09 листопада 2009
Вітаємо на сайті Спілки адвокатів України
Пошук





Спілка адвокатів України є спосерігачем при Раді адвокатур та правничих товариств Європи – Conseil des Barreaux européens / Council of Bars and Law Societies of Europe (ССВЕ), членом Міжнародної адвокатської асоціації – International Bar Association (ІВА)






збільшити обкладинку

НАША СПІЛКА #1(3) `2009
Тема випуску: Підсумки всеадвокатської дискусії
щодо шляхів реформування адвокатури України

формат .PDF, графіка і фото помірної якості. Розмір файлу 4,36 МB
формат .PDF, графіка і фото поліграфічної якості. Розмір файлу 31,43 МB

 


Важливо


читати більшеНАЙБЛИЖЧІ ЗАХОДИ САУ...

— ДРУГЕ ЗАСІДАННЯ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ АДВОКАТУРИ (МНЕРА). Київ, листопад.

— ПЕРШИЙ КОНГРЕС ЖІНОК-АДВОКАТІВ. Ялта, жовтень.

— НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ "ЕТИКА АДВОКАТА: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ". Київ, жовтень.
(до 10-річчя Правил адвокатської етики)

Докладна інформація щодо участі у зазначених заходах буде оприлюднюватись на сайті.
Слідкуйте, будь ласка, за оголошеннями та анонсами.

читати більшеСТВОРЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОГО ОБ’ЄДНАННЯ АДВОКАТІВ В УКРАЇНІ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ССВЕ

Експерти ССВЕ опублікували свої висновки щодо круглого столу стосовно Закону «Про адвокатуру», який відбувся 26 вересня 2008 року в Києві, і рекомендації щодо реформування адвокатури України. Рекомендації стосуються таких питань як структура Асоціації адвокатів, робота адвокатів за наймом та об’єднання професій.

За словами Президента CCBE Петера Кьовеша, „ССВЕ була і залишається стурбованою, що в Україні все ще немає нормативної бази для відповідної незалежної та самоврядної Асоціації адвокатів України. Ми готові підтримати тривалі зусилля у вирішенні цього питання. Ми сподіваємося, що рекомендації експертів допоможуть юриспруденції України дійти вирішення питань, які були такими спірними у минулому.”

Висновки і рекомендації експертів є результатом круглого столу і спрямовані на надання допомоги українській адвокатурі у намаганнях створити єдину професійну Асоціацію адвокатів. Зокрема, експерти рекомендували, щоб нове українське об’єднання адвокатів включало регіональні асоціації адвокатів, а також одну національну асоціацію адвокатів, і щоб існувала одна юридична професія із набором правил, кодексом поведінки, яка б перебувала „під дахом” асоціації Адвокатів відповідно до девізу „У єдності – сила”.

Повний текст висновків і рекомендацій (українською та англійською), а також прес-реліз ССВЕ:

ВИСНОВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЕКСПЕРТІВ
EXPERTS’ CONCLUSIONS AND RECOMMENDATIONS
Прес-реліз (ua)
Прес-реліз (en)

читати більшеЗВЕРНЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА САУ ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА УКРАЇНИ З ПРИВОДУ ПОРУШЕНЬ ПРОФЕСІЙНИХ ПРАВ АДВОКАТІВ...
Президент САУ Варфоломеєва Т.В. звернулась з листом до Генерального прокурора України Медведька О.І. з приводу порушення професійних прав адвоката Г., якого було усунуто від участі як захисника у кримінальній справі. Нещодавно президент САУ мала нагоду безпосередньо Генеральному прокуророві викласти цю ситуацію та підкреслити, що такі порушення не є поодинокими, нерідко слідчі тиснуть на захисників, вимагаючи від них розкриття адвокатської таємниці, грубо поводяться з адвокатами, порушують їх професійні права.
На звернення президента САУ з зазначених питань до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, надійшла відповідь, що це звернення взято Уповноваженим на контроль.
Як член ВККА, президент САУ також звернулась до голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури Висоцького В.І. з приводу порушення професійних прав адвоката Г. на досудовому слідстві. Виступаючи з цього питання на засіданні цієї комісії, Тетяна Варфоломеєва підкреслила, що останнім часом почастішали випадки безпідставного усунення адвокатів з процесу, допити їх як свідків з питань, що віднесено до адвокатської таємниці та інші порушення професійних прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності. Адвокати все частіше звертаються до САУ щодо захисту їх професійних прав.
Президент САУ внесла пропозицію – ВККА та КДКА узагальнити такі порушення, виявити їх причини та визначити шляхи виключення будь-яких посягань на права адвокатів.
На засіданні Правління САУ, що відбудеться 21 листопада, планується обговорити питання захисту професійних прав адвокатів.
читати більшеДОЛЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО АДВОКАТУРУ» ОБГОВОРЮВАЛАСЯ ВИЩОЮ КВАЛІФІКАЦІЙНОЮ КОМІСІЄЮ АДВОКАТУРИ, ВОДНОЧАС РОБОТА НАД ЗАКОНОПРОЕКТОМ «ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ» ІДЕ ПОВНИМ ХОДОМ ПІД ЕГІДОЮ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ...

Члени Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури занепокоєні становищем навколо законопроекту «Про адвокатуру», який за рішенням Наради кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури та ВККА був підготовлений спеціально створеною робочою групою у червні. Втім, напрацьований нею і обговорений в регіонах адвокатами проект закону «Про адвокатуру» не поданий і досі на заміну законопроекту Ю.Мірошниченка «Про адвокатську діяльність». Після значних змін і доповнень, внесених у проект Мінюстом, як повідомлялося, його зміст протирічить закладеним адвокатами концептуальним положенням. Проте, зараз ідуть перемовини щодо узгодження принципових положень, таких як проведення уніфікації, про отримання юристами-підприємцями статусу адвоката без складання кваліфікаційного іспиту, забезпечення виключного права адвокатів на ведення усіх справ в судах, створення професійної асоціації адвокатів з єдиним членством тощо. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури 17 жовтня підтвердила, що обстоюватиме варіант законопроекту, який було запропоновано робочою групою. У впровадженні реформи адвокатури в Україні у нагоді, мабуть, стане поїздка делегації адвокатів (в тому числі й віце-президента САУ Петра Бойка) до Вільнюса, де українським адвокатам надали можливість ознайомитися безпосередньо з проведеними у Литві реформами в адвокатурі. Зокрема, в цій країні адвокати отримали виключне право на представництво в судах, а юристів, що здійснювали приватну юридичну практику, одноразово усіх прийняли в адвокатуру без кваліфікаційних іспитів. Безоплатна правова допомога у Литві також зазнала істотних змін, потрапивши до державного керівництва нею.

