальних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Увагу приділено і питанням участі жінок-адвокатів у реалізації гендерної політики держави, захисту прав жінок та дітей. Прийнято відповідні документи Конгресу з обговорюваних проблем.


...
Громадські слухання з прав людини

Президент САУ взяла участь у Всеукраїнських громадських слуханнях "Дотримання прав людини в діяльності МВС", які проходили Українському Домі за участю Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Міністр наголосив: "Подібну відкриту роботу над "помилками" міліції ми робимо для того, аби Міністерство внутрішніх справ України перетворити із радянської репресивної машини на дійсно правозахисну структуру". Міністр підкреслив, що це перша зустріч у такому форматі, під час якої він очікує почути від громадськості правдиві слова та зауваження щодо діяльності української міліції. На засіданні було висловлено багато критичних зауважень ...
Перше 10-річчя Правил адвокатської етики

Спілка адвокатів на початку 90 років розпочала роботу над створенням в Україні Правил адвокатської етики. 1 жовтня виповнилося 10 років з часу схвалення Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури цих Правил. Про роль САУ у розробці і впровадженні Правил адвокатської етики йшлося сьогодні на засідання Ради Спілки адвокатів України, яке відбулося в Ялті. В Музеї історії адвокатури України відкрито нову експозицію щодо цієї історичної події. В Академії адвокатури України проведено також низку заходів, присвячених питанням адвокатської етики. ...
Законопроект про безоплатну правову допомогу потребує доопрацювання

Відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики, на якому розглядався проект закону "Про безоплатну правову допомогу" (друге читання). На засіданні, на запрошення голови Комітету були присутні голова ВККА Висоцький В.І., президент САУ Варфоломеєва Т.В., віце-президент САУ Жуковська О.Л. Позицію Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури щодо прийняття у другому читанні законопроекту висловив Висоцький В.І., зазначивши, що передбачений в законопроекті порядок організації надання вторинної правової допомоги шляхом створення з числа адвокатів окремої структури, підпорядкованої Мінюсту, може призвести до негативних процесів в адвокатурі, сприяти її послабленню та завадити належному наданню безоплатної правової допомоги населенню. В результаті ретельного і досить принципового обговорення народними депутатами ситуації щодо рекомендації законопроекту на друге читання було прийняте рішення про створення робочої групи для доопрацювання законопроекту ...
Заходи до 10-річчя Правил адвокатської етики

Розпочалися заходи Спілки адвокатів України та Академії адвокатури України, присвячені 10-річчю Правил адвокатської етики. 1 вересня в Академії адвокатури України відбулася перша лекція, яка була присвячена професійній етиці юриста. Ії прочитала ректор Академії адвокатури України, Президент САУ доктор юридичних наук, член-кореспондент АПрНУ Варфоломеєва Т.В. в межах запланованих спільних заходів САУ та ААУ. ...
Аналіз діяльності відділень САУ

На виконання рішень правління САУ щодо проведення аналізу діяльності відділень Спілки адвокатів України розпочато їх відвідування членами Правління і Ради САУ відповідно до затвердженого графіка. Метою цього заходу є не тільки ознайомлення з роботою відділень, зустрічі з членами організації, а й надання, у разі необхідності, методичної допомоги. Днями члени Правління і Ради САУ Ваннікова А.М. і Тиханська Т.В. (голова Секретаріату САУ) відвідали Чернівецьке обласне відділення САУ. Раніше аналізувалася робота Одеського, Луганського, Харківського та декотрих інших відділень. ...


Фотовиставка