21 листопада 2008
Майстер-класи
Пошук





Спілка адвокатів України є спосерігачем при Раді адвокатур та правничих товариств Європи – Conseil des Barreaux européens / Council of Bars and Law Societies of Europe (ССВЕ), членом Міжнародної адвокатської асоціації – International Bar Association (ІВА)





Майстер-класи мають метою ознайомлення з високими професійними досягненнями юристів, адвокатів і передачу досвіду, здобутого Майстром.

Майстер-клас для адвокатів має провести кожен, хто став переможцем у новій (2006 р.) номінації "Імена" щорічного Професійного конкурсу "Адвокатура" і нагороджений Золотою відзнакою та внесений у Золоту книгу адвокатури України (згідно з умовами конкурсу). Отже, свої майстер-класи проведуть відомі адвокати Бронз Й.Л. і Горер Ф.С., яким присвоєно в День адвокатури у 2006 р. цю відзнаку.

Майстер-класи відомих адвокатів та знаних вчених-юристів проводяться вже декілька років в Академії адвокатури України для адвокатів та інших юристів, котрі навчаються в Школі адвокатської підготовки  Центру підвищення кваліфікації Академії адвокатури України.

Проведення майстер-класів запроваджено у 2005 р. Академією адвокатури України для викладачів юридичних вузі та магістрантів, серед яких є й адвокати. Майстер-класи з методології і методики читання вузівських лекцій провів для викладачів академік АПрНУ, професор, доктор юридичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України Гончаренко Владлен Гнатович, якого визнано кращим викладачем за Всеукраїнським конкурсом, проведеним у 2003 році.

 


 

ПЕРШИЙ В УКРАЇНІ МАЙСТЕР-КЛАС АДВОКАТА,
нагородженого золотою відзнакою у номінації "Імена"

У Професійному конкурсі «Адвокатура», що проводить Спілка адвокатів України з 2002 р., була започаткована в 2006 році нова номінація – ІМЕНА за визначні заслуги перед адвокатурою України і багаторічну адвокатську діяльність. Вручається видатному адвокату, який має стаж адвокатської діяльності не менше 30 років, доклав значних зусиль у розбудову демократичної правової держави Україна, розвиток української адвокатури, віддано і високо професійно захищає права і свободи людини і громадянина. Ім'я лауреата вноситься до Золотої книги адвокатури України, йому вручається Золотий Знак Пошани. За умовами конкурсу лауреат в цій номінації проводить Майстер-клас для молодих адвокатів і студентів юридичних вузів України.

Одним з перших лауреатів став видатний адвокат Йосип Львович Бронз, його ім’я викарбовано у Золотій книзі адвокатури України.

Иосиф Бронз: «Профессия адвоката – это состояние души».

Адвокат з Одеси. Адвокатську діяльність розпочав у 1967 р. після закінчення юридичного факультету Одеського державного університету. Голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області. Неодноразово обирався членом Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України. Заступник голови Одеської обласної колегії адвокатів. Співзасновник адвокатської компанії «Полонський і партнери». Й.Л.Бронз – один з авторів Правил адвокатської етики, що діють з 1999 р. в Україні, активно працював у робочій групі з підготовки законопроекту «Про адвокатуру, прийнятого у 1992 р. Член Спілки адвокатів України з 1990 р., віце-президент САУ, обирався головою комісії з адвокатської етики. Віце-президент Міжнародного Союзу (Содружества) адвокатов. У 1999 р. до 135-річчя Російської адвокатури нагороджений Почесною грамотою президії МССА за заслуги в розвитку міжнародного співробітництва адвокатів та підвищенні престижу адвокатської професії. Член Президентської Ради Всесвітнього клубу одеситів.

Один з найавторитетніших адвокатів України, який постійно дбає про підвищення авторитету адвокатури та престижу адвокатської професії. В 2002 р. був нагороджений орденом України «За заслуги» III ступеня. Заслужений юрист України.

Майстер-клас Й.Л.Бронза відбувся в Одесі 2 квітня 2008 р. З цікавістю слухали Метра і молоді адвокати, і досвідчені колеги. Кожне слово – про адвокатську професію, її зміст, її шлях, про захисну промову, професійну етику, виважено і з великою мудрістю про те, як досягти майстерності. Йосип Львович впевнений, що красномовство повернеться в суди і відродяться призабуті адвокатські традиції. І він знає коли – як тільки це стане затребуваним.

Аплодисменти від адвокатів і квіти від студентів Академії адвокатури України. Отже, комусь це потрібно.