Що ж до українського законопроекту «Про безоплатну правову допомогу», то робота над ним активно рухається у напрямі завершення під егідою Міністерства юстиції України.

Член Ради САУ Алла Ваннікова, яка представляє Спілку адвокатів України у Раді з координації реформи безоплатної правової допомоги, що створена при Міністерстві юстиції України, а також член правління САУ Наталія Вагіна - директор Офісу громадських адвокатів у м. Хмельницькому взяли участь у міжнародному семінарі з забезпечення якості безоплатної юридичної допомоги, який проходив у Кишиневі з 29 по 30 вересня. На відкритті семінару була присутня заступник Міністра юстиції Республіки Молдови Олена Мокану. Організаторами Міжнародного семінару виступили Юрие Куза, Координатор Програми БЮП, Фонд Сороса-Молдова; Моше Хакохен, Голова Офісу Громадського захисника м. Иєрусалим; Надія Хриптиевськи, Офіс громадських захисників м.Кишинева; Віктор Мунтеану, Директор Правової Програми, Фонд Сороса-Молдова; Заза Наморадзе, Директор Офісу в Будапешті, Правова Ініціатива Відкритого Суспільства; Анна Огородова, Правова Ініціатива Відкритого Суспільства; Роджер Сміт, Директор, JUSTICE. В роботі семінару брали участь адвокати Грузії, Молдови, Литви, України, переважно з числа тих, хто працює за програмами надання безоплатної правової допомоги.

Знаково, що в Молдові у 2007 році прийнято Закон «Про юридичну допомогу, що гарантується державою», яким її забезпечення покладено на громадських адвокатів та адвокатів, що її надають за заявою; відбір цих адвокатів здійснюється за конкурсом, який організує Національна Рада, і яка укладає з адвокатами відповідний договір. Встановлено право держави здійснювати контроль якості надаваних послуг. Разом з тим адвокати мають керуватися стандартами якості і нормами обсягу роботи, встановленими Національною Радою.

Відомо, що у законопроекті «Про безоплатну правову допомогу», який прискорено готується в Україні, застосовано модель, за якою надається така допомога у Литві та Молдові.

Було б доцільно українським адвокатам висловити своє бачення майбутнього Закону.

