09 лютого 2010
Реформа адвокатури
Пошук





Спілка адвокатів України є спосерігачем при Раді адвокатур та правничих товариств Європи – Conseil des Barreaux européens / Council of Bars and Law Societies of Europe (ССВЕ), членом Міжнародної адвокатської асоціації – International Bar Association (ІВА)





                   Збори адвокатів Волинської області
                                                             Рішення №1 
                                              27 травня 2008 року м. Луцьк


Збори адвокатів Волинської області, розглянувши та обговоривши Меморандуми про концептуальні положення щодо реформування законодавства про адвокатуру, погодженні Спілкою адвокатів України (САУ) та Асоціацією правників України від 08.02.2008 року та 29.02.2008 року, проекти законів України про адвокатуру та адвокатську діяльність, пропозиції робочої групи З'їзду адвокатів України вважають за необхідне, наголосити на слідуючому:
Збори підтримують концептуальні положення щодо визначення адвокатури як недержавного самоврядного правозахисного інституту правової системи, спеціально уповноваженого Конституцією України забезпечувати право на захист від обвинувачення, здійснювати представництво інтересів фізичних та юридичних осіб і надавати їм правову допомогу. Таке визначення наголошує на Конституційному статусі адвокатури в Україні, чітко визначає її місце в правовій системі.
Збори підтримують концептуальне положення про віднесення надання правової допомоги до виключної компетенції адвокатів. Дане положення буде гарантом надання якісної правової допомоги, оскільки «фахівці в галузі права» не складали кваліфікаційних іспитів і не відповідають професійним вимогам по наданню правової допомоги, в переважній більшості не відповідають професійним вимогам по наданню правової допомоги; вони не підпадають під дію Правил адвокатської етики і не можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності за некваліфіковане надання допомоги.
Збори наголошують, що організація системи адвокатського самоврядування повинна ґрунтуватися на засадах самоврядності, незалежності; виборності, що відповідає вимогам демократичного правового суспільства. При цьому збори підтверджують формування професійної, незалежної структури адвокатури з необов'язковим членством.
Збори вважають доцільною таку систему органів адвокатського самоврядування: збори адвокатів регіонів АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя, регіональні ради адвокатів, З'їзду адвокатів України, Національна рада адвокатів України, Апеляційна комісія адвокатів України, кваліфікаційні, дисциплінарні та ревізійні комісії регіонів.
Збори підтримують положення про обрання до центральних та регіональних виконавчих органів адвокатури, самоврядування виключно адвокатів та принцип формування центрального виконавчого органу адвокатського самоврядування шляхом обрання регіональними зборами до його складу по одному представнику шляхом таємного голосування і обрання Голови центрального виконавчого органу адвокатського самоврядування прямим таємним голосуванням на З'їзді адвокатів України з числа членів цього органу. Таке положення дійсно забезпечить представництво регіонів у центральному органі. 
        Збори підтримують положення про розширення прав адвокатів при здійсненні професійної діяльності та підвищення рівня законодавчих гарантій у здійсненні адвокатської діяльності; розширення предмету адвокатської таємниці.
Збори вважають правильними такі законодавчі засоби забезпечення гарантій адвокатської діяльності як встановлення спеціальної підслідності у справах про злочини, вчинені адвокатами; встановлення особливого порядку порушення кримінальної справи проти адвоката; обмеження можливості проведення оперативно - розшукових заходів та слідчих дій, щодо адвоката; заборона на вилучення інформації, допит у справах, у яких адвокат надає правову допомогу; обов'язкове негайне повідомлення регіональної ради адвокатів про затримання адвоката або застосування до нього запобіжного заходу; проведення слідчих дій щодо адвоката з обов'язковою присутністю представника регіональної ради адвокатів; встановлення заборони будь - якого втручання в адвокатську діяльність та перешкоджання її здійсненню, встановлення кримінальної відповідальності за перешкоджання професійній адвокатській діяльності.
Збори підтримують положення щодо оподаткування та соціального забезпечення адвокатів шляхом запровадження механізму оподаткування адвокатської діяльності як незалежної професійної діяльності; встановлення рівня пенсійного забезпечення адвокатів на рівні, гарантованому для суддів та прокурорів.
Збори вважають за необхідне законодавчо закріпити обов'язок держави створювати належні умови здійснення адвокатської діяльності (організація робочих місць адвокатів у судах, встановлення пільг щодо розміру орендної плати за приміщення, які знаходяться в держаній та комунальній власності, тощо)
Збори підтримують пропозицію про те, що адвокат має право займатися адвокатською діяльністю індивідуально і не погоджуються з пропозицією про необхідність законодавчого закріплення положення про наявність у кожного адвоката окремого кабінету як обов'язкової організаційної форми адвокатської діяльності.
Збори вважать за необхідне:
- збереження статусу адвоката за особами, які на момент прийняття Закону мають Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та здійснюють таку діяльність;
- виключення із системи законодавства України поняття «фахівці у галузі права»;
- передбачити, що за умови законодавчого скасування юридичного
підприємництва, особи, які надають допомогу на підприємницьких засадах,
можуть набувати статус адвоката на загальних підставах.
Збори вважають цю позицію принциповою.