читати більшеЗАКОНОПРОЕКТ «ПРО АДВОКАТУРУ» ПІДДАВСЯ ДОСИТЬ СЕРЙОЗНОМУ «РЕДАГУВАННЮ» В МІНІСТЕРСТВІ ЮСТИЦІЇ. ФАКТИЧНО БУЛИ ПЕРЕКРЕСЛЕНІ НАЙБІЛЬШ ПРИНЦИПОВІ ПОЛОЖЕННЯ ПРОЕКТУ, РОЗРОБЛЕНОГО РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ТА УЗГОДЖЕНОГО З АДВОКАТАМИ ...
Народний депутат України Мірошниченко Ю.Р. пообіцяв подати на заміну раніше ним внесеного законопроекту «Про адвокатську діяльність» інший проект, узгоджений з адвокатською спільнотою. Такий законопроект був напрацьований, обговорений адвокатами в регіонах, на нараді в Ялті, і з внесеними зауваженнями переданий народному депутату України Мірошниченку Ю.Р., який плідно працював з робочою групою (до її складу входили також представники Мін'юсту та інших організацій). Останній проголосований варіант законопроекту був переданий на узгодження до Міністерства юстиції, хоч представник цього відодмства був членом цієї робочої групи.
Втім, як стало відомо керівництву Спілки адвокатів, законопроект піддався досить серйозному «редагуванню» в Міністерстві юстиції - фактично був перекреслений документ (найбільш принципові його положення), розроблений робочою групою та узгоджений з адвокатами на регіональних конференціях. Дивно, але членів робочої групи не ознайомили з цим варіантом законопроекту наівть на засіданні, яке провів з ними Міністр юстиції 25 вересня. Не очікували такого сюрпризу і європейські експерти, котри аналізували проект робочої групи і його саме й обговорювали на круглому столі, який було проведено в Києві 26 вересня ССВЕ (Асоціацією адвокатських товариств Європейського Союзу) спільно з Міністерством юстиції України та Комітетом Верховної Ради України з правової політики.
Ситуація, що склалася з законопроектом, спонукала Правління Спілки терміново, 25 вересня, провести засідання і прийняти рішення, в якому зазначено, що САУ з приводу концептуальних засад реформування адвокатури неодноразово, принципово і послідовно приймала рішення, які базуються на міжнародних документах про адвокатуру та європейському досвіді організації адвокатури і здійснення адвокатської діяльності. Розроблені і схвалені Спілкою адвокатів концептуальні засади розвитку адвокатури України були підтверджені не тільки рішеннями з’їздів САУ, а й рішенням З’їзду адвокатів України, та викладені в Меморандумі. Члени Правління САУ підтвердили, що САУ залишається на своїх позиціях щодо реформування адвокатури, і «підтримує законопроект «Про адвокатуру», підготовлений робочою групою, створенною ВККА.
читати більшеАДВОКАТИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМИ АДВОКАТУРИ В УКРАЇНІ. ВИСЛОВЛЮЮТЬСЯ РІЗНІ ДУМКИ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ ...
АДВОКАТИ ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ РЕФОРМИ АДВОКАТУРИ В УКРАЇНІ. ВИСЛОВЛЮЮТЬСЯ РІЗНІ ДУМКИ ЩОДО УНІФІКАЦІЇ ПРОФЕСІЇ, САМОВРЯДУВАННЯ В АДВОКАТУРІ, ОРГАНІЗАЦІЇ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА З ІНШИХ ПРОФЕСІЙНИХ ПИТАНЬ, КОТРІ ХВИЛЮЮТЬ СЬОГОДНІ КОЖНОГО АДВОКАТА. (Див.розділ "Реформа адвокатури")
читати більше4 ЛИПНЯ ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ, НА ЯКОМУ БУЛИ ПРИСУТНІ МАЙЖЕ ...
4 ЛИПНЯ ВИЩА КВАЛІФІКАЦІЙНА КОМІСІЯ АДВОКАТУРИ ПРОВЕЛА РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ, НА ЯКОМУ БУЛИ ПРИСУТНІ МАЙЖЕ П`ЯТДЕСЯТ АДВОКАТІВ З РІЗНИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ. ОБГОВОРЮВАЛАСЯ АКТУАЛЬНА ТЕМА – НОВА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ". СТВОРЕНА ЗА ДОРУЧЕННЯМ ВККА РОБОЧА ГРУПА РОЗРОБИЛА НОВУ РЕДАКЦІЮ, ЩО Й БУЛА ВИНЕСЕНА НА ОБГОВОРЕННЯ. НОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ ОТРИМАВ ПІДТРИМКУ, А ОТ ПРОПОЗИЦІЇ АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ З ПРИВОДУ СТВОРЕННЯ В АДВОКАТУРІ ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВ ТА НАЙМАННЯ АДВОКАТІВ ЗА ТРУДОВИМ ДОГОВОРОМ ПІДТРИМКИ АДВОКАТІВ НЕ ЗНАЙШЛИ. ЗАВТРА ВККА ПРОДОВЖИТЬ РОБОТУ З ПИТАНЬ ПОРЯДКУ ДЕННОГО. (з Ялти телефоном)
читати більшеЗАКІНЧЕНО РОБОТУ НАД НОВОЮ РЕДАКЦІЄЮ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ" ...
ЗАКІНЧЕНО РОБОТУ НАД НОВОЮ РЕДАКЦІЄЮ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ", НАД ЯКИМ ПРАЦЮВАЛА РОБОЧА ГРУПА, СТВОРЕНА 18 КВІТНЯ 2008 р. НА ПЕРШІЙ ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАРАДІ ГОЛІВ КДКА ЗА УЧАСТЮ ЧЛЕНІВ ВККА. ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ ВХОДИЛИ ВІД СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ПРЕЗИДЕНТ ВАРФОЛОМЕЄВА Т.В. І ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ ЖУКОВСЬКА О.Л. В ОСНОВУ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО АДВОКАТУРУ" ПОКЛАДЕНО ВНЕСЕНИЙ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ПРОЕКТ ЗАКОНУ Ю.Р.МІРОШНИЧЕНКА "ПРО АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ". ЗГІДНО З ІСНУЮЧОЮ ДОМОВЛЕНІСТЮ РОЗРОБЛЕНИЙ РОБОЧОЮ ГРУПОЮ ЗАКОНОПРОЕКТ БУДЕ ВНЕСЕНО НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ УКРАЇНИ ЮРІЄМ МІРОШНИЧЕНКОМ НА ЗАМІНУ РАНІШЕ ПОДАНОГО НИМ ПРОЕКТУ.
(З текстом проекту Закону можна ознайомитися в розділі "Законопроекти")
читати більшеСПІЛКА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ М.ОНІЩУКА З ПРИВОДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ ...
СПІЛКА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛАСЬ ДО МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ М.ОНІЩУКА З ПРИВОДУ ЗАКОНОПРОЕКТУ "ПРО БЕЗОПЛАТНУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ", РОБОТУ НАД ЯКИМ ОЧОЛЮЄ МІН'ЮСТ.
САУ ЗВЕРТАЄ УВАГУ НА НЕОБХІДНІСТЬ СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ В МЕЖАХ САМОЇ АДВОКАТУРИ, НЕ ДОПУСТИТИ ЇЇ ПІДМІНИ ДЕРЖАВНИМИ ОРГАНАМИ АБО ДЕРЖАВНОЮ АДВОКАТУРОЮ, ЗАПОБІГТИ НЕХТУВАННЮ ПРИНЦИПАМИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ АДВОКАТУРИ ТА НЕВТРУЧАННЯ В АДВОКАТСЬКУ ДІЯЛЬНІСТЬ. СПІЛКА АДВОКАТІВ ПРОСИТЬ МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ ІНІЦІЮВАТИ ЗМІНИ ДО ВІДПОВІДНИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ТА ПІДВИЩЕННЯ ВАРТОСТІ ОПЛАТИ ПРАЦІ АДВОКАТІВ ЗА РАХУНОК ДЕРЖАВИ.
(Див.у розділі "Звернення та заяви")
читати більшеПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮВАЛА ПІДГОТОВКУ НАУКОВОГО КОМЕНТАРЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ ...
ПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ІНІЦІЮВАЛА ПІДГОТОВКУ НАУКОВОГО КОМЕНТАРЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ПРАКТИКИ ЗАСТОСУВАННЯ ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ В УКРАЇНІ, РОЗРОБКУ І ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ, ЩО ВИПЛИВАЮТЬ З ХАРТІЇ ОСНОВОПОЛОЖНИХ ПРИНЦИПІВ ДІЯЛЬНОСТІ ЄВРОПЕЙСЬКИХ АДВОКАТІВ ТА З ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ.
ПРЕЗИДЕНТ САУ ЗВЕРНУЛАСЯ ДО ГОЛОВИ ВИЩОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ КОМІСІЇ АДВОКАТУРИ ЩОДО НАДАННЯ ДОПОМОГИ У ВИВЧЕННІ ВІДПОВІДНОЇ ПРАКТИКИ КДКА І ВККА, А ТАКОЖ ЗАПРОСИЛА ЙОГО УВІЙТИ ДО СКЛАДУ СТВОРЕНОГО АВТОРСЬКОГО КОЛЕКТИВУ З ПІДГОТОВКИ КОМЕНТАРЯ ТА ДО СКЛАДУ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ПІДГОТОВКИ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО ПРАВИЛ АДВОКАТСЬКОЇ ЕТИКИ.
читати більшеПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ ВНЕСТИ ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТТІ 59 КОНСТИТУЦІЇ ...
ПРЕЗИДЕНТ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ ЗА НЕОБХІДНЕ ВНЕСТИ ЗМІНИ І ДОПОВНЕННЯ ДО СТАТТІ 59 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ СТОСОВНО АДВОКАТУРИ ТА АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Просимо надсилати пропозиції...
читати більше29 БЕРЕЗНЯ ПРЕЗИДЕНТИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ Й АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ...
29 БЕРЕЗНЯ ПРЕЗИДЕНТИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ Й АСОЦІАЦІЇ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО РЕФОРМУВАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО АДВОКАТУРУ. МЕМОРАНДУМ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ ПІДПИСАННЯ ІНШИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ, АДВОКАТАМИ, ЮРИСТАМИ.
текст Меморандуму (pdf)

 


Актуально

 


| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |


19.12.08
Вітаємо із професійним святом!

Спілка адвокатів України щиро вітає всю українську адвокатську спільноту із Днем адвокатури та Днем Святого Миколи Угодника. Символічно, що ці дві дати співпадають, адже адвокати в усьому християнському світі традиційно вважають Свт. Миколу своїм святим. Це пов’язано, очевидно, з подією, описаною в кількох древніх джерелах.

Імператор візантійський направив воїнів придушити заколот тайфалів (одного з вестготських племен, переселених у Фрігію з Дунаю). Дорогою – через шторм – військо зупинилося в Андриакській гавані, і на ринку розгорілася сварка між солдатами й місцевими мешканцями. Архієпископ Микола зумів усіх умиротворити. А стратилатів, проводирів воїнів, запросив до себе. У цей момент прибігли жителі Мир зі звісткою, що правитель заарештував трьох невинних городян і наказав відтяти їм голови. Святитель разом зі стратилатами й іншими воїнами поквапився в місто. Він був уже в похилому віці – близько 70 років, а дорога – чотири кілометри в гору. У древній хроніці відверто повідомляється, що Свт. Микола боявся не встигнути прийти на допомогу й урятувати від смерті безневинних людей. І тоді стратилати послали солдат затримати страту.

На відомій картині Рєпіна ця подія зображена так: меч уже занесений над чоловіками, коли з'являється Свт. Микола й в останню секунду втримує зброю смерті. Але все було, звичайно, інакше. У древньому тексті сказано: меч був оголений катом. Важко представити, що кат стояв півгодини з піднятим над головами важким мечем. Він оголив меч і чекав. Солдати затримали страту, поки не підійшов Святитель зі стратилатами й не звільнив безневинних людей. Нібито з того часу архієпископа стали називати "Протектор" – "Захисник".

Як би там не було, хай символ безкорисного служіння справедливості та самовідданого захисту засуджених та скривджених, яким є один з найбільш шанованих християнських святих Микола Чудотворець, завжди надихає українських адвокатів до тяжкої, але щасливої праці на користь Праву.

Зі святом, колеги!

 

текст статті повністю   до повної версії





22.11.08
ВСЕАДВОКАТСЬКУ ДИСКУСІЮ ЗАПРОПОНУВАЛО ПРОВЕСТИ ПРАВЛІННЯ САУ

Членами правління САУ прийнято рішення заборонити членам Спілки адвокатів України виступати від імені САУ з іншою позицією стосовно концептуальних положень законопроекту, ніж та, що затверджена з’їздом Спілки адвокатів України та закріплена у Меморандумі й інших рішеннях САУ.

Члени правління САУ розглянули на своєму засіданні 21 листопада питання про стан роботи над законопроектом "Про адвокатуру"; про проведення опитування членів САУ щодо уніфікації професії; про звернення членів САУ за захистом професійних прав; про заходи САУ з відзначення Дня адвокатури; про підсумки конкурсу "Адвокатура-2008"; про висунення до нагородження членів САУ; участь САУ в міжнародних програмах; про навчальні програми для членів САУ; про видання звіту роботи САУ у 2008 р. – "Наша Спілка" тощо.

Члени правління САУ, котрі входять до складу робочої групи з підготовки законопроекту "Про адвокатуру", створену ВККА в квітні ц.р., повідомили, що остаточно узгоджений проект, напрацьований робочою групою, розглянутий ВККА, обговорений в регіонах та затвердженій на розширеній нараді в Ялті, був підданий значній переробці Мінюстом, де більшість положень не відповідали Меморандуму та загальновизнаним адвокатами концептуальним положенням організації адвокатури і здійснення адвокатської діяльності. Після того, як представники Спілки адвокатів категорично поставили питання (на нараді за участю Міністра юстиції) про неприпустимість такого втручання Мінюсту, включення в законопроект неприйнятних положень та "перекроювання" його тексту, який був узгоджений з адвокатами, з'явився інший текст, який також не співпадав з проголосованим раніше робочою групою та ВККА. За пропозицією народного депутата Мірошниченка Ю.Р., який терміново зібрав окремих членів робочої групи 13 листопада, було призначено на 19 листопада засідання робочої групи (без узгодження з головою та відсутніми членами робочої групи), на якому знов приступили до редагування кожної статті законопроекту, нехтуючи досягнутими у травні-червні домовленостями і голосуванням щодо тексту законопроекту в цілому, котрий зрештою і обговорювався адвокатами та членами ВККА. Разом з тим, ВККА, засідання якої проходило наступного дня, 14 листопада, у роботі якого взяв участь народний депутат України Мірошниченко Ю.Р., не приймала рішення про ревізію всього тексту законопроекту.

Як видно з листа голови ВККА Висоцького В.І. від 21 листопада, направленого членам робочої групи, неузгодженими залишилися питання: про уніфікацію, побудову організаційних відносин в Національній асоціації адвокатів України, питання членства в Національній асоціації адвокатів України. Голова ВККА зазначає, що 19 листопада після початку засідання (проходило в приміщенні Укрінюрколегії) за наявності кворуму робочої групи, було визначено, що проводиться не робоча група, а засідання підкомітету ВР України за участю представника Мінюсту, головуючий – народний депутат України Мірошниченко Ю.Р., але ніхто з народних депутатів, членів Комітету ВР на засіданні присутніми не були, крім того, рішення з обговорення питань приймали члени робочої групи. Під головуванням Мірошниченка Ю.Р. з ініціативи члена робочої групи Ісакова М.Г. було прийнято рішення про перегляд всього тексту законопроекту, який раніше був затверджений. Рішення про перегляд законопроекту в цілому ВККА не приймала.

Голова ВККА підкреслив: "Фактично "засідання" підкомітету ВР України, яке проводилось, звелося до ревізії тексту законопроекту тими членами робочої групи, які раніше залишились в меншості, не голосували або проголосували "проти" або виступали за текст, який не був схвалений робочою групою чи ВККА при КМ України".