Голова зборів Руденко Г.А.
Секретар Груник А.

 

                                                    Збори адвокатів Сумської області


24 липня відбулися збори адвокатів Сумської області, на яких продовжено обговорення законопроекту «Про адвокатуру» (автор - Мірошниченко Ю.Р.). У зборах взяв участь і висвітлив позицію САУ з цих питань та розповів про роботу Спілки Павло Луцюк – віце-президент САУ, член ВККА, відомий адвокат з м. Рівне. Він ознайомив присутніх з програмами, які впровадила САУ – тематичні семінари, круглі столи, відео мости та дистанційні Інтернет-семінари, для їх проведення залучаються судді Верховного Суду. Для покращення умов праці адвокатів Спілка започаткувала облаштування робочих місць для адвокатів у приміщеннях судів – «адвокатських кімнат». Така робота проводиться за активної підтримки Голови Державної судової адміністрації України Балаклицького І.І., що безсумнівно позитивно впливає на належну організацію роботи юристів у судах.


                                                Обговорення законопроекту в Рівненській області

29 липня 2008 року в Рівному віце-президент Спілки адвокатів України Павло Луцюк та голова дисциплінарної палати КДКА Рівненської області Бражніков О.І. обговорили зі слухачами Школи молодого адвоката законопроект Закону України „Про адвокатуру,” висловлювалося позитивне ставлення до уніфікації адвокатської професії, принципів та порядку формування органів адвокатського самоврядування. Йшлося про розширення гарантій адвокатської діяльності та інші положення законопроекту.

                                                                

                                                                Перша в Україні Всеадвокатська дискусія

Перша в Україні Всеадвокатська дискусія, ініційована правлінням Спілки адвокатів України 21 листопада 2008 року з метою широкого обговорення проблем подальшого реформування адвокатури України та з'ясування думки адвокатів України щодо дискусійних питань, які виникли в процесі підготовки робочою групою ВККА проекту нової редакції Закону «Про адвокатуру», активно проходить в Україні.
З визначених САУ семи етапів Всеадвокатської дискусії у грудні – лютому відбуваються:
• бліцопитування та комп’ютерне анкетування (грудень – лютий);
• регіональні та міжрегіональні адвокатські дебати (за графіком), круглий стіл (20 лютого), Інтернет-конференція (1-5 лютого);
• соціологічне дослідження (січень);
• рецензування (на прохання Комітету Верховної Ради з правової політики) внесених законопроектів про адвокатуру; звернення до Верховної Ради; Інтерв'ю в газетах і журналах, на телебаченні та радіо, наукові публікації (до 1 лютого);
• дебати із залученням експертів Міжнародної науково-експертної ради адвокатури (МНЕРА) – дата уточнюється;
• прес-конференції в Агенстві Ліга Інформ (19 грудня 2008 р.) та в Агентстві УНІАН (17 лютого);
• розширене засідання Ради САУ (21 лютого).
Зазначені заходи проходять прозоро і всі бажаючі адвокати та юристи мають можливість проголосувати по питаннях анкети на Незалежному Інтернет-порталі "Українська адвокатура" (www.ukradv.org). Кожен, хто голосуватиме, побачить статистику в процесі відповідей на питання. Кожен, без обмежень, адвокат може взяти участь у регіональних та міжрегіональних адвокатських дебатах, подати зауваження до законопроектів про адвокатуру та в інших заходах (контакти: [email protected]); тел/факс 380 (44) 239-72-86; моб. (050)330-24-26).
Абсолютно відверто 5 січня 2009 року були оприлюднені на сайті САУ (www.advokatura.org.ua) перші підсумки бліцопитування. На питання відповіли 173 адвоката й індивідуально практикуючих юриста, з яких: більше половини опитаних адвокатів вважають недоречним прийняття нового Закону "Про адвокатуру", майже 93% висловилися проти уніфікації професії, за створення єдиної професійної організації адвокатів – приблизно 69%, (з них за обов’язкове в ній членство – 35%), проти визначення адвокатської діяльності як підприємницької – 71%, за наймання адвокатом на роботу за трудовою угодою іншого адвоката висловилося лише 16% опитаних.
21 лютого на розширеному засіданні Ради САУ будуть обговорені результати Всеадвокатської дискусії і повідомлені народним депутатам України.

Інформація про всі заходи Всеадвокатської дискусії поміщені на сайті САУ (www.advokatura.org.ua).



Фотовиставка


 Компания дизайн и интернет решенийAB Design Разработка веб-сайтов
AB Design 2008