З цих питань висловили свою точку зору члени робочої групи Жуковська О.Л., Бойко П.А., Варфоломеєва Т.В., а також інші члени правління САУ. Зазначалося, що за тих умов, котрі сформульовано в законопроекті щодо уніфікації, яка фактично призведе до отримання величезною кількістю юристів адвокатських свідоцтв без перевірки рівня їх професіоналізму (без складання кваліфікаційних іспитів) та за відсутності реальних гарантій щодо встановлення в законах України монопольного права адвокатів на захист і представництво в суді, "уніфікація" зведеться до видачі свідоцтв всім бажаючим юристам-підприємцям, як це відбулося у 1992 році при прийнятті закону України "Про адвокатуру", що, як вважають, призвело до ...

текст статті повністю   до повної версії





21.10.08
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ АДВОКАТІВ

Збільшити

Робочий момент засіданняЗбільшити

Фоторепортаж див. <тут>

Майже місяць минув відтоді, як 24 – 25 вересня у Києві відбулося перше засідання Міжнародної науково-експертної ради адвокатури (МНЕРА), створення якої ініціювали Спілка адвокатів України і Академія адвокатури України.

Група українських адвокатів, починаючи з 2007 року, проводила організаційну роботу та неформальні консультації з метою об’єднання відомих адвокатів різних країн світу для творчого обміну думками із злободенних питань адвокатської діяльності, аналізу законодавства про адвокатуру та практикі його застосування, формулювання – на основі міжнародних стандартів – експертних висновків з найбільш складних питань функціонування адвокатури та здійснення адвокатської діяльності, консолідації зусиль, спрямованих на підвищення ролі адвокатури в світі та престижу адвокатської професії.

Збільшити

С.Володіна (Росія), Е.Вайшля (Латвія), В.Кіккас (Україна), В.Маслов (Одеса :)Збільшити

Фоторепортаж див. <тут>

Це вельми своєчасна ідея, оскільки в адвокатурах багатьох держав відбуваються процеси демократизації, події, пов’язані з відстоюванням професійних та соціальних прав адвокатів, обговорюються питання дотримання стандартів адвокатської професії, обговорюються проблеми, що стосуються діяльності адвокатів на терені іншої держави, спостерігається перегляд змісту адвокатської таємниці тощо. Світом прокотилися останніми роками страйки адвокатів, які вимагали створення належних умов діяльності з захисту прав людини. На жаль, частішають факти наступу на права адвокатів, втручання держави в діяльність адвокатури, зокрема, в окремих країнах СНД. В декотрих з них проходять непрості процеси становлення адвокатур як демократичних інститутів, в інших – успішно діють демократичні моделі адвокатури, побудовані з урахуванням міжнародних стандартів.

Таким чином, зараз особливо відчувається потреба в обміні думками по цим складним проблемам, відчувається необхідність запозичення позитивного досвіду організації адвокатури, обмін законодавством про адвокатську діяльність та практики функціонування адвокатури в світі. Неабиякою є колективна думка представників адвокатської професії з цих актуальних і гостро дискусійних питань, зокрема, на рівні наукових висновків міжнародних експертів.

Збільшити

Фото на згадкуЗбільшити

Фоторепортаж див. <тут>

Взяти участь в Міжнародній науково-експертній раді адвокатури дали згоду відомі зарубіжні адвокати, керівники національних асоціацій адвокатів, видатні вчені, що займаються проблемами адвокатури. На першому засіданні обговорювалася тема «Адвокатура в сучасному світі». Дискусія точилася навколо вічних проблем – адвокатура і держава, незалежність професії та декотрих відносно нових тем – адвокатура і підприємницька юридична діяльність, роль національних професійних організацій адвокатів та їх повноваження. Виявилося, що аналогічні проблеми присутні в різних країнах, а тому було архіважливо почути думку і ознайомитися з досвідом зарубіжних колег.

Враховуючи чисельність невирішених питань функціонування адвокатури і все частіше виникаючих нових викликів часу, що потребують глибокого наукового осмислення та широкого обговорення на міжнародному рівні, доцільно об’єднати зусилля представників адвокатур різних країн для професійного діалогу про сучасне та майбутнє адвокатської професії й для вироблення на цій основі узгоджених рекомендацій парламентам, урядам та міжнародним організаціям. Нерідко буває вкрай необхідним експертний висновок з конкретної ситуації в адвокатурі, заснований на міжнародних стандартах професії, прийнятої у світі практики, нарешті традицій адвокатури, аналіз запропонованих законодавчих новел.

текст статті повністю   до повної версії





27.09.08
Корективи Мінюсту до законопроекту «Про адвокатуру» навряд чи наблизять українську адвокатуру до європейських стандартів

26 вересня 2008 р. відбувся Восьмий Круглий стіл «Європейська модель української адвокатури (до питання про законопроект «Про адвокатуру»)». Він проводився згідно з рішенням про постійнодіючий Круглий стіл з проблем адвокатури, організатором якого є Спілка адвокатів України та Академія адвокатури України.

У своєму виступі Президент САУ Варфоломеєва Т.В. повідомила про те, що напередодні відбулося засідання Правління САУ, яке прийняло рішення стосовно питань, пов’язаних із законопроектом «Про адвокатуру», який було підготовлено у травні-червні робочою групою, створеною ВККА. Вона нагадала, що на початку року САУ та АПУ підписали Меморандум про концептуальні положення щодо реформування законодавства про адвокатуру, у якому було узгоджено точки зору з приводу майбутнього розвитку адвокатури в Україні; між тим, по декількох, найбільш принципових питаннях, не вдалося дійти єдиної точки зору. Втім, сторони зобов’язалися не подавати альтернативних законопроектів, а шукати шляхів зближення позицій із спірних питань.

Невдовзі Міністром юстиції М.Оніщуком була проголошена ідея уніфікації професії (об’єднання юристів-підприємців та адвокатів) і внесення відповідних змін в законодавство.

Народний депутат України Мірошниченко Ю.Р. пообіцяв подати на заміну раніше ним внесеного законопроекту «Про адвокатську діяльність» інший проект, узгоджений з адвокатською спільнотою. Такий законопроект був напрацьований, обговорений адвокатами в регіонах, на нараді в Ялті і з внесеними зауваженнями переданий народному депутату України Мірошниченку Ю.Р., який плідно працював з робочою групою, до якої входили представники Мін'юсту та інших організацій. Останній проголосований варіант законопроекту був переданий на узгодження до Міністерства юстиції, хоч представник цього відодмства був членом зазначеної робочої групи.

Як стало відомо керівництву Спілки адвокатів, законопроект піддався досить серйозному «редагуванню» в Міністерстві юстиції, і фактично був перекреслений документ (найбільш принципові його положення), розроблений робочою групою та узгоджений з адвокатами на регіональних конференціях. Дивно, але членів робочої групи не ознайомили з цим варіантом законопроекту наівть на засіданні, яке провів з ними Міністр юстиції 25 вересня. Не очікували такого сюрпризу і європейські експерти, котри аналізували проект робочої групи і його саме й обговорювали на круглому столі, який було проведено в Києві 26 вересня ССВЕ (Асоціацією адвокатських товариств Європейського Союзу) спільно з Міністерством юстиції України та Комітетом Верховної Ради України з правової політики (див.: порівняльна таблиця оригінальної та відредагованої версій законопроекту. – pdf, 680 kB).

Ситуація, що склалася з законопроектом, спонукала Правління Спілки терміново, 25 вересня, провести засідання і прийняти рішення, в якому зазначено, що САУ з приводу концептуальних засад реформування адвокатури неодноразово, принципово і послідовно приймала рішення, які базуються на міжнародних документах про адвокатуру та європейському досвіді організації адвокатури і здійснення адвокатської діяльності. Розроблені і схвалені Спілкою адвокатів концептуальні засади розвитку адвокатури України були підтверджені не тільки рішеннями з’їздів САУ, а й рішенням З’їзду адвокатів України, та викладені в Меморандумі. Члени Правління САУ підтвердили, що САУ залишається на своїх позиціях щодо реформування адвокатури, і «підтримує законопроект «Про адвокатуру», підготовлений робочою групою, створенною ВККА.

У рішенні Правління САУ засуджено спроби перетворити адвокатську діяльність на підприємницьку, відкрити вільне входження до адвокатури (без кваліфікаційних іспитів) юристів, котрі займаються наданням правових послуг, фактичну відмову в законопроекті від створення єдиної професійної організації тощо. У разі подання такого законопроекту до Верховної Ради, Спілка адвокатів залишає за собою право вийти з Меморандуму і подати альтернативний законопроект, вдатися до інших заходів на захист адвокатської професії й адвокатури як такої. Зміст цього рішення був доведений до відома Міністра юстиції М.Оніщука та народного депутата України Ю.Мірошниченка на зустрічі в Мінюсті з членами робочої групи – представниками САУ, СЮУ, АПУ, ААУ. Повідомивши про цю прикру ситуацію, Т.Варфоломеєва наголосила на тому, що за відсутності гарантій на монополію адвокатської професії, втрачається сенс уніфікації, намічається спротив не тільки серед адвокатів, а й серед юристів-підприємців щодо злиття цих професій, отже, найкращим виходом з цієї ситуації було б прийняття закону про надання юридичних послуг юристами-підприємцями, який би врегулював ліцензування цієї діяльності, компетенцію юристів-підприємців, а також ...

 

текст статті повністю   до повної версії





18.09.08
Створення професійної Палати адвокатів з обов'язковим членством в Узбекістані

Напередодні визначних подій в українській адвокатурі – проведення Круглого столу за участю ССВЕ та Комітету Верховної Ради (Київ, 26 вересня 2008 р.), засідання Міжнародної науково-експертної Ради адвокатури МНЕРА, яка збирається 25 вересня 2008 р. у столиці України за ініціативою Спілки адвокатів України, та восьмого круглого столу Академії адвокатури «Європейська модель української адвокатури», відбулася непересічна подія у адвокатурі Узбекистану – 13 вересня створена Палата адвокатів як професійна організація з обов’язковим членством.

Наші узбецькі колеги візьмуть участь у роботі МНЕРА, і ми зможемо більш детально обговорити питання, яких багато в українських адвокатів, зокрема, у зв’язку з декотрими відходами, що намічаються при узгодженні з відомствами законопроекту про адвокатуру, від проголошених позицій у останньому його варіанті, котрий готувався робочою групою, спеціально створеною Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури.

На жаль, втручання у процеси демократичного реформування адвокатури відбуваються в колишніх республіках СРСР однаково – стремління підпорядкувати адвокатуру державі, обмежити її самостійність, уникнути створення потужної професійної організації тощо.

Схожість ситуацій, в яких опиняються одна за одною країни, де проходять правові реформи, спонукає звернутися до досвіду різних країн світу. Академія адвокатури України видає серію книжок з порівняльного аналізу законодавства про адвокатуру.

Не пройшли непоміченими й висловлювання відомих вчених та адвокатів з приводу декотрих обмежень загальноприйнятих принципів адвокатури при створенні Палати адвокатів в Узбекистані, котрі дуже нагадують ситуацію, що відбувається в нашій країні.

Наводячи різні думки з цього приводу, цитуємо їх мовою оригіналу.

Гулнора ИШАНХАНОВА, председатель Ташкентского городского отделения Ассоциации адвокатов Узбекистана:

Гулнора ИШАНХАНОВА«Из Указа Президента Республики Узбекистан «О мерах по дальнейшему реформированию института адвокатуры» следует, что создаваемая в Узбекистане Палата адвокатов должна стать действенной системой самоуправления адвокатуры, которая на основе принципа невмешательства в деятельность своих членов и независимости объединит всех представителей нашей профессии. Для дальнейшего развития в стране гражданского общества такая профессиональная корпорация необходима, чтобы адвокаты могли принимать эффективное участие в создании отвечающих требованиям времени нормативно-правовых актов, регулирующих деятельность адвокатуры как одного из основных институтов защиты прав и свобод человека». «Неудачное, непродуманное реформирование адвокатуры может привести к непоправимым последствиям. Следует помнить, что адвокатура – институт гражданского общества, стоящий на страже прав человека и демократических ценностей. Любые кардинальные трансформации в этой области должны быть осуществлены на основе сотрудничества государства, общества и профессиональных объединений адвокатов с учетом мнения всех участников этих важных и сложных правовых отношений».

Из решения Правления Палаты Адвокатов Республики Узбекистан:

«Создание Палаты адвокатов Республики Узбекистан с обязательным членством в ней каждого, кто желает практиковать, как адвокат, должно было стать залогом невмешательства государства в дела органа самоуправления адвокатуры и большего доверия государства адвокатуре, которая самостоятельно создала бы внутри корпоративные правовые и организационные основы функционирования института адвокатуры с четкими и строгими Правилами профессиональной этики, за соблюдением которых следили бы сами адвокаты, организовала бы непрерывное образование адвокатов, приняла бы на себя обязательства по представлению адвокатов во всех государственных и общественных организациях, по защите адвокатов от незаконных притеснений в связи с выполнением профессиональных обязанностей, по продвижению интересов адвокатуры и прав человека в обществе и др. Существование Ассоциации адвокатов, членство в которой не было обязательным, не могло обеспечить саморегулирование профессии».

Каково же было наше удивление, когда постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 27 мая 2008 года №112 «Об организации деятельности Палаты адвокатов Республики Узбекистан» были урегулированы, в том числе, и вопросы формирования органов управления Палаты. Очевидно, что в компетенцию правительства не может входить решение данноо вопроса, поскольку в противном случае науршаются требования статьи 58 Конституции Республики Узбекистан, статьи 5 Закона Республики Узбекистан «Об общественных объединениях», статьи 4 Закона Республики Узбекистан «О негосударственных некомерческих организациях. Вопреки Указу Президента, вместо обеспечения создания действенной централизованной системы самоуправления адвокатуры, было предусмотрено, что председатель Палаты адвокатов и его заместители избираются конференцией палаты по представлению Министерства юстиции РУз сроком на пять лет из числа избранных конференцией членов Правления Палаты адвокатов, не местах образуются территориальные управления Палаты адвокатов(?), руководители территориальных управлений назначаются на должность (из числа действующих на соответствующей территории адвокатов) и освобождаются от должности председателем Палаты адвокатов РУз».

Как считают судья Верховного Суда ФРГ в отставке доктор Д.Брайер и адвокат Ф.Дигмайер (эксперты ГТЦ)

«Создание Палаты, как некоммерческой организации с правами юридического лица, соответствует международным стандартам. Имеются большие сомнения относительно предусматриваемой организации Палаты сверху вниз в форме единственной Республиканской Палаты с территориальными подразделениями в областях и г. Ташкенте. Систему самоуправления адвокатуры рекомендуется организовывать на основе местных палат. В духе самоуправления было бы правильным придать местным органам самоуправления адвокатов статус самостоятельных «региональных Палат адвокатов», а не территориальных управлений. Создание Палат адвокатов с обязательным членством всех адвокатов имеет центральное значение. Однако, по нашему мнению, имеются сомнения в отношении предложения Министерства юстиции и Ассоциации адвокатов о создании Палаты адвокатов на базе Ассоциации адвокатов. Палата имеет статус корпорации публичного права и поэтому существенно отличается от частного объединения. В этой связи, с нашей точки зрения, требуется новое создание Палат адвокатов в качестве органов профессионального самоуправления».

Доцент Канафин Д.К. у проведеному ним аналізі Указу Президента Республіки Узбекистан «Про заходи з подальшого реформування інституту адвокатури в Республіці Узбекистан» написав:

«В рассмотренных нами странах (Великобритания, Франция, Германия, Росія, США) адвокаты объединены в профессиональные организации и, как правило, членство в этих организациях является обязательным для получения статуса профессионального защитника. Очевидно, что это не только дань традиции, но и продиктованная практикой потребность. Как справедливо замечено в Основных положениях о роли адвокатов, принятых восьмым Конгрессом ООН по предупреждению преступлений, в 1990 г.: «Профессиональные ассоциации адвокатов играют жизненную роль в поддержании профессиональных стандартов и этических норм, защищают своих членов от преследований и необоснованных ограничений и посягательств, обеспечивают юридическую помощь для всех, кто нуждается в ней, и кооперируются с Правительством и другими институтами для достижения целей правосудия и общественного интереса».

Согласно некоторым исследованиям, в Европе только в Швеции и Финляндиинет нет ограничений в отношении лиц, осуществляющих юридическую практику. Несмотря на определенные различия в степени организации адвокатских сообществ, можно констатировать наличие профессиональных объединений на региональном уровне (коллегий, палат, ассоциаций). Следует признать, что, как правило, именно на этом уровне сконцентрированы основные полномочия адвокатских организаций по управлению сообществом: лицензирование, прием в членство, дисциплинарная практика, менеджмент и др.

Очевидно, это самая оптимальная форма самоорганизации, поскольку только так можно добиться эффективного обеспечения основных демократических принципов существования адвокатских сообществ: выборности и сменяемости органов управления, их подотчетности коллективу, невмешательства в деятельность адвокатов, коллегиальность и своевременность принятия решений.

Как показывает анализ международного опыта, создание общенациональных адвокатских объединений необходимо в большей степени для осуществления функции представительства в органах законодательной и исполнительной власти, отстаивания интересов профессионального сообщества в процессе правотворчества и взаимодействия с центральными органами государственного управления. В тоже время, защита прав и законных интересов адвокатов, организация правовой помощи гражданам, управление профессиональным сообществом и решение кадровых вопросов наиболее эффективно на региональном уровне».

текст статті повністю   до повної версії



| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |

 

 

Читайте на сайті:

—НАГОРОДЖЕНО ДИПЛОМАМИ СПІЛКИ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ


Адвокати призначили трьох членів Вищої Ради юстиції

V З'їзд адвокатів України призначив трьох членів Вищої Ради юстиції: членів Спілки адвокатів України Ізовітову Л.П. та Висоцького В.І., а також Сафулька С.Ф.

Вітаємо колег!

...
V З'їзд адвокатів України

Сьогодні, 2 листопада, в Одесі розпочався П'ятий з'їзд адвокатів України. 

...
Якою бути юридичній освіті в Україні?

Президент САУ Варфоломеєва Т.В. та член правління САУ Захарова О.С. взяли участь у Всеукраїнській конференції з питань реформування вищої юридичної освіти в Україні, яка організована спільно Міністерством освіти і науки, Міністерством юстиції України та за сприяння Американської асоціації юристів / Ініціатива з верховенства права в Україні та Регіональної місії USAID в Україні, Молдові і Білорусі.
Обговорювалися питання реформування вищої юридичної освіти, перспектив створення ефективної системи підготовки кадрів юридичного профілю, забезпечення якості викладання юридичних дисциплін, зв’язку теоретичної підготовки з практикою. Презентовано проект Концепції розвитку вищої юридичної освіти в Україні. В обговоренні виступила ректор Академії адвокатури України Варфоломеєва Т.В.

...
V З'їзд адвокатів України перенесено

Відбулося засідання Організаційного комітету з проведення V З'їзду адвокатів України. Розглянуто низку організаційних питань, прийнято рішення про проведення З'їзду 2 листопада 2009 р. в Одесі.
...
До адвокатів звернувся Голова Союзу юристів України В.Євдокімов

Голова Союзу юристів України, Президент Всесвітньої асоціації юристів, Президент Світового Конгресу українських юристів Валерій Євдокимов у зверненні до адвокатської спільноти та оргкомітету V З’їзду адвокатів України з приводу спроб зірвати процес призначення членів Вищої ради юстиції від адвокатури зазначив, що такі дії деяких представників юридичної громади є неприйнятними, такими, що підривають авторитет адвокатури України й ставлять під сумнів легітимність роботи членів Вищої ради юстиції від адвокатури у майбутньому.
Союз юристів України з метою уникнення дестабілізації процесу призначення членів ВРЮ від адвокатури закликав представників адвокатської спільноти, для яких правила адвокатської етики і повага до професії адвоката – не пустий звук, а основа світогляду, — підтримати оргкомітет з організації V З’їзду адвокатів України.
Союз юристів України також закликав оргкомітет З’їзду організувати його проведення так, щоб кожен адвокат зміг реалізувати своє право участі в органах самоврядування адвокатури: конференціях і З’їзді, – а отже у формуванні складу Вищої ради юстиції.

...
САУ взяла участь у відзначенні Дня юриста

Спілка адвокатів України стала одним з організаторів проведеної Міністерством юстиції України конференції "Роль представників юридичної професії в реалізації завдань сучасного етапу державотворення і правотворення в Україні" з нагоди професійного свята Дня юриста.
У проведеній Союзом юристів України урочистій церемонії нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Юрист року-2009" взяли участь віце-президенти САУ Ізовітова Л.П. та Жуковська О.Л.
День юриста в Україні як професійне свято запроваджено Указом Президента № 1022/97 від 16 вересня 1997 р. за ініціативою Спілки юристів України, Спілки адвокатів України, Міністерства юстиції України.
...
На Закарпатті адвокати відзначили День юриста

На Закарпатті сьогодні спілчани відзначили День юриста. Проведено також збори, де були обрані члени САУ до атестаційної та дисциплінарної палат кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. ...
Жінки-адвокати - до серця кожного

Сьогодні відбувся Перший Всеукраїнський конгрес жінок-адвокатів "Жінки-адвокати – до серця кожного", ініційований президентом Спілки адвокатів України і проведений САУ в Ялті. Конгрес був присвячений проблемам підвищення ролі жінок-адвокатів у громадянському суспільстві, розкриттю їх можливостей у захисті прав людини, вдосконаленні українського правосуддя, розвитку адвокатського самоврядування, проведенні реформи адвокатури, вдосконаленні соціальних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Увагу приділено і питанням участі жінок-адвокатів у реалізації гендерної політики держави, захисту прав жінок та дітей. Прийнято відповідні документи Конгресу з обговорюваних проблем.


...
Громадські слухання з прав людини

Президент САУ взяла участь у Всеукраїнських громадських слуханнях "Дотримання прав людини в діяльності МВС", які проходили Українському Домі за участю Міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Міністр наголосив: "Подібну відкриту роботу над "помилками" міліції ми робимо для того, аби Міністерство внутрішніх справ України перетворити із радянської репресивної машини на дійсно правозахисну структуру". Міністр підкреслив, що це перша зустріч у такому форматі, під час якої він очікує почути від громадськості правдиві слова та зауваження щодо діяльності української міліції. На засіданні було висловлено багато критичних зауважень ...
Перше 10-річчя Правил адвокатської етики

Спілка адвокатів на початку 90 років розпочала роботу над створенням в Україні Правил адвокатської етики. 1 жовтня виповнилося 10 років з часу схвалення Вищою кваліфікаційною комісією адвокатури цих Правил. Про роль САУ у розробці і впровадженні Правил адвокатської етики йшлося сьогодні на засідання Ради Спілки адвокатів України, яке відбулося в Ялті. В Музеї історії адвокатури України відкрито нову експозицію щодо цієї історичної події. В Академії адвокатури України проведено також низку заходів, присвячених питанням адвокатської етики. ...
Законопроект про безоплатну правову допомогу потребує доопрацювання

Відбулося засідання Комітету Верховної Ради з питань правової політики, на якому розглядався проект закону "Про безоплатну правову допомогу" (друге читання). На засіданні, на запрошення голови Комітету були присутні голова ВККА Висоцький В.І., президент САУ Варфоломеєва Т.В., віце-президент САУ Жуковська О.Л. Позицію Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури щодо прийняття у другому читанні законопроекту висловив Висоцький В.І., зазначивши, що передбачений в законопроекті порядок організації надання вторинної правової допомоги шляхом створення з числа адвокатів окремої структури, підпорядкованої Мінюсту, може призвести до негативних процесів в адвокатурі, сприяти її послабленню та завадити належному наданню безоплатної правової допомоги населенню. В результаті ретельного і досить принципового обговорення народними депутатами ситуації щодо рекомендації законопроекту на друге читання було прийняте рішення про створення робочої групи для доопрацювання законопроекту ...
Заходи до 10-річчя Правил адвокатської етики

Розпочалися заходи Спілки адвокатів України та Академії адвокатури України, присвячені 10-річчю Правил адвокатської етики. 1 вересня в Академії адвокатури України відбулася перша лекція, яка була присвячена професійній етиці юриста. Ії прочитала ректор Академії адвокатури України, Президент САУ доктор юридичних наук, член-кореспондент АПрНУ Варфоломеєва Т.В. в межах запланованих спільних заходів САУ та ААУ. ...
Аналіз діяльності відділень САУ

На виконання рішень правління САУ щодо проведення аналізу діяльності відділень Спілки адвокатів України розпочато їх відвідування членами Правління і Ради САУ відповідно до затвердженого графіка. Метою цього заходу є не тільки ознайомлення з роботою відділень, зустрічі з членами організації, а й надання, у разі необхідності, методичної допомоги. Днями члени Правління і Ради САУ Ваннікова А.М. і Тиханська Т.В. (голова Секретаріату САУ) відвідали Чернівецьке обласне відділення САУ. Раніше аналізувалася робота Одеського, Луганського, Харківського та декотрих інших відділень. ...


Фотовиставка